Prezydent ma pomysł na kolejne miejsce rekreacji. Będzie można się kąpać

Image

Prezydent Lucjusz Nadbereżny, za pośrednictwem Facebooka, zwrócił się do mieszkańców pytając o to, czy chcieliby, żeby w Stalowej Woli powstał rekreacyjny zbiornik wodny? Jak Wam się podoba ta propozycja?

Dzięki nowym środkom unijnym, w miejscu starych stawów rybnych przy ul. Spacerowej, jest możliwość stworzenia zbiornika wodnego.

- Przygotowaliśmy nowatorską koncepcję wykorzystującą potencjał miejskich mokradeł w Stalowej Woli. Projekt przewiduje wyjątkowe rozwiązania ekologiczne służące odzyskiwaniu wody z powietrza unoszącego się nad terenem mokradeł. System odzyskiwania wody tworzą futurystyczne wieże zaprojektowane jak dzieła sztuki, które jakby przenoszą nas w klimat z kadru filmu Avatar. Wszystko zostało wpisane w zielone, ekologiczne otoczenie urozmaicone przepiękną architekturę zaprojektowaną przez uznany zespół projektowy LAX. Aby umożliwić użytkownikom dostęp do wszystkich nowoprojektowanych elementów zagospodarowania i jednocześnie w jak najmniejszym stopniu ingerować w tkankę przyrodniczą runa leśnego, zdecydowano się na zaproponowanie sieci ścieżek pieszych i rowerowych w formie wyniesionych ponad teren tarasów deskowanych. W ten sposób ukształtowano liczne krajobrazowe szlaki pozwalające na pełne korzystanie z uroków obszaru opracowania- pisze na Facebooku Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent teren będzie sąsiadował z powstającym właśnie Parkiem Zimnej Wody. Miasto ma szanse na pozyskanie środków z nowych funduszy unijnych na działania ekologiczne w środowisku miejskim. Realizacja projektu mogłaby ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku i zakończyć się w pierwszej połowie 2024 roku.

- Projekt architektów Anny Grajper i Sebastiana Dobiesza z pracowni LAX laboratory for architectural experiments został wyróżniony w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2021 w kategorii responsive design. To dodatkowa motywacja, aby ten nowatorski projekt zrealizować w Stalowej Woli- pisze na Facebooku Lucjusz Nadbereżny.

Jak pisze prezydent, pojawiłby się zbiornik do kąpieli, a po wodzie pływać mogłyby łódki. Nie byłoby to miejsce na miarę Podwoliny, ale miałoby więcej atrakcji: można by spacerować nad mokradłami po drewnianych tarasach i obejrzeć wszystko z wieży widokowej.

A jak Wam podoba się ten pomysł? Jest to strzał w dziesiątkę, a może zbędny wydatek i kolejne miejsce do utrzymania? Piszcie w komentarzach co myślicie na ten temat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
sebastal

A basen lezy odlogiem... projekt ile lat temu juz byl?

~rstsr

STALOWA WOLA ZADA DOSTEPU DO MORZA

~Urbanista

Nadbereżny w swojej paranoi właśnie przebił barejowskiego wiecznego dyrektora.
Cytat z Poszukiwany, poszukiwana:
- Panie dyrektorze! Tu jest jezioro!
- A to nie, nie... A nie, dobrze! To jezioro damy tutaj... a ten niech sobie stoi w zieleni.

~Tom

Jak widać bagno łatwiej zagospodarować niż wybudować nowe osiedle

maszynista

Ha,ha plastikowe drzewka zamiast naturalnych ,dosc tych chorych pomyslow .Najlepiej niech podadza sie do dymisji odpowiedzialni za rewitalizacje .Wstyd tak sie popisywac.

~MottodlaElyty

Lucuuuuuś! Lucuś czas na kakao i do łóżeczka. Zostaw zabawki w piaskownicy i jutro będziesz się znowu bawił w budowanie miasta.

przypadki

Panie Prezydencie ludziom potrzeba miejsc pracy mieszkan przedszkoli żłobków by mogli normalnie funkcjonować a nie kolejnej rozrywki

przypadki

Pięknie !!! Będziemy taplac się w wodzie cały tydzień bo o nowych miejscach pracy ani widu ani słychu nie wspomne ze zaniedlugo zamieszkamy nad tymi mokradłami bo o budowie mieszkan dla średnio bogatych się zapomniało

~Filozof

Lepiej jakiś zakład pracy. Na takie rzeczy szkoda pieniędzy.

~Filozof

Lepiej jakiś zakład pracy. Na takie rzeczy szkoda pieniędzy.

~Filozof

Lepiej jakiś zakład pracy. Na takie rzeczy szkoda pieniędzy.

~Alina

Paranoja dziecinada i słów brak myślę że to się niebawem skończy

~Jestem za

Dawno dawno temu cały ten teren był zalany wodą. Pływały tu platformy a na nich były potańcówki z wyszynkiem. Wejście było za szpitalem gruźliczym, jak obecny zjazd na korty tenisowe.
Pod koniec lat 50siątych pewien doktor z miejscowego szpitala wywalczył osuszenie tych terenów, ponoć z powodu szerzącej się tam malarii.
Czy może ktoś starszy coś dopowie.

~Mieszkaniec

A czy prezydent może w końcu zadbać o inwestycje które będą dawać miejsca pracy w naszym mieście??

~Dojna zmiana

Wszystko ok. Czekamy tylko kiedy Pan Prezydent przedstawi wizualizację miasta z dostępem do morza, stworzone przez światowej renomy laboratorium architektoniczne . Kiedy to nastąpi w 2023, 2030 roku?.Oby jak najszybciej. Dopóki możemy liczyć na pieniądze z budżetu tej ingerującej w polskie prawo UE.

~Bolek

Najpierw nie zrobią remont Basenu Otwartego bo przypomina lata 90

~JD

To ile po tej inwestycji, będzie miasto zadłużone 300 mln ?