Prezydent ma pomysł na kolejne miejsce rekreacji. Będzie można się kąpać

Image

Prezydent Lucjusz Nadbereżny, za pośrednictwem Facebooka, zwrócił się do mieszkańców pytając o to, czy chcieliby, żeby w Stalowej Woli powstał rekreacyjny zbiornik wodny? Jak Wam się podoba ta propozycja?

Dzięki nowym środkom unijnym, w miejscu starych stawów rybnych przy ul. Spacerowej, jest możliwość stworzenia zbiornika wodnego.

- Przygotowaliśmy nowatorską koncepcję wykorzystującą potencjał miejskich mokradeł w Stalowej Woli. Projekt przewiduje wyjątkowe rozwiązania ekologiczne służące odzyskiwaniu wody z powietrza unoszącego się nad terenem mokradeł. System odzyskiwania wody tworzą futurystyczne wieże zaprojektowane jak dzieła sztuki, które jakby przenoszą nas w klimat z kadru filmu Avatar. Wszystko zostało wpisane w zielone, ekologiczne otoczenie urozmaicone przepiękną architekturę zaprojektowaną przez uznany zespół projektowy LAX. Aby umożliwić użytkownikom dostęp do wszystkich nowoprojektowanych elementów zagospodarowania i jednocześnie w jak najmniejszym stopniu ingerować w tkankę przyrodniczą runa leśnego, zdecydowano się na zaproponowanie sieci ścieżek pieszych i rowerowych w formie wyniesionych ponad teren tarasów deskowanych. W ten sposób ukształtowano liczne krajobrazowe szlaki pozwalające na pełne korzystanie z uroków obszaru opracowania- pisze na Facebooku Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent teren będzie sąsiadował z powstającym właśnie Parkiem Zimnej Wody. Miasto ma szanse na pozyskanie środków z nowych funduszy unijnych na działania ekologiczne w środowisku miejskim. Realizacja projektu mogłaby ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku i zakończyć się w pierwszej połowie 2024 roku.

- Projekt architektów Anny Grajper i Sebastiana Dobiesza z pracowni LAX laboratory for architectural experiments został wyróżniony w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2021 w kategorii responsive design. To dodatkowa motywacja, aby ten nowatorski projekt zrealizować w Stalowej Woli- pisze na Facebooku Lucjusz Nadbereżny.

Jak pisze prezydent, pojawiłby się zbiornik do kąpieli, a po wodzie pływać mogłyby łódki. Nie byłoby to miejsce na miarę Podwoliny, ale miałoby więcej atrakcji: można by spacerować nad mokradłami po drewnianych tarasach i obejrzeć wszystko z wieży widokowej.

A jak Wam podoba się ten pomysł? Jest to strzał w dziesiątkę, a może zbędny wydatek i kolejne miejsce do utrzymania? Piszcie w komentarzach co myślicie na ten temat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~No tak

A jak z nowymi inwestorami, mija druga kadencja a Pan tylko wydaje nasze pieniądze. Ma Pan jeszcze parę lat a później niech się inni martwią ?

~ubek

idą wybory,

~madi

Już możemy się kompać bo basen pod Biblioteką pełny. No i metro na Popiełuszki już konczą budować.

~kiwi

a kto bogatemu zabroni?? plastikowa tandeta jak to drzewko solarne. ech.... to miasto ma pecha do włodarzy

~www

Jestem za!

~taka prawda

BRAWO panie prezydencie LN.To jest najlepszy PREZYDENT Stalowej Woli.Już się nie mogę doczekać tej inwestycji.Będą przyjeżdżać do nas turyści z całego województwa i nie tylko.Jeszcze raz BRAWO,jesteś debeściak

zło

PS: @~ : przecież teren odda się Kulowi albo nowy kościółek wybuduje...

zło

a dlaczego nie wybuduje od razu disnejlandu??

~kilof

A może wybudować lepiej basen pływacki 50 m. Będą się zjeżdżać pływacy z całej Polski, a i miejscowi przestaną się gnieść na nowej niecce.

~Gogin

Kolejne bajorko z brudną wodą do kostek.

Był pan Prezydent na basenie w Stalowej? Przecież nawet w Prypeci jest nowocześniejszy. To jest wstyd.

Tyle miejsca wokół MOSiRu. Można aquapark wybudować taki, że z 4 wojewodztw się będą zjeżdżać i zostawiać pieniądze.
Bo lodowiska już tam nie będzie, nie ma się co oszukiwać

~csa

Ja też mam pomysł dla prezydenta. Podaj się chłopie do dymisji bo nie nadajesz się do bycia gospodarzem miasta.

~.......

A co z obiecywanym od 8 lat odnowieniem Ogrodu Jordanowskiego?

~Le Van Dovsky

Jak by można było mieszkanie wygrać, tobym się zaszczepił, ale hulajnogę???

~Jeff Lyne

Dobry pomysł.

piket

On już odpłynął z tymi fanaberiami. Co za bzdury. Tylko piaskownice i huśtawki. To ma być poważny prezydent, to przecież chłopaczek który nie dorósł do stanowiska. Na fejsie siedzą przeważnie młodzi, którzy co się im nie podrzuci jako rozrywkę będą na tak.

TylkoZKS

Czy miasto stać na budowę? NIE STAĆ! Czy koszty utrzymania takiego obiektu będą za wysokie? BĘDĄ! Czy miasto z takimi pomysłami będzie dalej się zadłużać? NIESTETY TAK!
Jaki jest plan miasta Stalowej Woli na zwiększanie dochodów do budżetu, zatrzymanie wyludniania się miasta albo strategię mieszkaniową? Kiedy powstanie osiedle Leśna?

~Czesław

Miejsca pracy Panie prezydencie.
Przedszkola i żłobki.....

~Jaco

Kąpielisko fajnie , ale nie lepiej zainwestować te pieniądze w basen i zrobić wreszcie porządny aqa park na miarę tego wieku

~sułtan

Trawy nie ma kto skosić w mieście, psie kupy na każdym trawniku a tu jakiś Bahrajn czy Kuwejt chcą budować.

~Stw

Czy nikt by nie chciał kąpieliska w stw czy lepiej na śmierdzące nasze piaski jeździć gdzie woda jak w naszej starej smierdzince?

~Podatnik

Nie sztuka wydawać sztuka pozyskiwać .Prezydencie dojrzej w końcu .

REPUBLIKABANASI

prze.....uje som jak ich gnom

~Herflik

Wiesniaki tu mieszkajace nie zasluguja na to

~zniesmaczony

Prezydentowi już całkiem korba odbiła, ma chyba niezłego szmergla .Kupić mu trzeba nowe wiaderko, łopatkę, grabki, samochodzik i zaprowadzić za rączkę do piaskownicy. To jest jakaś masakra!!!!! Prezydencie: obudź się z tego chorego snu!!!! Gość się za futurystyczne pomysły bierze a w mieście syf jak rzadko kiedy. Brudne ulice i chodniki, dodatkowo chodniki pozarastane trawą i chwastami. Nie ma kto posprzątać, wstyd!!!!!!

piejo10

Pomysł super, jestem za :-)

~mieszkaniec

cuda, cuda ogłaszają!! a może tak aborygen stworzyłby nowe miejsca pracy, może jakieś perspektywy dla młodzieży, a nie tylko igrzyska dla nierobów, bo poprą w wyborach...

~Tygrees 23

A w tylku z takim szefem

~ssmiech

Haha drzewa z tektury jak ich te czeki ale takie drzewa tlenu nie produkuja.nawet na wyszynskiego takiej glupoty by nie wymyslili a tam sa podobno chorzy ludzie -widac ze nie wszyscy!

~HA HA HA HA

Menadżeł na poziomie pierwszej klasy podstawówki smiech2

~Qwerty

A jak już będziemy mieli dostęp do morza, to domki po 300zeta jak nad jeziorem Tarnobrzeskim.