Czy Bartłomiej M. działał na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej?

Image

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Bartłomiejowi M. i innym podejrzanym dotyczące m.in. działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

30 czerwca br. do Sądu Okręgowego w Warszawie został skierowany akt oskarżenia, którym objęto łącznie 6 osób.

Były członek zarządu Radosław O. oraz byli pracownicy PGZ S.A w osobach Roberta Sz., pełniącego funkcję Dyrektora Wykonawczego oraz Roberta K., byłego Dyrektora Biura Marketingu, zostali oskarżeni o działanie na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w łącznej wysokości 3 380 083,01 zł. Zarzucane im przestępstwa mają związek z zawieraniem niekorzystnych dla Spółki umów dot. m.in. organizacji koncertu „Głos Wolności”, który odbył się w Warszawie 25 czerwca 2016 r., funkcyjnej umowy dot. usług szkoleniowych, czy też umów związanych z organizacją targów obronnych „Pro Defense”.

Oskarżeni zostali także byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej- Agnieszka M. oraz Bartłomiej M. W toku śledztwa usłyszeli oni zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę PGZ S.A. Tym samym doprowadzili oni do wyrządzenia Spółce szkody w wysokości odpowiednio 491 964,33 zł oraz 1 188 435,96 zł.

Agnieszka M. dodatkowo została oskarżona o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w związku z organizacją wystawy mającej odbyć się pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bartłomiej M. oraz były poseł Mariusz K. zostali oskarżeni również o wywoływanie przekonania o istnieniu wpływów w Ministerstwie Obrony Narodowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu kreślonych spraw i uzyskania w związku z tym korzyści majątkowej w wysokości 56 887,50 zł i 35 362,50 zł.

Czyny objęte aktem oskarżenia dotyczą zadań z lat 2016- 2018.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Radosław O., Robert Sz., Agnieszka M., Bartłomiej M. oraz Mariusz K. nie przyznali się do przedstawionych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia, które nie korespondują ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. Robert K. ostatecznie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jednocześnie złożył obszerne wyjaśnienia zbieżne z poczynionymi ustaleniami faktycznymi, a także wystąpił z wnioskiem o dobrowolne podanie się karze, który to wniosek został zaakceptowany przez prokuratora. W związku z tym prokurator wraz z aktem oskarżenia przesłał do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o skazanie oskarżonego Roberta K. bez przeprowadzania rozprawy i wymierzeniu mu uzgodnionej wcześniej kary oraz środków karnych.

Przestępstwo niegospodarności zarzucone Bartłomiejowi M., Radosławowi O., Robertowi Sz. oraz Robertowi K. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Czyny zarzucane Agnieszce M. oraz Mariuszowi K. zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~gulo

Nie ma zadnych wątpliwości co do tego, że facet ma za uszami. Przecież sledczy zbierali dokladnie dokumenty z jego niegodziwej działalności, działalności na szkodę PGZ. Nie można podważać trudu i wysiłku wielu ludzi by triumfowała nieprawość. Ja poszedłbym dalej i aktem oskarżenia objął jego mocodawcę niejakiego Antoniego M. Nie sposób się zgodzić z tym, że on o niczym nie wiedział. Wiedział o wszystkim i na to się godził. Dlaczego więc nie może zasiąść na ławie oskarżonych? W sumie to PGZ mu podlegała całkowicie.

~max

Banaś dopadnie i ciebie Kudłaty-AMEN

~Tekla S.

Na widok pisowca mam mdłości.

~doboba

nie puść bobka w pomocy masz imć tłuska

~bob

hehe... a ci od respiratorów i wyborów kopertowych nadal cieszą się wolnością... jaja jak berety

~Czarus

Następny pisowski wzór cnót wszelakich. Uczciwy i pobożny, jak cała reszta. Kto dalej popiera tych złodziei jest dla mnie zwykłym debilem

~Orbison

To już koniec pisu.

~Jeff

PGZ oraganizuje koncerty? Jak Pagart?

~Migdały

Ten m. to od wódki?

~Nic To

Brak słów do tych pisich dyzm

~widzu

to tylko wierzchołek góry lodowej.

~PiS_to_cnota

Nie działał, jest PiSowcem - to nie mógł działać na szkodę.

Każdy z PiS-u jest kryształowy i uczciwy, jak Banaś.

To sądowe prześladowanie bohaterów z PiS-u!!!

~cst

O skierowanych aktach oskarżenia wobec wielu przekręciarzy w świecie polityki słyszy się już od lat 90tych. Kłopot z tym, że w większości przypadków sprawa jest potem umarzana albo wyciszana, a jeśli już to "na pokaz" idą do więzienia płotki, które później i tak szybko wychodzą za kaucją, bo jeszcze "mogą sypnąć", ew. popełnia się na nich "samobójstwo". Ciekawe jak będzie tym razem. Póki nic dalej z tego nie wyniknie, należy traktować tą informację jako "wiecowy slogan".

~Cenioormo

Fajnie że gość który tak naprawdę nikomu szkody nie zrobił i nikogo nie zabił, jest wymieniony z imienia i tak naprawdę z nazwiska... a typ pod wpływem alko zabija tak naprawdę cała rodzinę (bo dla dzieci to ogromna tragedia) i nawet nie można ustalić ile tak dokładnie ma lat !!! widać że to co piszą na mordercę z S7, jest prawdą i ma jednak układy