Czy na Placu Piłsudskiego będzie działać fontanna?

Image

Nasi Czytelnicy pytają za naszym pośrednictwem o los fontanny na Placu Piłsudskiego. Czy tego lata będzie działać?

Na terenie Stalowej Woli mamy kilka fontann. Ta najmłodsza powstała w ramach rewitalizacji podwórka na osiedlu Pławo. Fontanna podłogowa, która tam się pojawiła została uruchomiona już 1 maja. Później wodą w niebo wystrzeliła ta w Parku Miejskim. W ramach rewitalizacji rynku w Rozwadowie powstanie kolejna fontanna posadzkowa. Warto tu też wspomnieć, że w połowie czerwca w Stalowej Woli uruchomiono mgiełki wodne, które znajdują się przed budynkiem MDK i na osiedlu Ozet. Jest także słup wodny przy ulicy Wojska Polskiego.

Mieszkańcy osiedla Fabrycznego zastanawiają się, dlaczego mimo początku lipca, nie została jeszcze uruchomiona fontanna na Placu Piłsudskiego. Spytaliśmy o to prezydenta. Ten zapewnił, że i w tym miejscu Stalowej Woli możliwe będzie uruchomienie instalacji, o ile nie jest ona uszkodzona trwale. Problemem są jak zwykle wandale, którzy regularnie dewastują fontannę. Tak więc woda popłynie…

- Jeżeli nie ma problemu technicznego- mówi Lucjusz Nadbereżny i dodaje.- Niestety, zatykanie tej fontanny poprzez wrzucanie do niej różnych rzeczy, które nie powinny tam się znajdować, od czasu do czasu uszkadza cały system fontannowy. Jeżeli nie jest to kwestia kosztownego uruchomienia, tylko puszczenia wody, to woda będzie puszczona- zapewnia nas Lucjusz Nadbereżny.

W fontannie lądowały już śmieci, różnego rodzaju przedmioty ciskane tam dla zabawy. Były tam nawet rowery miejskie, które dzieciaki włożyły do środka z czystej głupoty. Mamy nadzieję, że gdy fontanna zostanie uruchomiona, nie dojdzie do nowych aktów wandalizmu, których w minionych latach przecież nie brakowało. Dla przypomnienia Plac Piłsudskiego jest monitorowany, więc może przypomnienie tego faktu ostudzi nieco tych, którzy zamiast rozumu, mają w głowie coś innego.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Logino

"Woda bedzie puszczona". Dzieki czcigodny, gdzie trzeba zlozyc ofiarę w postaci owcy?

~Joe

Adam ma rację

~mieszkaniec

jak będzie jakaś okazja na lans to aborygen ją zapewne uruchomi.... ha ha ha ...

~Adam

To zima i mróz zrobiły swoje z deskami a nie wandale. Nawet w przydomowym basenie filtr się zapycha. Wystarczą regularne przeglądy a nie przypomnienie sobie w środku lata o fontannie. Ktoś zapomniał. Proponuję dać mu premię. zaoszczędził dla miasta

~siwy

strasznie wygląda

~emerytka

Najłatwiej coś zrobić i oddać z hukiem a potem nie ma kto o to zadbać.

~emi

Jaki gospodarz takie i fontanny.

~Dmowskiego

Uruchomić fontanne i monitoring
Zrobić porządek, a wandali przykuć do słupa obok.