Straż Miejska: potrzebna, czy nie? O to pytamy stalowowolską Policję

Image

Kolejnym Gościem portalu stalowemiasto.pl jest młodszy aspirant Małgorzata Kania, oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Stalowej Woli.

Naszego Gościa zaprosiliśmy ze względu na wywołany ostatnio temat propozycji przywrócenia Straży Miejskiej w Stalowej Woli. Oczywiście żadne decyzje w tej materii nie zapadły, tym niemniej dyskusja się toczy, także na łamach portalu Stalowe Miasto.

Naszego Gościa spytaliśmy czy w Stalowej Woli mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie? Jeśli Straż Miejska miałaby się zająć zwalczaniem i zapobieganiem chuliganerii i dewastacji, to przypadkiem nie wskazuje to na to, że policja nie radzi sobie w tym względzie… Skoro taki pomysł?

Na terenie miasta znajduje się również wiele kamer monitoringu. Czy rzeczywiście zarejestrowany obraz pomaga złapać sprawców dewastacji na gorącym uczynku lub tuż po zdarzeniu? Czy to pomocne narzędzie w identyfikacji sprawców?

W komentarzach od internautów padały sugestie, że na ulicach Stalowej Woli „nie widać policji” – dotyczyło to pieszych patroli na osiedlach, ale widać za to policjantów jeżdżących w autach. Jak wygląda więc sytuacja z tymi pieszymi patrolami? A co z patrolami rowerowymi i z policjantami na quadach?

Naszego Gościa pytamy także o to, czy przypadkiem w stalowowolskiej komendzie nie ma braków kadrowych. Zawsze były tam wakaty, czasem kilka, niekiedy kilkanaście. Jak wygląda sytuacja obecnie? Oficer prasowy stalowowolskiej KPP zdradza także kto może zgłosić się do służby w Policji, jakie warunki trzeba spełnić i jaką pensję „na start” otrzymuje świeżo upieczony funkcjonariusz.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~ja 2

Gdzie są dzielnicowi? Za biurkami? Na urlopach? Ktoś ich zastępuje? Jak można się skontaktować? Oczywiście numery telefonów są dostępne na stronie. Czy są aktualne? Nie wiadomo.

~boby

NIE !!!

~cab...

W sondażu chyba jasno wypowiedzieli się mieszkańcy !!!
Po co generować koszty dodatkowe !!!
Taniej wyjdzie zatrudnić kilku policjantów
Ci mają większe prawa
i pracują na trzy zmiany.
No chyba że prezydent musi znaleść jakieś stołki dla rodziny i pociotków

~Xyz

NIE!!! Już byli i im podziękujemy. Nie chcemy. Brali kasę za nic nie robienie. A kto tych darmozjadów utrzymuje, no my podatnicy. Więc mamy prawo głosu: NIE!!!

zło

kto przyjmuje zakłady, że zamiast pilnować porządku to będą łazić po osiedlach i sypać mandatami jak leci... sprawa już jest przesądzona bo kasa miasta pusta.

~boby

Ja jestem na NIE !!!

~Lokator

Wystarczy przejść się obok medyka, SDK czy placów zabaw. Porozbijane butelki na każdym kroku, syf wszechobecny. Wczoraj na os. centralnym w nocy mordę darł jakiś debil pół godziny i pewnie ochrypł skoro zamilkł bo policji w mieście jakoś nie widać. Po cholerę miasto dodaje policji pieniędzy na służby ponadnormatywne jak siedzą w kabarynach i dup z nich nie wynoszą?

~Lucek

Moim zdaniem monitoring nie jest wykorzystywany w pełni do tego do czego został stworzony. Operator musi być obowiązkowo na drugiej zmianie i przez całą dobre na weekendzie . Szczególnie piątek sobota

~Qwert

7 wolnych miejsc to jest w samym patrolu . Poza tym patroli jest za mało. Połowa ludzi trafia do policji z przypadku i jest jak jest

~Momot

Nie nie!

~kris35

Na wszystkich ulicach co 100 metrów kamera .Przy każdym bloku 4 kamery . Codziennie strażnik czyści kamery i opisuje wydarzenia .Za takie czynności można a nawet koniecznie płacić. Ale darmozjadów co czepiają się przypadkowych obywateli nie potrzebujemy .

~RST

Rozbudujcie monitoring a nie inwestujce w takich nierobów i następnych karierowiczów.

~Mariusz

Niepotrzebna straż. To tylko koszt

~Adam

Tworzymy więcej struktur etatów, Komendant zastępca komenda radiowozy itp. Tylko skąd kasy...

~Adam

Twórzmy znowu nowe struktury. Komendant, zastępca lokal. Kto bogatemu zabroni. Ciekawe co robią ci funkcjonariusze co sprawdzali ludzi na kwarantannie. Nie widać żeby dalej jeździli i patrolowali ulice.

~jozek

To ze brakuje pieszych czy rowerowych patroli to oczywista prawda.Maja teraz za rzadu PiS nwe radiowozy i na paliwo fundusze to woza za przeproszeniem d....e.Ale wrocil Tusk i gdy dojdzie do wladzy to znow zabraknie kasy dla policji ,wojska i na podwyzszki dla budzetowki bo wszystko znow ukradna mafie Vatowskie.

kenir

Jestem na NIE. Zamiast chronić polskich legalnie handlujących to delikatnie mówiąc zaprzyjaznili się z szarą strefą handlujących obcokrajowców.

~Odp..

Z tego co pamiętam policja po likwidacji straży dostała większe fundusze by przejąć obowiązki straży . O funduszach zapomniano i obowiązkach też.

~hehe

jabar - czyli co powinna robić? Twoim zdaniem oczywiście? Rozumiem, że dobić ofiarę?

remont

nie dla straży miejskiej i dodatkowych zbędnych etatów. I tak mamy dużo zbędnych etatów w mieście.

~mieszkaniec

a po co nam kolejne darmozjady? to mało ich mamy po wszelkich urzędach?

jabar

Żal, co ty za głupoty wypisujesz. Nasz policja jest zbyt łagodna a powinna stosować praktyki takie jak francuska.

~RYCHU

strazjestpotrzebna

~Żal

Pani aspirant - formacja straciła w oczach ludzi cały szacunek. Wiem. Pisowcy powiedzą, że należy pałować, gazować, karać. Niestety. Trzeba być człowiekiem. Ktoś poszkodowany, pokrzywdzony, czasem bity czy znieważany idzie zgłosić sprawę na komendę. Już od dyżurki dowie się, że "po co tu przyszedł"? Potem trafia do "prowadzącego" a raczej kogoś do kogo trafi sprawa w niewiadomo jakiej przyszłości. Na tym etapie pewnie zrezygnuje. Jeśli jest na tyle mocny psychicznie to jeszcze z rok pociągnie sprawę. I tak się dowie, że umorzono. Poczyta plakaty wiszące na komendzie, wszystkie nieaktualne, posłucha nazwisk i numerów pesel, może ktoś do niego "zejdzie". Jak już zejdzie to na korytarzu wsród ludzi będzie musiał powiedzieć wszystko, łącznie ze swoimi danymi. Zapytajcie skąd tyle samobójstw? Może wystarczy udzielić pomocy. Po to ślubowaliście. WYSTARCZY BYĆ CZŁOWIEKIEM.

~rstsr

jeszcze tylko brakuje ZOMO i ORMO
jak komuna to komuna