Wiktoria ofiarowała obcemu najcenniejszy dar – życie

Image

W życiu chcielibyśmy robić rzeczy wielkie. Chcielibyśmy być podziwiani, doceniani, chwaleni. Marzą nam się wielkie czyny. Tymczasem bohaterem można być niemal bez wysiłku. Można uratować komuś życie w niezwykle łatwy sposób. Tak zrobiła Wiktoria, a jej czyn sprawił, że czyjeś życie odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Któregoś dnia, niemal przypadkiem, zgłosiła się w szkole jako potencjalny dawca szpiku. Okazało się, że gdzieś tam w świecie żyje jej bliźniak genetyczny i pilnie potrzebuje pomocy.

- Hej! Nazywam się Wiktoria i jestem absolwentką ZS Nr 2 w Stalowej Woli. Chciałam złożyć serdeczne podziękowania szkole i wszystkim organizatorom- nauczycielom oraz uczniom - za promowanie akcji DKMS. W jednej z takich akcji zorganizowanych w murach szkoły wzięłam udział. Zapisałam się wtedy jako potencjalny dawca. Nie myślałam, ze kiedykolwiek znajdę swojego bliźniaka genetycznego. Po 3 latach nagle dostałam telefon z fundacji i właśnie jestem tydzień bo zabiegu pobrania komórek macierzystych! Cały proces przebiegł bezproblemowo, a do tego to nic nie bolało. Moje komórki trafiły do małego bliźniaka, więc mogę powiedzieć, że dostał on szansę na nowe życie- pisze Wiktoria.

Dopiero wówczas gdy przyjdzie nam podjąć decyzję o pomocy innemu człowiekowi, można w pełni uświadomić sobie jak ważna jest ta akcja, jak wiele możemy zrobić. Uczucie, które temu towarzyszy… bezcenne.

- Ta świadomość, że mogłam uratować mu życie, cudowne uczucie... I to wszystko dzięki temu, że w naszej szkole zorganizowana została akcja DKMS. Szczerze mówiąc, gdyby nie ona, nie wiem czy kiedykolwiek zapisałabym się jako potencjalny dawca. Dlatego chciałabym jeszcze raz podziękować całej szkole za przyczynianie się do ratowania życia innym. Chciałabym także zachęcić szkołę do dalszego promowania akcji DKMS, a Was do brania udziału. Może ktoś z Was także będzie miał szansę na uratowanie życia. Pamiętajcie, to nic nie kosztuje. Pomożesz? Bo możesz!- pisze Wiktoria.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Pozdrawiam

DKMS - niem.: Deutsche Knochenmarkspenderdatei, pl. Niemiecki Rejestr Dawców Szpiku Kostnego Ekhm....

~Mama i tata

Super ja też zgłosiłam się jakieś 12 lat temu ale nadal cisza ☹️

koraa2

Ogromne gratulacje.Brawo,brawo,brawo.Bezcenna pomoc...

Damn

Kolonia.
Super dzielna dziewczyna. WIELKIE GRATULACJE.
Los zapłaci w życiu 100 krotnie.