Czy obok hali targowej pojawią się parkometry?

Image

Od wielu lat dużym problemem jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych w sąsiedztwie hali targowej. Tak jest nie tylko do południa, kiedy to funkcjonuje handel warzywno- owocowy, ale także w godzinach późniejszych. Radna Elżbieta Kulpa, w imieniu mieszkańców, skierowała pytanie do prezydenta, odnośnie instalacji parkometrów w sąsiedztwie hali targowej.

- Czy gdyby tam tylko były parkometry, to byłoby to właściwe? Czy powinniśmy wtedy takie rozwiązania zastosować w całym mieście? Ci, którzy o to pytają wiedzą, że są miejsca zajmowane nie na krótki czas, kiedy robi się zakupy, tylko samochody parkowane są pewnie na dłuższy okres czasu, a może w ogóle są to auta nie tylko kupujących, czy korzystających z hali targowej- mówiła podczas sesji radna Elżbieta Kulpa.

Jak wyjaśnił prezydent, w kwestii parkometrów były już wykonywane analizy odnośnie opłacalności systemu w stosunku do ilości miejsc parkingowych.

- Jeżeli chodzi o taki pełny system automatycznych parkometrów, ustawionych tylko w tej części miasta, to nie do końca by się to bilansowało. Faktycznie jest tam problem tego, że auta zajmują tam dłużej miejsca, czy nawet częściowo czasami zajmują je wraki. To samo dotyczy samochodów dostawczych, które dowożą towar. Bardzo często apelujemy i prosimy kupców, żeby wzajemnie się dyscyplinowali, bo brak miejsc parkingowych w tym miejscu jest podcinaniem podstawowej gałęzi jaką jest dojazd tam- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Krótko mówiąc, klient nie dojedzie, nie zaparkuje, nie zrobi zakupów, więc sprzedający nie zarobią. Stawianie więc aut dostawczych w każdym wolnym miejscu mija się z celem. Włodarz miasta przypomniał, że wraz z powstaniem nowej hali warzywno- owocowej „Zieleniak” powstało kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, które zmieniły jakość tego miejsca pod względem bezpieczeństwa. jak również oświetlenia.

- Problemem wprowadzenia systemu opłat są przepisy prawa, które uniemożliwiają naliczanie opłat przez samorządy w weekendy. Wiemy dokładnie, że takim najistotniejszym problemem w Stalowej Woli jest właśnie sobota, więc wprowadzenie parkometrów i tak uniemożliwiłoby nam działanie w dniu najbardziej uciążliwym, czyli takim, którym ta płynność parkingowa powinna być większa, czyli w sobotę. Innym rozwiązaniem jest wydzierżawienie pasów, które tam są, ale to również jest wątpliwe pod względem przepisów prawa. Tutaj orzecznictwo NSA o tym mówi, więc tak naprawdę nie ma rozwiązania takiego, które byłoby optymalne- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił prezydent miasto często zwraca się do policji w sprawie odholowania tych aut, które stoją długo i zajmują na stałe miejsca.

- Z drugiej strony rozumiemy mieszkańców bloków przy ulicy Okulickiego, zwłaszcza tych, którzy mieszkają za Primą. Tam wewnętrzne parkingi są bardzo, że tak powiem, mocno obciążone i często ten parking na hali targowej służy jako parking osiedlowy. Rozwiązaniem, które mogłoby rozładować ten problem jest wykonanie zatoki parkingowej wzdłuż pierwszego bloku, jak zjeżdżamy z wiaduktu, na wysokości biało- czerwonych budynków. Oznaczałoby to wcięcie się w pas zielony, który dzieli blok od tej opaski. Tam w tej chwili jest taki chodnik wylewany z betonu. Są tam pewne kolizje, idzie tam sieć energetyczna, więc powstanie tych miejsc parkingowych byłoby dość drogie- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Miasto nie planuje nowych inwestycji w obrębie hali targowej. Ostatecznie, co ważne dla wielu osób, nie zostanie wprowadzony tam system parkometrów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jula

Włodarze miasta już dawno temu stracili kontrolę nad tym całym cyrkiem, który odbywa się w okolicy hali targowej.

~Lucio

Niektórzy handlarze w miejscach publicznych porobili sobie prywatne miejsca handlowe, przykuwając nawet swoje graty do pobliskich znaków drogowych i latarni. Pytam się zatem, kiedy w końcu ktoś zrobi porządek z tym chaosem i bezpawiem.

~Adam

Najwyższy czas. Zaparkowanie w sobotę graniczy z cudem bo mieszkańcy sobie zrobili prywatne miejsca parkingowe. Widać to dobrze zimą kiedy stoją samochody zasypane śniegiem opadami z nocy.

~Hucu

A cwani badylarze śmieją się wszystkim w oczy, że ci mający legalne miejsce handlowe to idioci, o oni mają swoje stragany gdzie tylko chcą i to za przysłowiowe frugo. Podobne cyrki dostępne tylko w Bangladeszu!

~Podpowiadacz

Zeby zaspokoić Zielone oczekiwania wyborców POKO należy budować podziemne parkingi. Opłata 200 miesięcznie i będzie zielono i postępowo.
POzamiatane.

Zobaczcie jakie proste rozwiązanie ma PO.

~www

Mieszkańcom bloków przy Okulickiego można sprzedać w preferencyjnej cenie np 20zl/miesiąc kartę uprwaniającą do parkowania samochodu pn-pt: od 18 do 8 rano, sobota od 15, niedziela cały dzień bez dodatkowych kosztów. Miejsce parkingowych brakuje popołudniami/wieczorami.

~mieszkaniec

Największym błędem była rozbudowa i przebudowa rynku przy Okulickiego.

~mieszkaniec

Na ostatnim zdjęciu widać wielkość parkingu dla mieszkańców bloków 16 i 18.
Łącznie w tych dwóch blokach jest 20 klatek.
W każdej klatce jest 12 mieszkań ( w przybliżeniu)
20 x 12 = 240 mieszkań
Niech średnio na 3 mieszkania przypadnie 1 auto.
240/3= 80
Ilość miejsc na parkingu :
Okolo 25
To gdzie parkuje pozostałe 55?

~Gnomy

Wiecej drzew i więcej nam niczego nie potrzeba.
Wakacje spędzamy na Bali.

~SPZ

Tomek88 - kłamiesz lub nie znasz prawa. Nowelizacja ustawy pozwoliła pobierać opłaty w weekendy w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

~KAROLA

A co z tą połacią piachu między wiaduktem a tym pasażem co kiedyś była księgarnia Nutka? Z tej strony co pod wiaduktem nocują bezdomni? Tam mogłoby powstać kilkanaście miejs parkingowych i nie trzeba nic wycinać, zrywać chodnika itp.

jabar

Andrzejwts,

może dasz tu wykład z ekonomii a na pewno zostaniesz poproszony do urzędu miasta żeby dalej rozwijać swoje przemyślenia ekonomiczne.

~Kinia

Zrobić porządek z nielegalnym handlem i syfem z tym związanym, w obrębie wiaduktu i biało czerwonych pawilonów na Okulickiego i problem parkowania sam się rozwiąże.

~jasio

zaparkowac z 7 razy na dzien

~jasio

ja tam lubiem w łoparciu o prkometer

~Hdhd

Jak w takim samym tempie będą drożeć auta i paliwo to za 5 lat problem z parkingami sam się rozwiąże bo każdy będzie złomować auta a nie nimi jeździć

~obca

piszę poraz drugi może tym razem nie zablokujecie ==poco parkomaty wystarczy aby kupcy ,którzy mają pawilony za Hala wrócili do nich z handlem bo nie płacą za pawilony tylko magazyn ihandlują pod namiotami na miejscach porkingowych.Dwie stare obskórne budki ,kóre jakimś cudem tam zostały też zajmują kilka miejsc parkingowych .może gdyby odpowiednie służby zainteresowały się tym

maszynista

To sa klamstwa ze nawet częściowo czasami zajmują je wraki.Auto uwazane przez L.za wrak to fiat 125 p i to w dobrym stanie .Wiadomo malo jezdzi ten pan ale oplaca OC wiec odwalcie sie od niego.Wraki to sa za lomowisku a nie na parkingu.

~Radek

Patrząc na dług Miasta zapewne tak.

~Smrody

Najwyzszy Czas! Chcemy drzew zamiast smrodów.

~Wanad

Oczywiście że się pojawią. Pokażcie mi przykład żeby ta miernota zarobiła choćby złotówkę w inny sposób niż przez podwyżki podatków.

~mia

wystarczyło zamiast zieleniaka zrobić większy parking dla dostawców. i tyle. a przy okazji widzicie na drugim zdjęciu te bidna sosne (koło STS, po lewej stronie fotki)? obłożona kostką przy samym pniu juz uschła. dzbany swoje zrobiły

Tomek88

Prezydent kłamie lub nie zna prawa. Nowelizacja ustawy umożliwia od przeszło roku pobieranie opłat w weekendy. W soboty za parkowanie płaci się na przykład w Krakowie. Wystarczy zerknąć do przepisów ustawy.

~poziomka

,,~hehe,, Ma rację, ten czerwony złom zasłania widoczność i powinien być odholowany !!!

~Stalowiak

Na początek proszę zająć się niebieskim Audi zaparkowanym na stałe zaraz przed przejściem dla pieszych, przed kebabem Toros, w biało-czerwonych pawilonach na ul. Okulickiego. Wspomniany pojazd zaparkowany tam jest na stałe, zajmując przy tym dwa miejsca parkingowe. Sprzedająca tym samym na stałe zarezerwowała sobie miejscówkę na handel w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Szczyt bezczelności polega na tym, że nawet się z tym nie kryje i przykuła na stałe łańcuchem swój składany kram do znaku drogowego. O sprawie bezpieczeństwa i zasłaniania widoczności w obrębie przejścia dla pieszych - już nie wspomnę.

~Aneta

Na zdjęciach, które zrobili redaktorzy stalowegomiasta doskonale widać jak zajęte sa miejsca... to wszystko obsadzają okoliczni mieszkańcy ale ja się pytam dlaczego miedzy Okulickiego 16 a 18 nie pociagną dalej parkingu. Społdzielnia powinna tam zrobic parking, bo dlaczego pół 2 blokó ma parking, a pół ma zielono? a parkuja innym przed oknami!

Andrzejwts

hahaha prezydent mówi coś o zasadach ekonomii?? to jakiś żart?

~hehe

Bzdura prezydencie. Wystarczy rozwiązać problem "magazynów", które już wrosły w ziemię. A ten czerwony niedaleko PKS, który kompletnie zasłania widoczność powinien być odholowany. Teraz, jak jakiś myślący inaczej dał pierwszeństwo rowerom, jest tam bardzo niebezpiecznie. Fakt, nie mogą tam przejeżdżać, tylko kto tego pilnuje? Przecież nie milicja. Oni pilnują czegoś innego.