Dlaczego warto mieć lokalizację telefonu?

Image

Lokalizacja w telefonie to jedna z tych funkcji, o których często zapominamy. Jak się jednak okazuje, z jej dobrodziejstw korzystamy każdego dnia. Sprawdź, dlaczego warto mieć lokalizację w telefonie komórkowym.

Komunikacja

Trudno sobie obecnie wyobrazić jakąkolwiek podróż bez użycia nawigacji. Mało kto stosuje obecnie klasyczne mapy, które swoją drogą coraz trudniej kupić. Aby móc wykorzystać nawigację niezbędne jest włączenie lokalizacji. To dzięki niej system jest w stanie określić nasze położenie, a także wyznaczyć najkrótszą trasę do celu.

Nie musisz mieć nawet swojego samochodu. Na bazie lokalizacji działają takie aplikacje jak Uber czy iTaxi. Więcej o nich przeczytasz w serwisie biznespolski.com.

Transport publiczny

Nie tylko podróżujący samochodem czy motorem wykorzystują aplikacje działające w oparciu o lokalizację. Korzystają z nich również Ci, którzy na co dzień podróżują transportem publicznym. Dzięki lokalizacji są oni w stanie szybko określić położenie swoje i najbliższego przystanku, a także wyznaczyć najkrótszą drogę do kolejnego punktu.

Jest to opcja szczególnie przydatna jeśli jesteś w obcym mieście.

Sport

Zdarzyło Ci się kiedyś wyjść pobiegać lub na rower i włączyć jedną z popularnych aplikacji dla sportowców, np. Endomondo? Jeśli jesteś osobą aktywną to są duże szanse, że tak. Jak się okazuje również te aplikacje działają w oparciu o lokalizację. To dzięki niej są w stanie wyznaczyć pokonywaną trasę i obliczyć takie parametry jak średnia prędkość czy przewidywany czas pokonania trasy.

Darmowa lokalizacja telefonu umożliwia Ci korzystanie z nich.

Ochrona przed zgubieniem telefonu

Zgubiony telefon to sporo problemów. Nie tylko tracisz urządzenie warte kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych, ale przede wszystkim pozwalasz potencjalnemu złodziejowi na wykorzystanie swoich danych - na przykład poprzez aplikację bankową.

Na szczęście dzięki wykorzystaniu lokalizacji możesz szybko odnaleźć swój telefon.

Pomogą Ci w tym specjalne aplikacje, które służą do monitoringu aktywności telefonu. Możesz również wykorzystać narzędzia Google, dzięki którym bez problemu odnajdziesz zagubione urządzenie. Więcej o tym przeczytasz w serwisie polskienewsy.com.

Kontrola rodzicielska - lokalizacja w telefonie dziecka

Chcesz na bieżąco monitorować, gdzie jest Twoje dziecko? Ściągnij na jego telefon specjalną aplikację i włącz funkcję lokalizacji. Te dwa proste kroki wystarczą, abyś mógł obserwować położenie swojego dziecka. Niektóre aplikacje oferują nawet wysyłanie powiadomień, gdy na przykład dziecko opuści teren szkoły.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =