Ile kosztowała Fabryka Maseczek?

Image

W 2020 roku w Stalowej Woli oddano do użytku halę produkcyjno- magazynową. Właścicielem obiektu budowlanego, zlokalizowanego w naszym mieście, w sąsiedztwie ulic Kasprzyckiego i Tołwińskiego, jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Obiekt ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m2, zaplecze socjalno- biurowe i 160 miejsc parkingowych. Wykonawcą inwestycji wartej ponad 24 mln zł była firma Mirbud S.A.

Z uzyskanych informacji, w ramach realizowanego przez stowarzyszenie „Nasze miasto” wniosku UDIP, Tomasz Miśko – Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu odpowiada, że obiekt budowlany składa się z:

- budynku hali produkcyjnej z zapleczem administracyjno-socjalnym, o łącznej pow. 11.639,00 m2 (hala podzielona jest na trzy segmenty: A, B i C, z których każdy stanowi odrębną funkcjonalnie część użytkową, przeznaczoną na cele produkcyjne i magazynowe),

- drogi wewnętrznej, placu manewrowego, miejsc postojowych, oświetlenia zewnętrznego i ogrodzenia,

- na pozostałych Segmentach B i C, na mocy zawartych umów najmu, zlokalizowany jest jeden z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych.

To co najbardziej elektryzuje społeczność lokalną oraz ogólnokrajową to fakt, że z uwagi na aktywne włączenie się ARP S.A. w wykonywanie zadań publicznych, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem pandemii COVID-19, Segment A hali, na podstawie umowy, został przeznaczony na potrzeby produkcji maseczek medycznych, którą realizuje polski przedsiębiorca. Otwarta ponad rok temu hala, miała w założeniu produkować 30 mln maseczek miesięcznie. O fabryce w Stalowej Woli rozpisywały się media w całym kraju. Wtedy wciąż trwały przygotowania do uruchomienia produkcji. Niestety, produkcja nie ruszyła do dziś. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produktu do certyfikacji. Fabryka w Stalowej Woli, w której miały być produkowane maseczki, miała być uruchomiona w ramach inicjatywy Polskie Szwalnie. W hali zamontowano urządzenia do produkcji maseczek medycznych 3PLY w typach I, II oraz IIR oraz maseczek FFP2 w wersji ochronnej, w tym medycznej. Projekt Polskie Szwalnie zainaugurował w kwietniu 2020 r. prezydent Andrzej Duda.[/p]

Stalowowolskie stowarzyszenie „Nasze Miasto” wnioskiem z 26 października 2020 roku zwróciło się do spółki o udostępnienie informacji publicznej w zakresie całkowitego kosztu budowy i uruchomienia fabryki ochronnych maseczek w Stalowej Woli. ARP odmówiło udostępnienia żądanej przez Stowarzyszenie informacji publicznej z uwagi na tajemnicę przedsiębiorcy. Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na mocy orzeczenia uchylił zaskarżoną decyzję i zasądził zwrot kosztów postępowania na rzecz stowarzyszenia (syg. akt II SA/Wa 2526/20).

- Na wstępie bardzo chcielibyśmy podziękować sieci obywatelskiej WATCHDOG POLSKA za pomoc prawną. W tej chwili czekamy na uzasadnienie z urzędu i ciężko powiedzieć coś więcej. Na pewno cieszy fakt, że nasza skarga okazała się skuteczna, a mieszkańcy za jakiś czas dowiedzą się o kosztach jakie poniosła ARP w związku z tą-podkreślę mocno- publiczną inwestycją, w której powstanie zaangażowane były najwyższe organy Rzeczypospolitej Polskiej– komentuje Łukasz Banasik ze stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Jak ustaliło również- nie bez kłopotów- stowarzyszenie (na mocy decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego) wpływy do gminnej kasy z tytułu podatków oraz innych obciążeń za 12 miesięcy w związku działalnością tego obiektu wynoszą 256 tys. zł.

Warto podkreślić, że ARP S.A. jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100- procentowym udziałem Skarbu Państwa.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Paragri

Co ci da Sasin takie pojęczenie w internecie? Tu trzeba rozwiązań które pozwolą rozliczyć personalnie z prywatnych majątków samych sprawców i ich rodzin bez możliwiści przedawnienia.

~tam cenzura

Pani aspirant - formacja straciła w oczach ludzi cały szacunek. Wiem. Pisowcy powiedzą, że należy pałować, gazować, karać. Niestety. Trzeba być człowiekiem. Ktoś poszkodowany, pokrzywdzony, czasem bity czy znieważany idzie zgłosić sprawę na komendę. Już od dyżurki dowie się, że "po co tu przyszedł"? Potem trafia do "prowadzącego" a raczej kogoś do kogo trafi sprawa w niewiadomo jakiej przyszłości. Na tym etapie pewnie zrezygnuje. Jeśli jest na tyle mocny psychicznie to jeszcze z rok pociągnie sprawę. I tak się dowie, że umorzono. Poczyta plakaty wiszące na komendzie, wszystkie nieaktualne, posłucha nazwisk i numerów pesel, może ktoś do niego "zejdzie". Jak już zejdzie to na korytarzu wsród ludzi będzie musiał powiedzieć wszystko, łącznie ze swoimi danymi. Zapytajcie skąd tyle samobójstw? Może wystarczy udzielić pomocy. Po to ślubowaliście. WYSTARCZY BYĆ CZŁOWIEKIEM.

~Sasin

To nam pokazuje jak kłamliwą mamy władzę.

~Rewers

Ja już się boję że mi to Stowarzyszenie z lodówki wyskoczy.
Co chwilę artykuly, o co tu chodzi?

Andrzej_2.0

Do @art2deco
Jaka platforma? Artykuł o PiS-ie i ich marnowaniu pieniędzy.

~Pyta

Czyje srebrniki?

~Gienek

Wyrzucone w błoto pieniądze z naszych podatków... Eh pisuary...

art2deco

Platforma doczekała się jednoosobowego gabinetu cieni, Trybuna Ludowego, siklawy naturalnego spontanu i na wskroś demokraty z Naszego Miasta.
Dostrzegam potencjał i zaangażowanie, zatroskanie i niepochamowane działanie jak u niezatapialnego ORP Bodnara.

~Helmut

Polnische Wirtschaft.

~Tyiopknb

Czego jeszcze nikt nie siedzi?

The_Saint

To jest tylko jeden z wielu przypadków, a jest takich pewnie więcej.
To właśnie dzięki nim widać jak marnotrawione są pieniądze, a wy łykacie wszystko co MM powie.
Za każdym razem praktycznie muszą iść do sądu, bo inaczej nikt nie chce pokazać dokumentów.
A tu topią kolejną kasę

maszynista

Ile maseczek wyprodukowali w tej fabryce?Z wiadomosci wynika ze pod granica juz czeka 4 fala wirusa i maseczki znowu sie pojawia na ulicach.Czy radni bezradni n ie moga uruchomic tej produkcji?

~Mieszkaniec

To dziwne. Miasto i Lukrecjusz wywala pieniądze w nicość. Zwyczajnie je marnotrawi, a mimo to są tacy którzy mają pretensje do Banasika i Stowarzyszenia. To płatni propagandyści czy zwykli idioci?

~hehe

@edek - zdecyduj - jesteś on czy ona? Bo twój guru nie uznaje żadnych "inności". Już teraz widzimy IP. Więc możesz wylecieć z roboty. Będziesz się tłumaczyć. A my nie będziemy mieli pożytecznego idioty.

~zdegustowana

Naprawdę tygodnia nie ma żebyście o tym stowarzyszeniu nie pisali.
To zwyczajni hejterzy widzę są.

~MliKoS 12

Wyborcza będzie z lansera Banasika dumna.
A lansuje się na portalu częściej niż radny Darek.

~PLOTEK

Banasik, a czy tobie Renatka podziękowała?
Może na czytanie do parku cię zaprosi, albo na łażenie po pomnikach....

~pływak

Po tej opozycji nie można niczego dobrego się spodziewać.
Dosłownie niczego nie zrobili dla mieszkańców.
No ale za to wieczne narzekanie, fochy i pretensje.
O obiecankach wyborczych już zapomnieli. A wystarczy tylko do budżetu zgłosić zadanie...

~agent

Oj Darek hejtuje aż miło
Marcin Piotr (jego szkolony piesek) dał już sobie nieco siana.
Policja i prokuratura przemówiła do rozsądku.
Teraz pora na sąd.

~hehe

@edek (pod wieloma nickami) - bronisz.............................

~jan

.... taka władza, do niczego się nie nadają, jako tako potrafią sklecić tylko pomniki Kaczyńskiego .....

~Sorosowe

Niemce wybudowalyby za najniższą krajową. Zawsze taniej w obozie.

~Patostream

Donek wraca, intensyfikacja.

~Allo

Głupi Jasio hehe

~jasio

jak jusz panstwo z mioch podatkuf ogulnopolskich zaplacilo miastu za fabryke 250 tys podatku toniej miasto wykorzysta to jako 10 procen wkladu wlasnego i zalatfi jeszcze 90 %dotacji i na bazie tyj fabtyki ,zanwestuje w wiżem widokowom zeby mozna byłoby z gory se popatrzec na na to wszystko

~Brajtner

Jest przestępstwo, musi być kara. Jak u Dostojewskiego.

~Nieuki

Hejterzy, w którym miejscu nawalanka w Nadbereżnego? Wrócić do przedszkola i uczyć się czytać ze zrozumieniem teksty. Tubielawki, Korniki, Grześki i inni karierowicze, odważni tylko pod pseudonimem.

~Mieszkaniec

"Mocny finisz kampanii wyborczej w Kraśniku" (oglądajcie od 3minuty)

~Bleeeh

Ja piernicze... znowu to NASZE MIASTO.
Dwa tygodnie spokoju se daliście i znowu ich lansujecie?
To nie ma innych stowarzyszeń w mieście?

~`123

Nadbrzeżny w hali maseczek wybuduje plac zabaw dla dzieci kryty bo to najbardziej umie