Aleje niechciane i niekochane…

Image

Wciąż nie ma finału przepychanki o Aleje Jana Pawła II (mowa tu w zasadzie o całym odcinku drogi od Al. JPII aż do ul. Energetyków), które do niedawna były Drogą Krajową numer 77, a obecnie mają być własnością powiatu. Niektórzy sugerowali, że ulicę powinien jednak wziąć lokalny samorząd, bo przecież szosa przebiega przez powiat stalowowolski. Co na to włodarz Stalowej Woli?

- Na pewno jest to droga o charakterze wojewódzkim, w tej chwili także. Nie widzimy zasadności wniosku, który został skierowany o przejęcie tych dróg przez powiat stalowowolski i w pełni wspieramy tutaj pana starostę w tym działaniu. Ta droga łączy powiaty, ma typowy charakter wojewódzki i powinna taką drogą pozostać- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przejęcie drogi przez powiat związane byłoby jedynie z dużymi wydatkami, bo tak mocno eksploatowana droga wymaga nieustannych napraw i jest kosztowna w utrzymaniu, zwłaszcza w porze zimowej kiedy to trzeba odśnieżać, sypać piaskiem i solą. Zysków z tego przecież nie byłoby żadnych. Nic więc dziwnego, że kukułcze jajo nikogo nie interesuje.

Zobacz również:

Nikt nie chce kilkukilometrowej drogi, czyli samorządowa spychologia


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kierowca

Ta obwodnica nie spełnia funkcji starej drogi krajowej.

~madik

Ja przejme!!!! Tylko mi dajcie.
A wtedy zrobię "płatną" i będzie ZERO pochodów z kościółka, wyscigów solidarności .....
Za wszystko będziecie słono bulić.

~kiko

Co wy z tymi posranymi drzewami ?Super ze wycieli .Wedlug mnie i nie tylko mnie za malo.Jest tu paru oszolomow ktorzy placza za tymi badylami ale wiekszoscmieszkancow mowi zedobrze ze wycina sie te drzewa i robi porzadek.A co do Alej....pozostawic sie powinno jednanitke a namiejscu drugiej pozwolic budowac kamienice wzabudowie ciaglej ze sklepami itp.Zapewniamzebedzie az zaduzo chetnych.I nareszcie bedzie to miasto anie blokowisko.

~hehe

Odpowie za wszystko. Niestety, co się stało to się nie odstanie. Nawet jakby poszedł siedzieć. TO SE NE WRATI. Przykre.

~Adam

5 tys drzew.

~Adam

Zaorać i niech płezydęt posadzi te 5 tys które wychlastał.

~xxx

Zaorać! Posadzić kwiatki. Albo coś innego. Przynajmniej pożytek będzie.

I co? Wielcy myśliciele nie wymyślili i nie przewidzieli, że jak nową drogę zrobią to starą ktoś będzie musiał się zająć. A teraz płacz i zgrzytanie zębów.

~Mongoły

Zmienić nazwę na aleje braciszka albo ich matki Jadwisi i będą się bili o to kto ma tą ulice przejąć smiech2

~to ja

T y miernoto nadbereżna, jak Szlęzak miał pomysł na zagospodarowanie tego terenu to ze swoimi kolesiami partyjnymi go wyśmiałeś a teraz popierasz starostę chowając się za niego i nie chcesz kontynuować myśli poprzednika.