Huta Stalowa Wola liderem w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Image
Huta Stalowa Wola liderem w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

29 czerwca br. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”. Konkurs pod patronatem BBN oraz NCBiR zorganizowała redakcja Portalu Mundurowego.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył Artyleryjski Wóz Rozpoznania – nagrodę otrzymała Huta Stalowa Wola i Grupa WB/WB Electronics S.A. Pojazd ten opracowywany przez Hutę Stalowa Wola, Grupę WB/WB Electronics S.A. oraz Rosomak S.A. w przyszłości zasili jednostki artyleryjskie i przyczyni się w dużym stopniu do poprawy ich skuteczności bojowej. ARW stanowi ostatni element kompanijnego modułu RAK, w skład którego wchodzi osiem moździerzy samobieżnych M120K RAK, cztery artyleryjskie wozy dowódcze i dwa artyleryjskie wozy rozpoznawcze na podwoziu kołowym Rosomak.

-Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że Huta Stalowa Wola produkuje sprzęt wojskowy, a w szczególności artyleryjski najwyższej klasy. ARW jest przykładem, że obecnie najważniejszą sprawą przy projektowaniu sprzętu wojskowego jest digitalizacja i automatyzacja. Zapewniam Państwa, że nie osiądziemy na laurach, stale wyszukujemy nowych wyzwań i udoskonalamy nasz sprzęt. Jeśli chodzi o sprzęt artyleryjski to jesteśmy jedną z wiodących firm w Europie. Chciałbym również podziękować WB Electronics S.A oraz Rosomakowi S.A. za ich wkład w ten projekt. HSW sama nie osiągnęłaby tego co ostatecznie udało nam się wspólnie osiągnąć. Liczę na dalszą współpracę w przyszłych projektach.- powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Huty Stalowa Wola S.A.

Podczas uroczystości Prezes HSW S.A. Bartłomiej Zając odebrał też nagrodę za III miejsce dla Huty Stalowa Wola za projekt samobieżnej haubicy na podwoziu kołowym 155mm Kryl, która została nagrodzona w edycji konkursu z 2020 r. Projekt powstał we współpracy z Jelcz sp. z o.o., WITU, WITPiS, WAT oraz WB Electronics S.A.
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona