Zapraszamy na Zawody Szybowcowe - Turbia 10 -18.07.2021

Image

Przed nami lotnicze emocje. Na naszym niebie znów unosić się będą szybowce. Zapraszamy do Turbi na wielkie wydarzenie.

Aeroklub Stalowa Wola jest rozpoznawalną marką jako organizator zawodów Szybowcowych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Grupa entuzjastów lotnictwa ze Stalowej Woli, przy wsparciu Prezydenta Miasta Stalowa Wola oraz Wójta Gminy Zaleszany, organizuje zawody szybowcowe na poziomie Mistrzostw Polski. W tym roku, na terenie Lotniska Turbia, w dniach 10- 18 lipca 2021 odbędą się 19 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie klub A (w sobotę 10 lipca o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów oraz starty do konkurencji lotnych).

Do tegorocznych zawodów zakwalifikowano 50 zawodników z całego kraju. Klasa zawodów to przede wszystkim typ szybowca, na którym mogą startować zawodnicy. Pomimo iż lista dedykowanych szybowców w tej klasie liczy prawie 50 typów, w większości będą to Jantary 3 Std. Wykonane z włókna kompozytowego szybowce w latach świetności zakładów SZD Bielsko Biała, przy zachowaniu właściwego serwisowania, wciąż zachowują świetne parametry lotne do uprawiania sportu szybowcowego. Wyposażeniem obowiązkowym w trakcie zawodów każdego szybowca jest rejestrator lotu zapisujący każdą sekundę lotu (w tym: prędkość, wysokość, położenie) oraz system antykolizyjny pozwalający każdemu zawodnikowi widzieć położenie pozostałych w jego otoczeniu szybowców, co poprawia w znaczący sposób bezpieczeństwo w powietrzu. Jeżeli ktoś chciałby dzisiaj zakupić szybowiec wyprodukowany w latach 80 i 90- tych, koszt zadbanego egzemplarza przekracza 100 tys. zł.

Piloci startujący w zawodach to krajowa czołówka, lista startowa dostępna jest na stronie internetowej zawodów https://zawody2021.aeroklubstalowowolski.pl, numer zawodnika w rubryce PL – oznacza jego pozycję rankingową w Polsce, natomiast numer w rubryce IGC - pozycję w rankingu światowym. Obsługę sportową zawodów zapewniają: Sędzia Główny - Z. Meller Aeroklub Poznański, Kierownik Sportowy - T. Krok Aeroklub Leszczyński, Obsługa Meteo - Z. Siwik Aeroklub Ziemi Pilskiej.

Organizatorom oraz Pilotom życzymy pięknej pogody oraz bezpiecznych lotów.

Wszystkich sympatyków w okresie rozgrywania zawodów zapraszamy na lotnisko w Turbi – wstęp wolny.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~jasio

nagroda dla mistrza 3000zł