Czy tego lata będzie można pojeździć na torze pumptrackowym?

Image

Ciepła, letnia pogoda sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej. W skateparku widać wielu młodych ludzi, którzy jeżdżą na deskorolkach czy rowerach. Te osoby z niecierpliwością wypatrują finału prac przy pumptracku.

Na terenie przyszłego Parku zimnej wody trwają prace budowlane. Choć budowa pumptracku nie dobiegła jeszcze końca, już znalazło się wielu „przedpremierowych” amatorów jazdy. Mimo tego, że wokół obiektu wykonawca postawił ogrodzenie tak, by było jasne, że pumptrack nie jest jeszcze dopuszczony do użytkowania, są tacy, którzy nic sobie z tego nie robią. Do młodych ludzi zaapelował nawet prezydent. Poprosił, by ze względów bezpieczeństwa wstrzymali się jeszcze z jazdą i poczekali na finał tej części zadania.

- Pumptrack został już w dużej części wykonany. Jest już wykonana warstwa asfaltowa na hopkach na całej trasie. Wykonane jest także koryto, są ustawione obrzeża i pierwsze warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię do tego toru- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Ale to nie znaczy, że można go używać. Jak usłyszeliśmy w miejscu robót, wykonawca będzie dokładał starań by zakończyć prace przy pumptracku do końca lipca br. Obiekt będzie mógł być już wykorzystywany po wszystkich „odbiorach”. Czy robotnicy zdążą na czas? Bardziej realnym terminem wydaje się być koniec sierpnia, ale kto wie... Obok pumptracku trzeba jeszcze zrobić wiele nasadzeń. Pojawią się tam m.in. piękne róże z Gór Pieprzowych. Zgodnie z wizualizacją nasypy pod warstwę asfaltową mają być trawiaste.

Wszystkie prace związane z budową Parku zimnej wody, w której mieści się pumptrack powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2022 roku. Koszty tego przedsięwzięcia zamknęły się w kwocie ok. 7,73 mln zł. Ponad połowę tej sumy stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
TylkoZKS

A tutaj Nadbereżny akurat nic nie zawalił i pisanie o krwi na jego rękach to ogromna przesada! To wina pięćset plusów bezstresowo wychowanych. Jak ogrodzone to nie wchodzić - chyba proste!

TylkoZKS

Dla hołoty roszczeniowej 500+ powinno NIE BYĆ NICZEGO! Żadnych rowerów, pumptracków i skate parków. Zresztą widać jak te pięćset plusy to szanują - jest teren budowy a i tak wchodzą i niszczą, przez co ta budowa będzie się ciągnęła. Nie zasługujecie na to!

Cytat z konkurencji: "Mimo że teren jest ogrodzony, notorycznie młodzież chcąca korzystać z infrastruktury uszkadza siatkę, łamiąc zakaz wejścia.
Skutkuje to tym, że wykonawca zamiast skupić się na dokończeniu inwestycji, poprawia elementy, które są niszczone przez młodzież. Chodzi między innymi o nasypy i skarpę. To z kolei opóźnia nasadzenia. - Dopóki zieleń nie zostanie nasadzona, nie będziemy mogli odebrać placu. Dopóki nie odbierzemy placu nie będzie można z niego korzystać - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny."

~Adam

Koniaczek.wykrakałeś.

~Korniaczek

jak dojdzie na tym torze do tragedii to KUDŁATY pisowiec będzie miał krew na rękach

~jasio

i cwierkam ate lopaty itak nie puszczom lisci bo sa z zelaza i stali

~jasio

apoco mi slowik ja gada nibede zywil bo sam latam za spudniczkami

sebastal

jasio... a slownik to ty posiadasz? W STW nie ma miejsca na zalew. Podwolina? to dopiero pustynia...

~jasio

pewnie w berlinie bedom robic mydelka naturalne

~jasio

a jak szpital splajtue to gdzie bedom zszywac i gipsowac tych co pumpujom

~jasio

NAjfajniejsze je to ze stara trawe miedzy drzeweami zie zdziera teren sie ryje potem teren sie rowna i sieje trawe od nowa , wyglonda to jak praca tego zysywa czy jakos tak ale jest i moral miliony w kieszeniach fspulnkow a to siem juz liczy

~Lokih

W Nisku na podwolinie jest dużo lepszy i okolica. Kiedyś każdy uważał że Nisko jest gorsze ale jak tak patrzę to Nisko naprawdę się rozwija (w porównaniu do stw) w stw brakuje zalewu. W Nisku naprawdę powstał super zalew. Najlepszy chyba w okolicy i ciągle tam coś powstaje. Jeszcze władze by mogły zadbac o to żeby było więcej miejsc pracy a nie większość jeździła za granice ale myślę że to problem całego Podkarpacia

~alert

W Rzeszowie 14-letni chłopak zabił się na pumptracku na Olszynkach.

sebastal

Wczoraj z tego toru pogotowie zabralo jakiegos mlodego... skonczylo sie tym ze LPR po niego przylecial. No ale jak sie przelazi przez ogrodzenie na teren budowy.