Powiat chce zmodernizować 9 przejść dla pieszych

Image

Powiat stalowowolski złożył 9 wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację i budowę przejść dla pieszych. Do pozyskania jest nawet 80% wartości zadania!

- Planujemy 9 przejść w różnych miejscach. Jedno przejście będzie na Poniatowskiego 5 w Stalowej Woli, będzie ono dobrze doświetlone. Kolejne będzie obok PSP nr 4. Chcemy tam zrobić taką sygnalizację migającą. Nie będzie tam sygnalizacji świetlnej na przycisk, tylko będzie ostrzegawcza. Dodatkowo będzie tam wykonane oświetlenie- mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Powiat, oprócz Stalowej Woli, planuje także zmodernizować przejścia na terenie gmin powiatu stalowowolskiego. Kolejne wnioski zostały złożone m.in. na przejścia: w Pysznicy obok mostu na ul. Bukowej, w Zaklikowie przy Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Być może powiat pokusi się o kolejne wnioski.

- Problem jest jeden, że nie ma kto robić projektów. Jest bardzo trudno znaleźć wykonawcę w tym zakresie. Staramy się, szukamy, nie ma takich fachowców, a jak są, to są bardzo obciążeni. Teraz robi się różne rzeczy: drogi, mosty itp. Projektanci zajmują się raczej „grubymi” rzeczami, a do takich „drobnych”, to ciężko kogoś znaleźć. Ale może nam się uda- mówi starosta stalowowolski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Luna

Regresy. Ciebie zaspokoił w młodości jakiś Jankowski, Wesołowski albo jakiś inny Dymer.

~mózg

Wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto i bez głowy.

~Regresy

Totalnych nic co dla mieszkańców Stalowej nie zaspakaja seksualnie
********

TylkoZKS

A ile drzew wytną i ile terenu zabetonują?

~oki

Zlikwidować połowę przejść na ul.Poniatowskiego. Tam są wieczne korki, bo przejscia co 50 metrów i piesi wchodzą bez oglądania się na nadjeżdzające samochody. To samo koło rynku. Albo mniej przejść, albo światła.

~złomiarz

Przecież tu nie ma drzew, to co tu chcą niszczyć ?