Stal bez wojewódzkiego Pucharu Polski

W sobotnie popołudnie, w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, Stal Stalowa Wola na własnych obiektach podejmowała Wisłokę Dębicę. Stalówka miała szansę poprawić nastroje swoich kibiców po nieudanej próbie powrotu do 2 ligi.

Sobotni finał przyciągnął sporą rzeszę kibiców, również tych przyjezdnych, dzięki czemu spotkanie to dostarczało dodatkowych emocji. Ale emocji nie brakowało nie tylko na trybunach, ale również na murawie. Pierwsze 45 minut finałowej potyczki należało do zespołu z Dębicy, w którym to bardzo aktywny był, znany z występów w Stali, Damian Łanucha. Gospodarze pozwalali Wisłoce na bardzo dużo, na szczęście w bramce stał niezawodny Tomasz Wietecha, który kilkukrotnie uratował zespół przed utratą bramki.

Druga połowa spotkania wyglądała już inaczej i to zielono- czarni przejęli inicjatywę i coraz groźniej atakowali bramkę gości. Niestety, tego dnia brakowało nam konkretów pod bramką Wisłoki i mimo kilku dogodnych sytuacji, nie udało pokonać się bramkarza gości. W naszym zespole należy wyróżnić zawodnika meczu Kacpra Pietrzyka, który rozegrał świetne zawody, prezentując się pewnie w defensywie. Na pochwałę zasłużył również Szymon Jopek, który dwoił się i troił w środkowej części boiska. Starania zarówno jednej, jak i drugiej drużyny nie przyniosły żadnych skutków w regulaminowym czasie gry.

Po 90 minutach na tablicy wyników mieliśmy nadal 0:0. Oznaczało to dogrywkę. W doliczonym czasie gry znów zobaczyliśmy wyrównany pojedynek i kiedy to wydawało się, że spotkanie to rozstrzygnie się w serii rzutów karnych, bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli zawodnicy Wisłoki. W 119 minucie, po zamieszaniu przed polem karnym, Tomasz Palonek oddał bardzo słaby strzał po ziemi. Niestety, zasłonięty przez obrońców Tomasz Wietecha nawet nie ruszył się z miejsca i piłka powoli wtoczyła się do bramki, tuż przy prawym słupku. Zawodnicy Stali nie byli już w stanie odrobić strat i niestety przegrali to spotkanie 0:1, a wojewódzki Puchar Polski powędrował do Dębicy.

STAL STALOWA WOLA - WISŁOKA DĘBICA 0-0, dogr. 0-1

Bramki: Tomasz Palonek

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Wojtak (74. Stępniowski), Zięba (74. Conde), Stelmach, Jopek (113. Mistrzyk), Drobot (82. Grabarz), Mroziński, Płonka (54. Wiktoruk).

Wisłoka Dębica: Libera - Król, Cabała, Kozłowski, Zygmunt, Łanucha, Fedan, Pawlak (84. Lubera), Kamiński, Palonek, Sojda.

Sędziował: Waldemar Złotek (Gorzyce).