Międzynarodowy Wyścig Kolarski już za nami

Image

W sobotę przez powiat stalowowolski przejechał 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Meta wyścigu wyznaczona została w Stalowej Woli na Al. Jana Pawła II.

Ale zanim to się stało od godz. 12.00 na Alejach odbył się 13. Mini Wyścig "Solidarności". Jego mali uczestnicy pokonywali trasę na odcinku od skrzyżowania przy konkatedrze do skrzyżowania z ulicą Floriańską.

W 32. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków wystartowało 162 kolarzy. Do pokonania mieli blisko 740 kilometrów podzielonych na 5 etapów. Wyścig trwał 4 dni, rozpoczął się w Pabianicach, a zakończył się w Stalowej Woli.

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków jest drugą pod względem rangi imprezą kolarską w kraju i zaliczany jest do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga.

Ostatni odcinek prowadził z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli. Na dystansie 165 kilometrów znalazły się trzy lotnej premie i jedna górską, wyznaczona na sandomierskim rynku. Peleton zawitał na drogi naszego powiatu już przed godziną 13:00. Wszystko odbywało się zgodnie z planem, a nawet zawodnicy stawili się u nas nieco szybciej niż wynikało z rozpiski.

Kolarze najpierw zawitali do Bojanowa, a następnie przejechali przez Stany i Przyszów do granicy z powiatem niżańskim. Następnie przed godz. 13.40 wjechali na teren gminy Pysznica, gdzie przejechali przez Kłyżów i Pysznicę, a następnie udali się do Stalowej Woli. Przez nasze miasto peleton jechał przez most na Sanie, a potem ulicą Czarnieckiego i Alejami Jana Pawła II. Od skrzyżowania z ulicą Popiełuszki do skrzyżowania z ulicą Chopina kolarze musieli zrobić jeszcze dwa okrążenia. Meta wyścigu usytuowana była na Alejach Jana Pawła II w okolicy konkatedry. Pogoda dopisała, nie było palącego słońca, a deszcz rozpadał się przy asyście piorunów dopiero wówczas, gdy nastąpiła dekoracja bohaterów dnia i całego wyścigu.

Zwycięzcą 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków został 36- letni Czech Jan Barta z drużyny Elkov-Kasper. Finałowy odcinek do Stalowej Woli wygrał Holender Casper van Uden z Development Team DSM. II miejsce zajął Coen Vermeltfoort (VolkerWessels), a III Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Materiał video

WIĘCEJ WKRÓTCE!

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~takaprawda

Takie wyścigi w naszym mieście powinny być co miesiąc przynajmniej raz w miesiącu. A dlaczego bo na mecie tego wyścigu a kolarzy czekało ponad tysiąc kibiców kolarstwa, takie jest zapotrzebowanie na wyścigi kolarskie w naszym mieście. Przepiękna promocja naszego miasta na całą EUROPĘ.

umarly

Wyścig kolarski środkiem miasta to piękna sprawa. Szczególnie zadowolenie są kierowcy autobusów którzy muszą się przecież trzymać rozkładu oraz pasażerowie w nich podróżujący oraz ci którzy na te spóźnione potem autobusy czekają na dworach i przystankach. Oczywiście nie można zorganizować wyścigu mniej uczęszczanymi ulicami np. na hucie, podobnie jest z corocznymi biegami. Wszystko środkiem miasta. Błagam, niech ktoś włączy myślenie bo głowa nie służy tylko do noszenia czapki.

~Oleh

W Belgii na codzien kolarze jeżdżą w grupach po ulicach, kierowcy ich z uśmiechem puszczają. U nas d...e w aucie posadzi i chce być panem szos.

~antystal

To jak pistalowka znowu wygrala? nic sie nie chwala takimi wynikami hahaha.A jest czym utrzymanie sie zawodowcow (przepraszam prawdziwych zawodowcow) w 4 lidze .Mysle ze weber zadzwoni jeszcze raz do radia jak ci zawodowcy w 4 lidze moga tyle zarabiac ,przeciez numer tel juz zna hahaha

~Cccp

Widać skutki nauki zdalnej w szkołach, czytając poniższe komentarze.

~siwy

informacje były o wyścigu. ale jak nie masz Internetu na swojej wsi to podziękuj sołtysowi ~Ajaj

~kibic były

Czemu nie ma jeszcze artykułu o dzisiejszych wyczynach zawodowych 4 ligowych kopaczy pisówki w finale pucharu na szczeblu województwa?

~Mieszkaniec

Za zablokowanie miasta, utrudnianie życia mieszkańcom, organizacje objazdów, postawe i wiedzę służb mundurowych, brak informacji i inne takie tam... Podziękujemy przy wyborach.

~Ajaj

Gdzie informacje od miasta z kilkudniwoum wyprzedzeniem o zamknięciu ulic

~jasio

co bylo za nagrodee

~Żal

ej, naprawdę prezydent nie zaszczycił swoją obecnością?

~jasio

a wyniki kiedy bedom i czy to pikus

~toż to szok

Nie było prezydenta? Nie było posła? Toż to szok. Przestraszyli się?

~Robercik

To w końcu można pedałować czy nie?

~Ludmila K.

A co tak wyło przed 14.?

~marian

Popiełuszki w remoncie a oni zamykają jana pawła bo banda pedalarzy chce sobie popedałkować.

~o.Bajtek

Mam pomysł.

Jak widać, Lewandowski, Jędrzejczak, Kubica, Musiał i cała reszta gwiazdorów na plakatach #OstatniaProsta nikogo już nie przekonują. Fani się dawno zaszczepili.

Ważne jest, abyśmy szybko wrócili do normalności. Zatem jak przekonać nieprzekonanych?

Potrzeba kogoś z dołu!!! Takich, jak my. Zamiast płacić gwiazdorom, co mają już 100 apartamentów i opływają w luksusy, a nie żyją w podłych warunkach urągających ludzkiej godności, niech rząd zaangażuje zwykłych obywateli.

Zwykły obywatel szybciej przekona zwykłego obywatela do szczepienia.

Idę na ochotnika!!!

Ale nie ma dyskryminacji ze względu na status społeczny i płacicie nam tyle co im. umiech

~janek82

Zablokujmy całe miasto i wystawmy policjantów, którzy nic nie wiedzą i nie są stąd. Brawo Weber, PiSowski aparatczyku!