Zazieleni się na patio MBP

Image
Na dziedzińcu wewnętrznym Biblioteki Głównej przy ul. Popiełuszki 10 pojawiły się nowe rośliny. Pracownicy biblioteki wspólnie z druhnami z 24. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej „Szekle” przy parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli posadzili rośliny kwitnące i zielone, m. in.: fuksje, begonie, pelargonie, surfinie, kacanki włoskie, surmie zwyczajne, lawendy, liliowce, żurawki, trawy ogrodowe.

Zagospodarowanie zielenią bibliotecznego patio, to pierwsze z działań w ramach projektu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO” Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie. Ale to nie koniec zmian na patio Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Kolejne kroki, jakie planują bibliotekarze to montaż mebli z drewnianych palet do organizacji letniej czytelni oraz stworzenie mini placu zabaw, w postaci gier plenerowych i tablic manipulacyjnych dla dzieci. Wszystko po to, by uatrakcyjnić biblioteczny dziedziniec wewnętrzny, a tym samym zachęcić do korzystania z jego walorów w czasie odwiedzin w bibliotece. Dalsze prace w ramach projektu, będą wykonywane również przez bibliotekarzy oraz druhny i druhów ze stalowowolskich drużyn harcerskich.

– Pierwsze zajęcia przybiegły w miłej atmosferze przy bardzo dużym zaangażowaniu młodzieży. Mimo upału wszystkie rośliny zostały posadzone i podlane. Czas przejść do etapu drugiego, znacznie trudniejszego, czyli przygotowania drewnianych palet do montażu mebli. Uczestnikom pierwszych działań serdecznie dziękujemy – mówią pracownicy stalowowolskiej MBP.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
nivea

Tylko żeby nikt nie zapomniał podlewać roślin nie tylko w upalne dnia ale i cały rok - nie tak jak przy obelisku w Charzewicach. Posadzili młode drzewka pod publiczkę i zapomnieli o nich a teraz stercza tam kikuty i straszą.