Stalowowolscy policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Image
Pod czujnym okiem mundurowych, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli zdawali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Młodzi kierowcy musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także ich praktycznym zastosowaniem na drodze. Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego wraz z dziećmi uczestniczącymi w egzaminie na kartę rowerową.

Dziewczynka na rowerze, podczas egzaminu na kartę rowerową. Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą najpierw nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli asp. szt. Robert Kotwica z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz sierż. szt. Marta Ważny z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wśród uczniów egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek 10 lat i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego. W trakcie egzaminu dzieci wykazały się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

Serdecznie gratulujemy im uzyskania pierwszych uprawnień.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~WERI

FAJNA SPRAWA ZE STRONY POLICJI APEL DO POLICJI ABY ZWRUCIŁA NA OPIEKONÓQW PSÓW WYCHODZACYCH W PORACH WIECZOROWYCH ZE SWOIMI PSAMI STATNIO ULICĄ PCK WŁAŚCICIELE SĄ NIEKTÓRZY MOCNO POD WPŁYWEM ALKOCHOLU WTAKJEJ SYTUACJI Z PSEM POWINNO BYĆ SPRAWDZENIE TRZEŹWOŚCI EWENTUALNIE MANDAT POZDRAWIAM MUNDUROWYCH

wyborca

Kiedyś egzamin był śmieszny, bo na teoretycznym wcześniej poznaliśmy odpowiedzi, a praktyczny po boisku szkolnym pod okiem nauczyciela. Jak to teraz wygląda? Tak właściwie to powinien odbywać się w miasteczku ruchu (takie jest bodajże tylko w Rozwadowie).

~Gość

W PSP12 też dzieci zdawały egzamin na kartę i jakoś o tym nie piszecie...