Amatopasja, czyli o tym, że pasji amatorów nie da się zatrzymać

Image

To tylko niewielki wycinek tego, co wypracowali w ciągu ostatnich miesięcy, bardzo niewielki, bo w covidowym roku jeszcze wrażliwiej, jeszcze bardziej odczuli potrzebę wyrzucenia z duszy tego, co tak mocno w nich grało. Ograniczenia, niedogodności pozwoliły wrażliwym artystom zobaczyć coś, czego może nie udało im się dostrzec wcześniej.

Galeria TŁO Miejskiego Domu Kultury w piątek 25 czerwca, czyli w ostatni dzień wakacji zorganizowała miniwernisaż AMATOPASJA 20. Impreza odbywa się corocznie o tej porze, bo to właśnie najwłaściwszy moment by podsumować kończący się sezon artystyczny.

A mowa tu o osobach uczestniczących w zajęciach plastycznych i warsztatach malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku świętować przyszło inaczej. Ale przecież w tym roku wszystko jest inne. Prace powstałe pod czujnym okiem artystki Agaty Magdziak będzie można obejrzeć w galerii na Facebooku MDK. Ich autorami jest ponad 100- osobowa grupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych uczestników zajęć.

W piątek na tarasie MDK zdecydowano się pokazać zaledwie wycinek twórczości. Podczas miniwernisażu zaprezentowana została impresja filmowa, która powstawała w trakcie zajęć.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

a ja tam wole po francuski

~jasio

co to za calowanie po łapkach w czasie wirusa