Na osiedlu Sochy brakuje placu zabaw

Image
Fot. archiwum

Radny Łukasz Durek, w imieniu mieszkańców osiedla Sochy, wystosował interpelację do prezydenta w sprawie budowy placu zabaw.

-Mieszkańcy osiedla Sochy podnoszą temat braku placu do zabawy dla dzieci i rekreacji dla młodzieży oraz osób starszych na swoim osiedlu. Obecnie miejsca dedykowane rekreacji najmłodszych mieszkańców miasta znajdują się w znacznej odległości od ich miejsca zamieszkania. Liczna grupa dzieci, niezagospodarowany teren oraz otoczenie sprzyja powstaniu takiego miejsca na osiedlu Sochy- pisze w swoim wniosku Łukasz Durek.

Radny otrzymał już odpowiedź na swoją interpelację. Jak się okazuje, w bieżącym roku Gmina Stalowa Wola nie posiada wolnych środków finansowych w budżecie miasta, które mogłyby zostać przeznaczone na realizację wnioskowanego zadania.

Opracowanie dokumentacji projektowej dla wnioskowanego zadania zostanie wpisane na listę zadań oczekujących na realizację i zostanie zgłoszone do projektu budżetu na 2022 rok- czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Jak sprawdziliśmy, w budżecie na 2021 rok, zabezpieczono 200 tys. zł na budowę nowych placów zabaw. Wyszczególniony w nim został jedynie plac zabaw na osiedlu Karnaty. Na ten cel zabezpieczono 50 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~log

na osiedlu Sochy brakuje kanalizacji a nie placu zabaw

~ajajaj

no jest czelendż dla lucka umiech))

~jasio

za to szpitali jest za duzo

~Gosc

U nas na blokach przy Niezłomnych jest dużo dzieci ale placu zabaw nie ma. Jest tylko tan na przedszkolu ale trzeba przez płat przeskakiwać żeby dziecko mogło się pobawić....

~Gonzo

Osiedle Sochy to zawsze była wioska od kiedy jest osiedlem jakiś żart?

kenir

A będzie miał kto z tego korzystać?

maszynista

Precz z tymi placami zabaw ,kasa pusta i co obligacjami beda placic?Zlikwidowac place a w ich miejscu parkingi zrobic ..

~Polak

A jest może jakaś dobra praca w umarłym miescie

~wacław

Ciekawe kto by go pilnował przed dewastacją jak na innych placach.

manukun

Patrząc na liczbę artykułów na ten temat, place zabaw są najważniejszym elementem polityki miasta.

~Kogut

ŁEŁOŁEŁO Już Lukrecjusz gna na sygnale na swej wiernej hulajnodze! Lans sie musi zgadzać!