Policjanci na rowerach i quadach będą patrolować stalowowolskie ulice

Image

W ubiegłym tygodniu, po raz pierwszy w tym sezonie na ulicach Stalowej Woli oraz terenach rekreacyjnych pojawili się policjanci na jednośladach i quadach. Policjantów można spotkać głównie w parkach, na uliczkach osiedlowych, ogródkach działkowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Patrole przede wszystkim będą sprawdzać zachowanie pieszych i rowerzystów, a także osób aktywnie spędzających wolny czas na rolkach czy hulajnogach.

Na terenie Stalowej Woli po raz pierwszy w tym sezonie, można spotkać policjantów na rowerach i quadach. Te środki transportu doskonale sprawdzają się tam, gdzie trudno jest dotrzeć radiowozem.

Służbę z wykorzystaniem tego typu sprzętu policyjnego pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Głównym zadaniem patroli rowerowych jest pilnowanie porządku na terenie całego miasta oraz na terenach rekreacyjnych. Policjanci na jednośladach przemieszczają się trasami rowerowymi, parkiem miejskim, można je spotkać również na terenach nadsańskich błoni czy w rejonach placów zabaw i osiedli. Policjanci reagują na wszelkie wykroczenia porządkowe, zwracają też uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zarówno przez pieszych jak i przemieszczających się jednośladami.

Patrole na quadach kierowane są przede wszystkim na tereny ogrodów działkowych jak również tereny wzdłuż rzeki San, oraz rejony „dzikich” kąpielisk. Policjanci podczas patroli rozmawiają również z działkowcami, przypominają im o zagrożeniach i udzielają porad jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Ten sposób pełnienia służby umożliwia również mieszkańcom bezpośredni kontakt z policjantami. Osoby zainteresowane mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Weiwuxian

No wlanie ostatnio za nami jechali na dzialkach, czyzby ktos maryche posadzil i szukaja?

~Józio

Może by przeznaczyć środki z budżetu miasta na zakup motolotni do patrolowania miasta pod względem palenia w piecach podczas upałów. I automatycznie karać danego idioty do którego nie docierają prośby.

~Obywatel

Żałosne. Już dawno pieniądze wydali na rowery i quady a nie jeździli. Po cóż mają się szwendać i ludziom ciśnienie podnosić jak nie ma zgłoszeń?

~Adam

Po tym jak przez rok ganialiście ludzi za brak szmaty na ryju nic nie ociepli waszego wizerunku. Jesteście bardziej żałośni od waszych kolegów z okresu PRLu. A te wasze głupie odpowiedzi, że my tylko wykonujemy rozkazy to szczyt lizusostwa wobec waszych mocodawców. Żenua, straciłem do was wszelki szacunek.

~stalowiak

Pic na wodę.

~pytanie?

Dlaczego nie mogę dodawać komentarzy?

~Podatnik

Kupić im więcej rowerów ,mieszkańcy oczekują bliskości i bezpieczeństwa. Widok śpiącej Policji na zajezdni pod hutą jest żałosny.

~hehe

Ocieplanie wizerunku milicjantów?

~Manukun

Zapraszamy na drewniany odcinek na błoniach stalowowolskich . Młodzież spożywa tam piwo,wino a kłęby wydychanego dymu mają wiadomy zapach. Milicji nie uświadczysz.

~Kkk

Nie widziałem policjanta już chyba kilka lat.Ci też będa tylko na tym zdjęciu.

maszynista

To jest nie prawdziwa wiadomosc,bo milicja jest tak leniwa ze tylko autem jezdza.KAZDY MOZE SOBIE NAPISAC OD JUTRA BEDE JEZDZIL ROWEREM zeby schudnac.

Tymcio2708

I bardzo dobrze niech pilnują szczególnie tych co dewastuja

~mieszkaniec

@pitbull. szkoda na ciebie słów

~munieco

dobra decyzja ,./ bo jak byla straz miejska to zachowywali sie jak ORMO za czasow PRL-u

~k.j.mać.

Do Potbul, nie masz racji.
Ustawa PRD mówi co innego, doczytaj.

~ssmiech

Na te rowery powinni najbardziej tlustych policjantow dawac niech lapia kondycje.

~!!!

Ja nie wiem te działki to teraz tragedia nie dość, że wieczorami kradną drzewka kwiaty, truskawki ogórki za chwilę jabłka samochody po alejkach jeżdżą bo co niektórzy muszą podjechać pod samą bramkę, drogi dziurawe , kamieniste, do tego spacery z pieskami i sralnia się zrobiła to jeszcze kłady potrzebne jakby rowerem nie można było przejechać. Działki które kiedyś były miejscem spokojnym stały się miejscem gdzie się nawet już przebywać nie chce, każdy robi co chce nie patrząc na drugiego.

~jasio

dlaczego na kazdym zdjeciu jest po dwa bo po 3 bylo by bezpieczniej

~pitbull

niech w końcu zrobią porządek z jeżdżącymi rowerzystami pod prąd po ścieżkach, to jest plaga jak ta tumanienia się przemieszcza.debile jeżdżą jakby nie obowiązywała reguła prawej strony a przez to jest mnóstwo stresu i nerwów jeżdżących normalnie rowerzystów a i zarobią kupi kasy na tych imbecylach zwłaszcza na odcinku elektrownia portorico cygańskie