DJI AIR 2s - nowy dron dla twórców

Image

Dla niektórych z nas DJI AIR 2s to dron do filmowania z kamerą 5.4K i z matrycą typu CMOS o przekątnej wynoszącej równo jeden cal, czyli jest to ciekawa i lekka opcja dla ludzi fotografującej z perspektywy ptaka i kręcących z tej perspektywy także filmy reklamowe. Jednym z największych atutów tego konkretnego modelu jest rzecz jasna to, że mieści się do typowego plecaka.

Czy DJI AIR 2s to opcja droga?

Z pewnością dla niektórych ten konkretny dron do filmowania jest opcją dość drogą, ale jeśli przyrównamy sobie zalety tego sprzętu do ceny, to nie wyjdzie aż tak źle. Wiele znaczy też i to, że ma on czterokierunkowe wykrywanie przeszkód i może latać na jednym naładowanym akumulatorze przez niemal pół godziny. Rzecz jasna w tym konkretnym przypadku czas lotu zależy od wysokości i od prędkości tego lotu.

Równie wiele znaczy też i to, że dron ten jest opcją niezwykle atrakcyjną w porównaniu z innymi tego typu maszynami i co równie istotne łatwo się go składa, po to, by potem schować go do pudełka lub plecaka. Cechy te mają też inne drony o tych gabarytach, ale ten konkretny to dla dość wielu z nas bardzo ciekawe połączenie dobrej ceny, walorów wizualnych i możliwości, które daje temu sprzętowi jego kamera i elektroniczne funkcje powiązane z programowaniem jego trasy.

Konieczność zrobienia licencji

Na DJI AIR 2s trzeba sobie zrobić licencję, bo to profesjonalny dron do filmowania, który na dokładkę nie jest dronem wyścigowym. Dlatego do latania nim potrzebna jest licencja, zwłaszcza jeśli używamy takiego drona w celach zarobkowych. Mowa tu dokładnie o kręceniu nim filmów w jakości 4K, które potem obrabia się na laptopie z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach.

Wykonanie takich materiałów na reklamę to może trochę ponad godzina latania i kilka dni obróbki materiałów na tym akuratnym oprogramowaniu. Za coś w tym stylu płacą klienci, choć istotnym dla nich jest też i to, by operator miał uprawnienia i certyfikaty, bo może go skontrolować policja i to podczas robienia materiału na daną reklamę lub nieco dłuższy film promocyjny, a tego typu kontrola to konieczność pokazania stosownych dokumentów, które w czasach obecnych są niezbędnymi do tworzenia tego typu materiału.

Inne wiele mówiące wzmianki

Ten konkretny dron do filmowania to też funkcje takie jak śledzenie konkretnego celu i wykonywanie w powietrzu różnych dość złożonych manewrów. Jednym słowem nie jest to jakaś tam zabawka z marketu i co najważniejsze model ten można tak zaprogramować, by samodzielnie wykonał serię zdjęć i filmów na konkretnej trasie.

Warto też pamiętać o tym, że operator takiej maszyny musi na nią zerkać i to dość regularnie. Czynność ta jest istotną w świetle prawa, ale wiele znaczy też i to, że DJI AIR 2s sam z siebie nie zboczy z trasy, czyli musi wlecieć w silny wiatr, po to by ten go ściągał w bok. Doświadczony operator zapewne nie wleci w tego typu wiatr, bo przed rozpoczęciem filmowania sprawdza kierunek i prędkość wiatru, czyli to, jak kształtują się warunki pogodowe, jeśli są nie korzystnymi, to raczej nie będzie ryzykował utraty cennego sprzętu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =