Za nami I etap przebudowy ul. Dąbrowskiego

Image

492- metrowy odcinek ulicy Dąbrowskiego został oficjalnie oddany do użytku. W planach jest kolejny etap tej inwestycji.

W ramach tego zadania została przebudowana i rozbudowana kanalizacja deszczowa, przebudowano 4 skrzyżowania z ul.: Rozwadowską, Kościuszki i Targową, Jagiellońską, Bełżyńskiego, powstały nowe chodniki, ścieżki rowerowe o nawierzchni asfaltowej oraz nowe oświetlenie. Koszty związane z tą inwestycją wyniosły ponad 2,5 mln zł. Powiat stalowowolski uzyskał dofinansowanie na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75%, co daje około 1,9 mln zł.

- Droga, która była wiele lat oczekiwana, doczekała się finalizacji. Dzisiaj chcemy tę drogę oficjalnie oddać. Do zrobienia jest jeszcze drugi etap ul. Dąbrowskiego tak, by ta droga miała sens i spełniała swoją funkcje. Musimy przeciąć się dalej, w kierunku ul. Sandomierskiej i wtedy powstanie taka mini obwodnica Rozwadowa. Ruch z rynku przeniósłby się na tę stronę- mówił w poniedziałek Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Starosta ma nadzieję, że drugi etap przebudowy ul. Dąbrowskiego rozpocznie się w przyszłym roku. Powiat na ten cel będzie ubiegał się o dofinansowanie.

- Chcemy złożyć jeden wniosek na przebudowę ul. Ogrodowej, na drugi etap ul. Dąbrowskiego i dodatkowy 200- metrowy odcinek ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Mamy taki pomysł, aby tym jednym wnioskiem te 3 drogi skupić. One są połączone komunikacyjnie, więc można to zrobić pod względem formalnym- mówił Janusz Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gość

Dużo drzew ...