Za nami I etap przebudowy ul. Dąbrowskiego

Image

492- metrowy odcinek ulicy Dąbrowskiego został oficjalnie oddany do użytku. W planach jest kolejny etap tej inwestycji.

W ramach tego zadania została przebudowana i rozbudowana kanalizacja deszczowa, przebudowano 4 skrzyżowania z ul.: Rozwadowską, Kościuszki i Targową, Jagiellońską, Bełżyńskiego, powstały nowe chodniki, ścieżki rowerowe o nawierzchni asfaltowej oraz nowe oświetlenie. Koszty związane z tą inwestycją wyniosły ponad 2,5 mln zł. Powiat stalowowolski uzyskał dofinansowanie na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75%, co daje około 1,9 mln zł.

- Droga, która była wiele lat oczekiwana, doczekała się finalizacji. Dzisiaj chcemy tę drogę oficjalnie oddać. Do zrobienia jest jeszcze drugi etap ul. Dąbrowskiego tak, by ta droga miała sens i spełniała swoją funkcje. Musimy przeciąć się dalej, w kierunku ul. Sandomierskiej i wtedy powstanie taka mini obwodnica Rozwadowa. Ruch z rynku przeniósłby się na tę stronę- mówił w poniedziałek Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Starosta ma nadzieję, że drugi etap przebudowy ul. Dąbrowskiego rozpocznie się w przyszłym roku. Powiat na ten cel będzie ubiegał się o dofinansowanie.

- Chcemy złożyć jeden wniosek na przebudowę ul. Ogrodowej, na drugi etap ul. Dąbrowskiego i dodatkowy 200- metrowy odcinek ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Mamy taki pomysł, aby tym jednym wnioskiem te 3 drogi skupić. One są połączone komunikacyjnie, więc można to zrobić pod względem formalnym- mówił Janusz Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~takaprawda

Do rozw, cieciu a kto z tej ulicy będzie najwięcej korzystał. Dla kogo PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY rewitalizuje rynek w centrum ROZWADOWA. Ale ty jesteś niedorozwinięty umysłowo i nic nie rozumiesz.

~rozw

O Pan Weber na fotografii, a w tle jedyny budynek mieszkalny na tej ulicy, wyglądem przypominający lata niegospodarności budzący odrazę i zagrażający przechodniom (odpadające kawałki tynku). Z racji tak wysokiego stanowiska , które Pan Rafał Weber pełni, uważam , że może wpłynąć na administratora tego budynku o poprawę wyglądu i bezpieczeństwa. No ale fajnie jest przyjechać, zrobić fotkę na tle parowozu itp, itd. pojechać do stolicy i chwalić się osiągnięciami. Dla tych cichych mieszkańców Rozwadowa, nie robicie nic. Przykro...

~doda

Ten w tej przykrótkawej marynarce to co zimno mu czy o w ostatniej chwili zdjął z młodszego brata?

maszynista

Masz racje widok nie ciekawy ,bo my mamy zapieprz... na nich a ciagle im malo.

~***** ***

Jak się patrzy na te ryje ze zdjęcia to optymizmem nie napawa.

wyborca

Nie ma drzew, nie ma pieszych. Nikt nie zaryzykuje udaru. W samochód i wio...

maszynista

Ale ludzie maja beke z tych umyslowych na zdjeciu,Wszyscy pisza negatywnie o tej naprawie drogi ,bo drzewa w chodniku byly zaplanowane juz przed wojna,wiedzieli ze upal nie sprzyja spacerom jak nie ma drzew.Teraz maja inna norme ,dac mieszkancom maksymalna ilosc slonca zeby opal;ali sie podczas spaceru.

~toto

Jak mają się wypowiadać na temat ochrony zieleni(przyrody!) skoro oni sami są jej niszczycielami? To przerasta ich mozliwości. Upodobali sobie dźwięk pil spalinowych i dalejże rznąć co popadnie. Każdy może zaobserwować, że nawet ptaki nie mają możliwości zakładania gniazd bowiem nie ma dogodnych warunków stąd pełno ich na terenie... cmentarza komunalnego. Czy to nie daje panom decydentom nic do myślenia? Ocknijcie się nim będzie za późno, nim ścięte zostanie ostatnie drzewo w ramach tzw. "rewitalizacji".

~uwaga

Wczoraj zauważyłam /a jeżdżę codziennie /, że na ul. KEN przy słupach oświetleniowych na dużej wysokości umieszczono donice z kwiatami, które trzeba podlewać używając podnośnika na dużą wysokośc.. To następny kre..ński pomysł. Kto tak wymyśla takie niestworzone rzeczy. Czy chodzi o to że wydać środki i sięgnąć po następny kredyt. Czy pomysłodawca wydawałby tak swoje pieniądze?.

~Sygnalista

Wisienka na środku gów.a czy jakoś tak to było

~Ryszardq

Mamy zaledwie kilka dni upałów,(a to dopiero początek lata)a chodniki w mieście sa tak nagrzane,ze nie sposób spacerować.Coraz mniej cienia w Stalowej.Wspolczuje osobom,ktore beda spędzać cale wakacje w miescie.(w tym sobie).Chyba zostaną skazane na siedzenie w domu,bo juz teraz nie ma nawet gdzie odpocząć w cieniu przyblokowych drzew.Osoby starsze maja i bedą mieć coraz większy kłopot.Durna polityka rewitalizacji o nazwie beton kontra zieleń niedługo da sie nam wszystkim we znaki.Nie każdy spedzi czas np.w parku,bo czasem zeby do niego dotrzeć trzeba przejść kawał miasta a wzdłuż chodników istny piekarnik.Jest artykuł na stalowymmiescie aby wystawić przy blokach miski z wodą dla psow i kotow.To bardzo wazne i tak ma byc,bylebysmy tylko my jako ludzie nie cierpieli bardziej niz te biedne zwierzaki bo za chwile będziemy mieli mnóstwo artykułów o zasłabnieciach albo udarach których doznali nasi mieszkancy.Polityka zieleni w miescie to wstyd i hańba.niestety mimo wielu uwag mieszkańców ani Starosta ani Prezydent nie wypowiadają się w tej kwestii.

~DUDA

A na Traugutta mostek 2 rok nieczynny tam będzie pewnie z 50 metrów?

~Sasin

Toż to nawet 1 km drogi nie ma ,bubuhaha ale sukces że Minister musiał przyjechać

~Sasin

Toż to nawet 1 km drogi nie ma ,bubuhaha ale sukces że Minister musiał przyjechać

maszynista

Metal dobrze opisal co tu sie wyrabia.Gdzie maja wstyd co stoja na tym zdjeciu?

~Mieszkaniec

Gdzie jest niedorozwój darek

~AnkaZ

Wy już lepiej nic nie róbta....

~Metal

Na szczęście mamy sympatyków i działaczy PO ,którzy sądzą tsm gdzie PiS wyciał.Panie Starosto:gdzie obiecane nasadzenia na Popiełuszki po prawej stronie??????

~Mrco

Uwaga bo to dopiero 1 etap

~Metal

Ktoś kiedys odpowie za konsekwencje jak nadejdzie fala udarów i współczucia dla mieszkancow pięknej betonowej ulicy.Widac Starosta jeszcze bardziej zakochany w betonie niz Prezydent. A za chwilę wycinka Popiełuszki z Panem Starosta w głównej roli.Wstyd i żenada.

~Błąd2

A Rafał nic nie przecinał?

~toto

Znowu oratorski popis pana w białej koszuli. Chcę się zatrzymać nad wyrazem "finalizacja", co to oznaczać może gdzie mieliśmy przez lata z zaniechaniem a gdy już prace remontowe zostały zakończone to mamy "finalizację"? Bez tego fajerwerku nikt tamtędy by nie jeździł? Przecież ruch wszelakich pojazdów odbywa się już jakiś czas. Albo inny kwiatek lingwistyczny cyt. "mamy taki pomysł, aby tym jednym wnioskiem te 3 drogi skupić". Nie krócej byłoby powiedzieć panie starosto np. złożymy jeden wniosek na 3 krótkie odcinki naszych ulic. Czy nie odczuwa pan śmieszności swojego zachowania z tymi "otwarciami", przekazywaniami, nożyczkami...? Wiek pana predysponuje do poważnego zachowania się nie tylko w starostwie. Prawda? Ze śmiesznością jest pan za pan brat?

maszynista

Gdzie sa drzewa co rosly wzdluz ulicy? skoro byly sadzone zgodnie z normami PRL.

~Mieszkaniec

Nowi oddana droga, która ma pierwszeństwo przejazdu od ulicy Rozwadowskiej kończy się dołami i żwirowym podłożem. Zabrakło kilkudziesięciu metrów by ją połączyć z ulicą Kopernika. W ten sposób można by było ominąć Rynek na którym wkrótce będą ograniczenia związane z jego przebudową. Brak myślenia domeną rządzących, a chwalić się przez to nie ma czym.

~jasio

jasio zwlaszcz ze chodzi ło 400 m abo żót beretem z antenkom

~jasio

dlaczego oni stoją i się gapią , zamiast budować

umarly

Ta nowa organizacja ruchu i pierwszeństwo z Rozwadowskiej na Dąbrowskiego to jedna wielka pomyłka. Co za inteligent to wymyślił? Co kierowców interesuje że kiedyś będzie mini obwodnica Rozwadowa. Jeśli taka powstanie to wystarczy kilka drobnych zmian na skrzyżowaniu i w dokumentach.

~www

Fajnie, ale zmiana organizacji ruchu na tym etapie jest kompletnym nieporozumieniem! No mamy główną drogę w kierunku ul. Dąbrowskiego, tylko po co?! Po co tam jeździć, skoro sens to będzie miało za dwa, trzy lata, wtedy kiedy będzie zrealizowany dojazd do Sandomierskiej. Pojechałem "główną" drogą i za stacją kolejową wpadłem na wyboje, bo przecież brakło Staroście na 100 m drogi asfaltu, żeby dociągnąć ją choć do ul. Kopernika. Powiedzmy to miałoby jakiś sens, jeśli tam była by kontynuowana droga główna... A tak? No to trzeba wysłać zaproszenie do audycji: "Absurdy drogowe".

~Masło

Co to za samowola w doborze butów do lansu? Nie dotarły wytyczne z Nowogródzkiej że teraz trzeba mieć każdy but z innej pary? smiech2