Stalówka zakończyła ligowe zmagania

Stal Stalowa Wola w niedzielę rozgrywała ostatnie swoje spotkanie o ligowe punkty w sezonie 2020/2021. Było to również ostatnie ligowe spotkanie pod wodzą trenera Damiana Skakuja, któremu to podziękowano za współpracę. Gospodarzem była drużyna Podhala Nowy Targ. Zespół ten w dotychczasowych 39 meczach zdołał zgromadzić 64 punkty, co dawało mu wysoką, 7 pozycję w ligowej tabeli.

Spotkanie na stadionie w Nowym Targu, mimo panującego upału, od początku prowadzone było w dobrym tempie. W pierwszym kwadransie gry żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala, przez co mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. W 22 minucie, niestety, to gospodarze otworzyli wynik, kiedy to największym sprytem w naszym polu karnym wykazał się Patryk Serafin i wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Tomasza Wietechę. Podopieczni trenera Damiana Skakuja starali się szybko odrobić straty, jednak ani strzał Drobota, ani Wiktoruka, nie znalazł drogi do bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Mimo iż to spotkanie rozgrywane było w dobrym tempie, to sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Drugie 45 minut od zdecydowanych ataków zaczęli zawodnicy ze Stalowej Woli, ale wciąż brakowało konkretów w wykończeniu akcji. Stal zamknęła gospodarzy na swojej połowie, nie pozwalając zawodnikom Podhala na zbyt wiele. Rywale jednak bardzo skutecznie rozbijali ataki Stalówki. W 79 minucie pięknym uderzeniem popisał się David Hascak. Uderzenie pomocnika zielono- czarnych powędrowało prosto w okienko bramki Podhala i znów mieliśmy remis. Niestety, gospodarze szybko ponownie objęli prowadzenie. W 83 minucie w polu karnym do piłki dopadł kapitan gospodarzy Dawid Dynarek i bardzo mocnym strzałem pokonał Tomasza Wietechę. Pięć minut później, po faulu na Wiktoruka, sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł kapitan Stali. Michał Mistrzyk pewnie wykorzystał jedenastkę i mieliśmy znów wynik 2:2. Stal miała ogromne szanse by sezon zakończyć na 2 miejscu, niestety, stracone 2 punkty w ostatnim spotkaniu sprawiły, że zielono- czarni ostatecznie zajęli dopiero 4 miejsce w ligowej tabeli.

20.06.2021 Nowy Targ, godz. 17:30

Podhale Nowy Targ 2:2 Stal Stalowa Wola

Bramki: Patryk Serafin 22, Dawid Dynarek 82 - Dávid Haščák 79, Michał Mistrzyk 89 (k)

Stal: Wietecha, Zięba, Khorolskyi, Pietrzyk, Waszkiewicz, Mistrzyk ©, Drobot, Conde, Wiktoruk, Jopek, Płonka , Rez: Moskal, Hudzik, Stępniowski, Hascak, Tłuczek, Moskal, Bosak.