Jak zacząć malować farbą do tkanin na Jeansach

Image

Malowanie na tkaninach zyskuje szybko na popularności. Jest to tani i szybki sposób by upiększyć niezbyt piękną już garderobę. Jedną z form takiego malowania jest malowanie na spodnaich jeansowych. Dzięki temu spodnie zyskują nowy blask...

Zobaczcie sami jak się do tego przygotować

Na początek kup parę dżinsów lub złap parę, którą już posiadasz i zbierz swoje materiały.

Wszystkie moje dżinsy pozyskuję z lokalnych sklepów z używanymi rzeczami, aby utrzymać niskie koszty, a dżinsy vintage są najfajniejsze. Polecam dżinsy z pustymi kieszeniami bez szwów. Po wybraniu dżinsów umyj je i wysusz, aby usunąć z nich kurz. W przeciwnym razie farba do ubrań nie utrzyma się tak dobrze.

KROK 1: Taśma wokół kieszeni

Wybierz kieszeń, na której chcesz pomalować i oklej ją taśmą. Musisz dostać się pod krawędzie kieszeni, aby upewnić się, że farba nie dostanie się na tę część. Używałam zarówno niebieskiej taśmy malarskiej, jak i taśmy artystycznej, ale okazało się, że taśma artystyczna odkleja się znacznie łatwiej.[/p]

Polecam używanie bialej taśmy, aby dokładnie zobaczyć używane kolory farb.

KROK 2: Pomaluj podkład

Pomaluj całą kieszeń 1-2 warstwami białej farby akrylowej. Nie powinieneś widzieć przebijającego się niebieskiego koloru dżinsów.

Ta farba bazowa sprawi, że kolory będą się wyróżniać, zamiast wtapiać w niebieski dżins. Tworzy również barierę, dzięki której kolory nie wsiąkają w dżins.

Niektóre farby akrylowe są przezroczyste, co oznacza, że prześwituje to, na czym są namalowane. Jeśli spróbujesz pomalować kolorem żółtym na niebieski dżins, skończysz z zielonkawożółtym i prześwitującym dżinsem.

KROK 3: Narysuj swój projekt

Dla nabrania wprawy możesz przećwiczyć swój projekt malując go zestawem farb akrylowych na kartce papieru. Kiedy już będziesz pewien, możesz przystąpić do dzieła.

Zwykle jest to etap, w którym rysuję swój projekt/obraz na białym tle.

Wczoraj np była to reprodukcja znanego obrazu ze złonecznikami.

W tych dżinsach najpierw pomalowałam tło ze względu na szczegółowość kwiatów. Namalowałem również ten obraz, rysując kontur na białym i malując tło wokół niego, co w rzeczywistości działało lepiej niż najpierw malowanie tła.

Użyj cienkiego czarnego długopisu, który z łatwością wciągnie się do (w pełni suchej) malowanej kieszeni. Tutaj użyłam pióra artystycznego, ale może on się łatwo zetrzeć, jeśli dżinsy mają szorstką teksturę. Nie używam już teraz długopisów.

Profil Papermate to mój ulubiony długopis do wszystkiego – w tym do rysowania na dżinsach! Łatwo się rozprowadza i nie rozmazuje podczas malowania.

KROK 4: Zacznij malować!

Po narysowaniu wszystkich linii możesz zacząć malować swój projekt! Wyciśnij niewielką ilość farby na paletę, napełnij kubek z farbą wodą i rozłóż papierowy ręcznik lub szmatę, aby wysuszyć pędzle.

Ponieważ najpierw zrobiłem tło na tej parze dżinsów, pomalowałem kwiaty na biało, aby kolor żółty się wyróżniał i nie mieszał z kolorem wodnym. Jeśli malujesz ze zdjęcia referencyjnego, wydrukuj je lub otwórz na komputerze, aby mieć je pod ręką.

Użyj odrobiny bieli zmieszanej z kolorem, aby był bardziej nieprzezroczysty i maluj na wielu warstwach, aż czarny pisak nie będzie już prześwitywał.

Czasami wychodzę trochę poza linie, więc taśma jest naprawdę przydatna. Na taśmie zrobiłem ślady połowiczne, które pomagają zachować proporcjonalność i dokładność obrazu. Każdy będzie miał swój własny sposób malowania i to jest w porządku. Nie wykluczone są więc zupełne abstrakcje jak te tworzone za pomocą farb neonowych świecących w ciemności.

Krok 5: Odklej taśmę

Pozostaw obraz do całkowitego wyschnięcia (co najmniej 24 godziny), a następnie powoli odklej taśmę. To moja ulubiona część, ponieważ efekt końcowy zawsze mnie zachwyca

Prawda, że proste ?

Jak widać, wystarczy odrobina wysiłku by wyróżnić się w tłumie w piękny sposób.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =