Bon turystyczny chętnie wykorzystywany

Image

Od sierpnia ub.r. rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano ponad 1,7 mln. bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 217 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 77 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano 12 tys. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok.

- Prawie co trzeci uprawniony z naszego województwa aktywował bon. Kwota zrealizowanych płatności bonami na Podkarpaciu przekroczyła 17 mln. zł, aktywowano ich 77 tys. - a ponad 12 tys. bonów zostało wykorzystanych całkowicie. W naszym województwie nieaktywowanych pozostało 140 tys. bonów na łączną kwotę przekraczająca 113 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w ponad 1 tys. miejscach, a w całym kraju podmiotów turystycznych realizujących płatności bonem jest ponad 24 tys. Dotychczas najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim- ponad 269 tys. i w śląskim – 235 tys. – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

-Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – informuje rzecznik.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ufff

wniosek wysłany do Polskiej Organizacji Turystycznej kilka miesiecy temu...Do tej pory cisza...tak własnie dadzą ci bon, a za chwilę będzie juz nieważny

~rodzic

Bon bonem ale w Stalowej Woli są tylko 4 podmioty i w Nisku 4, które realizują bon. Ciekawe jakie atrakcje podmioty te oferują w ramach bonu?

~Lolka

a to ciekawe, bo dużo ludzi w ogóle nie ma tego bonu w zakładce....

~anty

Kiedy wreszcie skończy się rozdawanie cudzych pieniędzy? Kiedy przyznawanie świadczeń socjalnych będzie porządnie weryfikowane? W tym kraju chyba NIGDY.. Gdzie pomoc dla uczciwie pracujących i po części utrzymujących duży odsetek leni i nierobów.. Wszystkie 500+ i inne miały zwiększyć przyrost naturalny a tymczasem nic się nie poprawia i hodujemy społeczeństwo,, dej bo mi się należy ". Przykre

~andrzej

do czesław , dlatego nie czytam takich książek co ty ,żeby nie zwariować i nie pisać bez sensu tak jak ty.

maszynista

A czy rozwodnicy moga dostac taki bon turystyczny , bo chyba nalezy sie kazdemu?

~Czesław

,,Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, lecz nie zajrzeli do d00py – tam miałem socjalizm" Czesław Miłosz