Pumptrack i tor rolkarski będą gotowe pod koniec wakacji

Image
Fot. wizualizacja

Od kilku miesięcy prowadzone są prace przy utworzeniu 7,817 ha Parku Zimnej Wody. Chodzi o teren pomiędzy ul. Przestrzenną (obok skateparku) a ulicą Czarnieckiego (w pobliżu mostu na rzece San). Zakończenia pierwszego etapu tego zadania, dotyczącego budowy pumptracku i toru rolkarskiego, możemy spodziewać się już za kilka tygodni.

- Trwają intensywne prace związane z budową Parku Zimnej Wody. W tej chwili, oprócz robót dotyczących kształtowania terenu stawów, trwają najbardziej zaawansowane prace dotyczące projektu finansowanego z funduszu ministerstwa, a więc budowa pumptracku rolkowego. Pumptrack został już w dużej części wykonany. Jest już wykonana warstwa asfaltowa na hopkach na całej trasie. Wykonane jest także koryto, są ustawione obrzeża i pierwsze warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię do tego toru- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Choć teren pumptracku jest ogrodzony, wielu młodych ludzi wchodzi na plac budowy by już teraz jeździć po torze.

- Już teraz pumptrack cieszy się dużym zainteresowaniem, bo codziennie jeździ tam kilkudziesięciu młodzieżowców, jednak apelujemy o to, aby poczekać na zakończenie tych prac, bo jest to jeszcze teren budowy. Apelujemy, by nie przechodzić przez siatkę. Będziemy chcieli ten etap budowy Parku Zimnej Wody zakończyć i oddać do użytkowania, aby nie było tam niebezpiecznych sytuacji. Pewnie nastąpi to pod koniec wakacji- mówi prezydent.

Równolegle prowadzone są także prace w drugiej części przyszłego Parku Zimnej Wody.

- Jeśli chodzi o prace dotyczące zagospodarowania zieleni, to były już wykonane prace arborystyczne z bardzo dużą dbałością i szacunkiem dla zieleni, która tam się znajduje- zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

W ramach drugiego etapu robót powstają stawy, które w przyszłości będą zbierać wodę z całego otoczenia. Nad jednym z nich umieszczony zostanie mostek, nad drugim- dwa pomosty. Wokół stawów pojawi się ponad półkilometrowa ścieżka naturalna, ekologiczna z informacjami na temat żywych gatunków zamieszkujących obecnie obszar rewitalizowany. W ramach tego zadania zostanie wykonanych mnóstwo nowych nasadzeń. Przy schodach będzie się mieścił ogród róż polskich z Gór Pieprzowych. Wokół elementów sportowych również będą rosły rośliny.

Przez Park Zimnej Wody będzie przebiegać kilometrowa ścieżka asfaltowa rowerowo- biegowa sięgająca od ul. Energetyków poprzez Staszica, wzdłuż stadionu lekkoatletycznego, aż do ul. Czarnieckiego. Wszystkie prace związane z tą inwestycją powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2022 roku. Koszty tego przedsięwzięcia zamknęły się w kwocie ok. 7,73 mln zł. Ponad połowę tej sumy stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~www

budowniczy stalowej woli Płezydent Kudłaty posiada rozmach jak Kwiatkowski w 1938r.
zaiste nic tylko żyć nie umierać

Stalówek123

Mam pytanie,nie złośliwe,grzecznościowe,bardzo logiczne i proste ale najpierw napiszę że jest to wszystko fajne,naprawdę.Błonia,park linowy,park wodny,Zimnej Wody i ten który planują dalej w stronę Spacerowej i wracając do pytania:KTO TO WSZYSTKO UTRZYMA?Ludzie mamy chyba pięćdziesiąt kilka tysięcy mieszkańców,wokół miasta na przedmieściach mieszka kilkanaście tysięcy ludzi którzy nie płacą miastu podatków a korzystają z wszelakich dóbr miasta począwszy od pracy którą Im strefa oferuje a samorząd nasz musi o to wszystko dbać.Nie lepszym sposobem byłoby rozbudować basen do funkcji aquaparku zamiast np.budować jakiś bezsensowny tor całoroczny łyżwiarski?Znajomi z innych miast robią wielkie oczy jak słyszą na ile nasze miasto jest zadłużone.Miasto które niedługo może mieć burmistrza a nie prezydenta ma ponad 200 baniek długu!

~xdd

Jakiś artysta z polotem wykonał te arcydzieło w paint... Ile wziął za tą "wizualyzacje"

~wypadek

Wypadek był bardzo poważny.

~jasio

dlaczego tam wszyszcy siedom zamias pupowac

Saturn

Ale po co to znowu ?

~PiS da ?

A Jordanek dalej straszy PRLem :(

rodzynek

Wieczorem pumptrack ożywa , młodzieżówka szaleje , szpital blisko !

poliamid

~czeczen
~qwert
Coś więcej o tym wypadku w Nisku i o tym jak skończył? Nigdzie nic nie można znaleźć.

~qwert

Teren wokół toru powinien zostać wyłożony specjalnym materiałem, który zamortyzuje upadek, aby zapobiec takim wypadkom jak w Nisku. Czy zawsze Polak mądry po szkodzie? Jeśli wokół ubita ziemia, to zawsze źle się skończy.

~czeczen

ta iluminacja te osoby siedzace raczej tam nie posiedza bo beda jezdzic warjaty , poszukajcie zawody w nisku jak gosciu skonczyl.