Uwolnij książkę w bibliotece

Image

15 czerwca w całej Polsce odbywa się XVIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. W zaplanowane na ten dzień akcje bookcrossingowe aktywnie włączą się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, instytucje naukowe i kulturalne oraz wiele innych miejsc. W Stalowej Woli możecie państwo z bookcrossingu skorzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

– Wystarczy przyjść do biblioteki 15 czerwca i ze specjalnego stojaka wybrać sobie jedną z książek, a w zamian ofiarować swoją, którą już przeczytaliśmy. Jeśli akurat nie mamy książki na wymianę, przynieśmy ją w ciągu kilku najbliższych dni – zachęcają stalowowolscy bibliotekarze.

Idea uwalniania książek narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Programista komputerowy Ron Hornbaker nazwał swój pomysł bookcrossingiem i założył stronę internetową, która na dzień dzisiejszy miliony wielbicieli wymiany książek z całego świata. Do Polski bookcrossing dotarł dwa lata później, a już 6 kwietnia 2004 roku odbyło się I Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Od tego czasu pomysł zdobył serca wielu czytelników z naszego kraju. Aktualnie w obiegu znajduje się ponad 300 tysięcy książek i funkcjonuje ponad kilkadziesiąt tysięcy półek bookcrossingowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jestem

A co z covidem

~aaadi

Dobry pomysł, książek nie brakuje, zawsze warto się wymienić