Uczniowie ZS Nr 3 obsadzili rondo w Pysznicy

Image
Berberysy, jałowce, sosny - m.in. takie rośliny zasadzili na rondzie w Pysznicy uczniowie 2. klasy Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Mowa o rondzie na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1019R oraz 1024R, które wybudowano pod koniec 2019 roku.

– Rondo bardzo usprawniło ruch w tym miejscu i takie było jego podstawowe zadanie. Ale dlaczego przy okazji nie miałoby wyglądać ładnie? Postanowiliśmy więc oddać je w ręce naszych młodych fachowców – uczniów Technikum Architektury Krajobrazu w stalowowolskim Zespole Szkół Nr 3. Dzięki temu rondo zyskało na urodzie, a młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce – komentuje Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Uczniowie pod opieką nauczycielek – Agaty Maleckiej oraz Krystyny Rząd, najpierw zaprojektowali jak obsadzić opisywane rondo, a następnie zajęli się samodzielnym wykonaniem tego zadania.

– Dla tej młodzieży to zupełnie nowe doświadczenie. Wcześniej, z powodu epidemii ta klasa nie miała jeszcze okazji do praktyki w terenie, więc możliwość podjęcia się najpierw projektowania, a następnie samodzielnego obsadzania ronda roślinami, jest dla nich bardzo cenna – komentuje Agata Malecka.

Na rondzie posadzono łącznie ponad 130 sadzonek takich roślin jak: sosna górska, jałowiec, tawuła japońska i berberys Thunberga.

– Wszystko to rośliny wieloletnie, dobrze przystosowane do warunków miejskich, więc na pewno sprawdzą się w takim miejscu jak rondo – zapewnia Agata Malecka.

To nie koniec prac w tym miejscu, ponieważ przewidziano jeszcze zagospodarowanie terenów zielonych przyległych do skrzyżowania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Cvid

Jak w PRL- u, jedna pracuje, druga siedzi, trzecia klęczy a troje im się przygląda.

~hero

pięknie blokujecie komentarze, pięknie.

~bethka

gratulacje dla architektów krajobrazu i ich opiekunek!

~farmer

do silwer nie wiem skad masz takie wiadomosci ale stary cmentarz to byl przy kosciele byl tam jeden grob ale to juz raczej na cmentazu albo przeniesiony na cmentarz

silwer

Tam na tym rondzie powinien stanąć krzyż, bo to rondo jest na terenie starego cmentarz na którym spoczywają nasi przodkowie z rozległej parafii Pysznica od 1784 do połowy XIXw. Ta budowa ronda i sposób w jaki przez lata traktowane były szczątki naszych przodków woła o pomstę do nieba. Wszyscy udają że nic nie widzą i nic nie wiedzą. Wstyd !

~Mexico

Dać tym krawaciarzom lopaty i do roboty

~Fachowiec

***** ***
gratki dla Panien z Ekonomika.

~hero

Fajnie że są młodzi ludzie którym się chce. Mogli wzorem plebsu PiSu powiedzieć : dejta!
A jednak ukleknęli i posadzili...jakie to niePiSowskie...
Nie klękanie, robienie...żeby było jasne umiech

~Andy

Jaki przykład dają dorośli, jak nie mają kamizelek pracując/stojąc w miejscu niebezpiecznym na środku ronda? Trochę powagi i dobrych wzorców! Bezpiecznych zachowań uczymy dobrym przykładem!

~jasio

ja pitole dorosli sie gapiom a dzieci pracujom syzyfowe prace

~Caco

Polakowi nigdy nie dogodzi co za narod

~farmer

ale dlaczego dopiero teraz jak najlepsza pora byla 2 miesiace temu

Persymona

normalnie smiech na sali, pare marnych krzoczkow na jakiejs folii, ale obsadzili