Czyja ta obwodnica i co się dziać będzie wokół niej

Image

Miesiąc temu została otwarta obwodnica Stalowej Woli i Niska. Na sesji Rady Miejskiej radny Damian Marczak zapytał prezydenta: do kogo będzie należeć nowa droga? Przy okazji odpowiedzi włodarz Stalowej Woli zdradził swoje plany dotyczące dróg w sąsiedztwie galerii.

- Obwodnica w całym ciągu staje się drogą krajową. Droga Jana Pawła II, Energetyków, Staszica, cały ten pas drogi do Niska, staje się drogą wojewódzką. W tej chwili trwają jeszcze prace uzgodnieniowe dotyczące ulicy Chopina tak, aby to był jednorodny ciąg drogi wojewódzkiej. Jedynie drogi manewrowe, które zostały wybudowane w ramach obwodnicy, przede wszystkim droga biegnąca od VIVO do ulicy Działkowej, to jest droga, która będzie drogą miasta. Tam będziemy chcieli poszerzyć zakres tej drogi, przy okazji wykonania ulicy Działkowej. Od strony galerii chcielibyśmy wybudować ciąg pieszo- rowerowy- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak zaznacza prezydent droga, która urywa się obok VIVO, obok myjni samochodowej znajdującej się na wysokości przejścia dla pieszych, będzie „kontynuowana” do wyjazdu. W tym roku miasto chce wykonać projekt w tym zakresie, zaś w kolejnych latach przystąpić do realizacji. Będzie stanowiła istotne połączenie z nowym układem drogowym, planowanym w ramach budowy trzeciego mostu na Sanie.

- Trwają bardzo intensywne prace projektowe dotyczące przebiegu trzeciego mostu na Sanie, na wysokości galerii VIVO. Mamy tu dość skomplikowaną sytuację między zjazdem z mostu a rondem w obwodnicy tak, aby odpowiednio skomunikować galerię, a jednocześnie, aby też w odpowiedni sposób skomunikować nieużytki, które są po drugiej stronie drogi- nazwijmy ją- „mostowej. Jest to dość istotny teren inwestycyjny, który mógłby się również otworzyć dzięki inwestycją w tym terenie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby od strony ul. Poniatowskiego stworzyć kładkę prowadzącą od drogi do VIVO. Chodzi o to, aby mieszkańcy nie chcieli przebiegać przez obwodnicę, by pieszo dostać się do galerii. Koszt realizacji kładki to około 2 mln zł. Na razie nie ma konkretnych planów w tym zakresie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Miejscowy

Obca ,przepraszam ! Zagalopowalem sie , masz rację !

~Obca

Miejscowy --dleczego jestes agresywny? I Pan i ja mamy prawo do kulturalnej dyskusji nikogo nie obrazajac -- ito juz wszystko w temacie z mojej strony

~Miejscowy

Widzisz sama kobieto ,ze bredzisz ! Źadnych konkretow tylko narzekanie !

~Obca

Panie Miejscowy ___mam na mysli kierowcow z roznych stron Polski i z poza Polski ----pozdrawiam

~Miejscowy

Obca ,wskaz jedno miejsce gdzie jest fatalne oznakowanie ,ktore moze sprawiac trudnosc poczatkującemu kierowcy!!

~obca

do Miejscowy -ciemnota u Ciebie bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu!

~toż to szok

Ale jaja. Od Niska jedziesz do Vivo. No chyba, że znasz skróty. Jak nie znasz, to pod vivo musisz zawrócić. Taka pisowska logika. No kur....., kiedyś jak ktoś nie zrobił swojej roboty to odpowiadał za to. Dzisiaj też. No chyba, że jest pisowcem.

~ktoś

"Czyja ta obwodnica i co się dziać będzie wokół niej".
Teraz będą od Wojska Polskiego przez Okulickiego/11 listopada do Przemysłowej drążyć tunel.
Celem jest skierowanie ruchu ciężarówek jadących z Tarnobrzega przez Przemysłową do obwodnicy by nie jeździły przez miasto.
Jestem za ale czy są jakieś plany by poszerzyć Przemysłową bo jest ona dość wąska i korkuje się w godzinach szczytu.
Jeśli ma być ona planowaną " zachodnią obwodnicą miasta" to jest troszkę wąska i zatka się jeszcze bardziej.
Choć pomysł jak najbardziej dobry tylko mieszkańcy ucierpią od hałasu.

~reh

Bo tą drogą MKS -y nie jeżdżą , proste!

~Marylka

Czemu na obwodnicy nie ma przystanków MKS?

~Sylwek

Oczywiście podziękujemy przy najbliższych wyborach

~Sylwek

Skandalem jest brak ekranów i jako mieszkańcy podziękujemy Prezydentowi i wybitnemu ministrowi

~Do Mokasyn

Wystarczy ograniczenie do 70 i tak mimo tego juz jakis szybki i wsciekly staranowal dwa kraweźniki na rondzie przy moscie !!

~aaadi

głupków nie brakuje widać po wpisach

~Miejscowy

Obca ,radzę zostaw samochod i przesiadz sie na komunikacje miejską ,,! Prosta droga jak drut,a ona musi jechac na GPS-ie ,! Przeciez na kazdym rondzie jest informacja ze strzalką gdzie mozesz zjazdem dojechac !!,Ale ciemnota !

~Juzek

do J23
Całe życie mieszkam przy drodze głównej miasta i nie płakusiam.
Mimo że jest obwodnica auta ciezarowe nadal jadą przez miasto bo żaden debil z urzędu nie pomyślał żeby postawic znaki zakazu dla aut ciężarowych.Na chu... ta obwodnica !!!

~Juzek

do J23
Całe życie mieszkam przy drodze głównej miasta i nie płakusiam.
Mimo że jest obwodnica auta ciezarowe nadal jadą przez miasto bo żaden debil z urzędu nie pomyślał żeby postawic znaki zakazu dla aut ciężarowych.Na chu... ta obwodnica !!!

~J 23

Interes VIVO ważniejszy niż spokój mieszkańców Stalowej Woli? Druga droga obok dzieci i osób starszych na terenach rekreacyjnych gdzie dotychczas nie było ruchu? Już ta "obwodnica Niska" przy blokach wystarczająco utrudnia życie, a teraz kolejne drogi tam?

~Adam

A nie można było od razu zrobić takiego "garba" jak na działkach? Państwo z dykty bez żadnej dbałości o pieniądze z naszych podatków. Kładka za kolejne miliony. Na skarpie zrobili schody, a później dorobili zjazd dla wózków. Co tam, przecież za to nie będzie płacił urzędnik tylko podatnik.

~CIEKAWY

MOZE PODKOP BEDZIE LEPSZY

~obca

wczoraj miałam zaszczyt jechać tą drogą ==i tak jak wszystkie Polskie drogi jest fatalnie oznakowana dla obcych kierowców i bez GPS -metoda prób i błędów

~Iskra

Obwodnica potrzebna ale....
1. Brak ekranow wzdłuż bloków, działek, błoni.. a są dalej - w polach!
2. Brak dojścia do ViVO od ul. Poniatowskiego, od ronda tak jak to było przed budową obwodnicy

~Cenzor

Do kabi, co to za rynsztok łachu jeden. Tu nie ma miejsca na zaniżanie poziomu. Precz.

~fazi

~Rerekumkum - to po co w ogóle ta 'obwodnica'? zeby uprzykrzyć życie mieszkańcom w pobliskich blokach i działkowcom? i od baranów nie wyzywaj bo barany akurat to ci co to wybudowali

~Jeff Lynne

Plany dobre, realizujmy!

kabi

Kajetan, naucz się pisać po polsku a dopiero komentuj.
A skoro piszesz tak lekceważąco to co ty tu robisz? Wypier...j do Berlina albo Londynu światowcu za dychę.

Jest przysłowie że jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi. To siedź biedaku na zydelku i nie podskakuj.

~jasio

lepszejszy byllby tunel taki jal pod kanalem lamanche w blondynie

~Rerekumkum

Poczekajcie na s74 i te drogi będą zwykłymi miejskimi. Po co to narzekanie? Specjalnie nie budowali szerokiej obwodnicy, skoro za kilka lat ruch przerzucą na drugą stronę sami. Pomyślnie trochę barany.

~Kajetan

Obwodnica oznaczona jako droga 77 i droga przez miasto też w dalszym ciągu oznaczona jako 77 ktoś przejeżdża przez tą mieścinę i nie wie nikt co chodzi. Co to za burdel???

jabar

Andrzejwts, kiedy ostatnio tam byłeś?