Nie będzie trenerem, nie będzie prezesem. Kim więc ma być Marek Citko dla Stali, która od dziś ma już nie pękać?

Image

Nowy czas i nowe rozdanie, nowi ludzie i nowe zasady. Nowy ład ma zapanować w Stali, a wszystko to po to, by wywindować Zielono- Czarnych na nowe wyżyny sportowej chwały.

14 czerwca 2021 roku, o godzinie 11.00, na obiektach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zorganizowano konferencję prasową w sprawie dalszej działalności Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola.

Jak zapowiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny, dla nas najważniejszy obecnie jest awans (powrót) do 2 ligi.

- Do tej wędrówki, do tej drogi do sukcesu zaprosiliśmy wyjątkowych ekspertów, osoby o bardzo mocnym doświadczeniu, rekomendacjach świata piłkarskiego- mówił Lucjusz Nadbereżny.

A mowa tu o Marku Citko, wybitnym piłkarzu i reprezentancie Polski, a obecnie menagerze, komentatorze sportowym, łowcy talentów, a także polityku, bo przecież swego czasu Citko zasiadał z listy PiS w ławach Sejmiku Podlaskiego. Ten znany sportowiec pojawił się już wcześniej na meczu Stalówki i obserwował grę naszych zawodników. Spekulowano wówczas jaką rolę będzie pełnił na naszym piłkarskim podwórku. Dziś nam o tym powiedziano.

- Cieszę się Marku, że przyjąłeś moje zaproszenie do tego aby tworzyć tu projekt ambicji sportowych Stalowej Woli- powiedział prezydent.

Jak powiedział Marek Citko, w jego opinii Stal zasługuje na lepszą piłkę. Stworzył więc autorski projekt i przywiózł do miasta własnego trenera. To 25-letni magister politologii Roland Thomas z Warszawy, który ostatnio pracował jako asystent trenera w ŁKS Łódź, a wcześniej jako trener w Escola Varsovia. Rozpoczyna się więc wielka piłka, kompletowanie drużyny, która sprosta oczekiwaniom i wywinduje Zielono- Czarnych na wyżyny piłkarskie. Nie brakuje nam świetnej infrastruktury, nie brakuje i gorliwie wspierających kibiców. Resztą ma zająć się nowy zespół.

- Więc projekt nowy, autorski. Dla mnie to też jest nowe doświadczenie, ale tego się nie boję, bo od prawie 30 lat jestem w piłce, przeżyłem różne chwile jako piłkarz, jako doradca, więc piłkę znam od podszewki- mówił Marek Citko.

Kim więc będzie dla Stalowej Woli znany sportowiec? Okazuje się, że… doradcą prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy na linii samorząd- Citko toczyły się od 2 miesięcy.

- Myślę, że hasłem dla wszystkich, którzy tu współpracują, dla piłkarzy powinno być „Stal nigdy nie pęka”. Ja też nigdy w życiu staram się nie pękać- mówił Citko.

Kluczem do sukcesu ma być praca, praca i jeszcze raz praca. I nawet jeśli zdarzą się porażki, bo mecze też się przegrywa, pracą trzeba odrabiać straty. Marek Citko chce przekazać swoje doświadczenia naszym zawodnikom i uzmysłowić, że presja pomaga, nakręca do działania. Za pracę zamierza się też mocno zabrać Thomas.

- W sztabie będzie kilka osób. Nie chcę jeszcze zdradzać dokładnej liczby, jaka to będzie ze względu na to, że jesteśmy już na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o jego kompletowanie. Mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć, że jest już skompletowany, niemniej jednak wiadomo, że też jeszcze pewne ustalenia muszą zaistnieć, żeby sztab mógł przyjechać, bezpośrednio pracować. Od 1 lipca zaczynamy projekt, więc mamy jeszcze troszeczkę czasu, żeby wszystkie kwestie organizacyjne dograć- mówił trener Roland Thomas.

Zespół ma składać się więc, oprócz doradcy prezydenta i szkoleniowca, jeszcze z kilku innych osób. Nazwisk nikt nie zna. Póki co do końca czerwca trzeba będzie zapłacić zaległości tak, by od 1 lipca można było już wystartować z nowym kontem. Jak będą wyglądać nowe kontrakty z piłkarzami, nie wiadomo. Jakie kwoty wchodzą w grę, też nie jest jawne.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kk kk

Ostatnio Pan citko w ramach parcia na szkło skrytykował Prezesa PZPN.

~takaprawda

Do manekina , ćwierć debilu przestań pod tysiącem różnych idiotycznych nicków wypisywać ćwierć analfabeto swoje debilizmy.

~a co tam

Emitowaliśmy 16 mln obligacji /spłata w 2034 r/. które wykorzystamy na zatrudnienie swoich w administracji / w tym kierowników /. robienie mgiełki. remont niszczonych zabawek= dobrze nam idzie w tej dziedzinie więc będziemy emitować dalej na sport. Wysportowani mieszkańcy nie będą musieli pracować, a będą pobierać wypłatę. Wysoką - tak dodam

~a co tam

Emitowaliśmy 16 mln obligacji /spłata w 2034 r/. które wykorzystamy na zatrudnienie swoich w administracji / w tym kierowników /. robienie mgiełki. remont niszczonych zabawek= dobrze nam idzie w tej dziedzinie więc będziemy emitować dalej na sport. Wysportowani mieszkańcy nie będą musieli pracować, a będą pobierać wypłatę. Wysoką - tak dodam

~No tak

Powiem tak, wydawanie nie swoich pieniędzy to banalna sprawa. Sprowadzenie inwestorów wymaga dużo więcej pracy. Niech każdy z mieszkańców sam zrobi sobie podsumowanie tego co dzieje się w mieście. Ja zrobiłem i jestem bardzo nie zadowolony.

~Dojna zmiana

Dzięki Solidarności zarżnięta została Huta, a wraz z nią sport. W obecnej rzeczywistości personalne gierki nic nie zmienią. Najważniejszym celem na jakim winni teraz skupić się zarządzający sportem / nie tylko piłka nożna/ w mieście, to pozyskanie strategicznego sponsora. Niestety dzisiaj pieniądz rządzi światem. Prezydent w swoich wynaturzeniach jest co najmniej śmieszny. Kogo interesuje status polityczny Pana Citko, czy on popiera PiS, KO bądź PSL ,to w tym momencie ma najmniejsze znaczenie. Chodzi o to aby poza sponsorem znaleźć osobę - szkoleniowca, który od podstaw zbuduje nowa drużynę piłkarską. Tchnie w tych ludzi wiarę i moc , ale niestety jak zaznaczyłem wyżej zależy to od kasy zarówno w gestii pozyskania odpowiedniego szkoleniowca jak tez zawodników. Czasy świetności Stalowki kiedy była w I-szej lidze i same oklaski kibiców nie popchną chłopaków do gry.

~no tak

Ponawiam pytanie - JAKICH INWESTORÓW SPROWADZIŁ PAN PREZYDENT I RADA MIASTA ?
Bo to że zadłużenie miasta wzrosło kilkakrotnie to wiem.

~rover

Pisząc o Panu Chmurze pamiętać trzeba o meczu Sparta Jeżowe - LZS Zdziary...Czy o to nam chodzi?

Wódz

miesięcznie

Wódz

Utrzymanie sztabu szkoleniowego 80 tyś zł misiewcznie

~żenua

Ale festyn smiech2 smiech2 smiech2

~Kowal

Cyrki upadają ale ten w Stalowej działa w najlepsze a finansuje to nasz nieomylny prezydent. Ciekawe ile gwraz będzie kosztować ta zabawa?

~Damian

Mam Marzenie wylizać d.. Obcemu Facetowi podczas posiedzenia w publicznej toalecie

~ssmiech

Pod spodem odezwala sie pisowska swolocz pelna kultury.

~Jasii

Jola chodź na bolca

~Jola

Qżwa ,ale brzydki ten aborygen,wręcz ohydny i ten jego prosiaczy ryj.W życiu bym mu nie dała choć jestem nimfomanką

~Marek

W całości popieram wypowiedż "no tak" Kto zatrzymał foldery przedwyborcze może sobie przypomnieć, co było obiecane. W rzeczywistości tylko lans i szpan. Zadłużanie. Rozmnażanie urzędników /w tym kierowników /. W rzeczywistości realizacja "bzdetów " jak np szałasy z wierzby. Wyborcy nie mając możliwości zmienić decyzji niszczą na potęgę te tworzone przybytki. Nie pomogą ani kamery, ani straż.

~No tak

Czy piłka nożna jest w mieści najważniejszym problemem ?. Bardzo możliwe bo wydano kupę pieniędzy podatników na coś co nie ma sensu. Jeżeli chcemy my mieszańcy finansować drużynę i całą infrastrukturę dla cyrku który odbywa się co dwa tygodnie to proszę bardzo. W przeciwnym wypadku to marnowanie naszych pieniędzy.
Uważam, że dla dobrego PR-u paru osób w mieście nie warto zadłużać nas na kolejne lata.
W mieście jest dużo więcej problemów związanych z miejscami pracy i brakiem nowych inwestorów, których obiecywał Pan prezydent. Dla mnie miarę oceny jego i rady miasta pracy jest właśnie nie ilość placyków, fontann i innych mało ważnych inwestycji bo wydawaniem pieniędzy na taki cel to mógłby zająć się ogarnięty dzieciak ze szkoły średniej. Najważniejsza jest strategia na lata, która przyniesie nam mieszkańcom korzyści w postaci lepszych miejsc pracy. Najpierw należy zapewnić pracę (godną) a nie w fabrykach gdzie ludzie zarabiają po 3 tyś zł miesięcznie tyrając na zmiany.
Moje pytanie brzmi - JAKICH INWESTORÓW SPROWADZIŁ PAN PREZYDENT I RADA MIASTA ?

~Wiemcośotym

Popieram ten pomysł Panie Prezydencie muusi być Ktoś kto będzie umiał rozmawiać w PZPN, bo do tej pory tylko Pan Chmura wie z kim trzeba rozmawiać o rozwoju i wsparciu takich klubów jak nasz, i uważam, źe powinien być jednym z tych o których Pan jeszcze nie mówił. Pod rozwagę Panie Prezydencie.

~Tamak

Teatrzyk dla głupich, a my za to płacimy w coraz wyższych opłatach.

~www

Pan Płezydent czeka na wybory i prysk ze Stalówki.
a głąby się cieszą!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiełbasa wyborcza Pis.

~No tak

Czyli długi miasta wzrosną. Następcy będą mieli problem a nie Ci co teraz wydają bezmyślnie NASZE pieniądze . To jest tak krótkowzroczne że aż boli. Po spisie narodowym dowiemy się ile osób wyemigrowało z naszego miasta za czasów PIS-u . Zostaną sami emeryci i Ci którym się nie chce 4 liter ruszyć - drugi Tarnobrzeg

~nap88

Dobra decyzja
Ruszamy panie prezydencie

~Do

No dobra lucek, teraz konkrety ile nas podatników ci pisowsy fachowcy będą kosztować!? Czy to jest kontynuacja planu 5 letniego? I na jakim etapie planu jesteśmy?

~anonim

młodzi bramkarze nie wytrzymują i próbują swoich sił w internecie bo jak narazie inaczej się nie da, hehe dobre

Stalówek123

No tak jak myślałem.Mielec kosztem Bełchatowa dzięki tytularnemu sponsorowi ze spółki Skarbu Państwa funkcjonuje i ma się dobrze dzięki Ortylowi i Porębie to teraz naszej Stali pchnie się sponsora,może i PGE który już ponoć wszedł do Akademii Piłkarskiej i to dlatego na siłę na fotelu Lucek trzyma(czytaj:dzięki Karolkowi i Marcinowi,oj nie poszło w Rzeszowie) Czubata.Widzieliście konferencję i Citkę wyrywającego mikrofon Luckowi i przyszłemu trenerowi co świadczy o wiedzy i kompetencjach tych ludzi w tej dziedzinie.A Nikoś Dyzma nawet powiedział ze 2 zdania bez pomocy ale już język grzązł w gardle.

~Robbie

Kolejny eksperyment bez konsekwencji? A może spytać najpierw starych graczy ale naszych jak doszli do tego że grali w 1 ,2 lidze i skorzystać z ich doświadczenia. No i na wydolno$ciowca kogoś w rodzaju Hnatio który pobiegałby z potencjalnymi piłkarzami stalówki i podjąłby decyzję którzy są w stanie zabiegać pozostałe drużyny.

~ki bic

GDZIE JEST PREZES??????????????????????

~ABC

Wietecha, mniej troszeczkę ambicji, honoru i daj sobie już spokój, zrób miejsce dala młodszych, niech poćwiczą a z nich w przyszłości będą bramkarze. Przypomnij sobie, jak miałeś naście lat to nie chciałeś grać i doganiać w umiejętnościach starszych. Dziękujemy Ci za przeszłość.Widzisz i tak nie zajmiecie 2 miejsca w tabeli, które na pewno i tak nie gwarantuje w tym sezonie awansu.

~okol

Widać po komentarzach że opozycję niesamowicie piesze poniżej krzyża z tego powodu...