Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

Image
Budowa nowego budynku Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku stała się faktem. W urzędzie Gminy i Miasta w Nisku odbyło się spotkanie w tej sprawie, a chwilę później nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy.

Inwestycja jest realizowana przy ul. Jana Marii Gisgesa 1 w Nisku, w miejscu dawnego przedszkola. Działka, na której wzniesione zostaną mury sądu ma powierzchnię 0,66 ha i została kilka lat temu przekazana na rzecz Sądu przez Gminę Nisko. Przez kolejne 36 miesięcy będą tu trwały intensywne prace przy realizacji zadania.

W spotkaniu i przekazaniu wykonawcy terenu budowy uczestniczyli m.in. Marta Ziarek Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Anna Lipiarz Prezes Sądu Rejonowego w Nisku, Piotr Walkowicz Prokurator Rejonowy w Nisku, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Filip Tuszyński Prezes firmy EBS BUD sp. z o.o.

Wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m², a zakres robót obejmie także niezbędne przyłącza i zagospodarowanie terenu. W budynku oprócz siedziby sądu i prokuratury planowane są pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Ponadto w budynku planuje się ulokowanie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.

Jak zapewniał kilka miesięcy temu podczas konferencji prasowej, tuż po ogłoszeniu przetargu na realizację zadania, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, ma to być najnowocześniejszy budynek sądu w Polsce. Obiekt będzie spełniał najnowsze standardy, a jego stylizacja ma być odważna i nowoczesna. Marcin Warchoł obiecał wówczas środki na ten cel i jak widać słowa dotrzymał, bo realizacja zadania właśnie się rozpoczęła.

- To głównie dzięki panu Wiceministrowi i jego inicjatywie powstanie w Nisku nowy obiekt z przeznaczeniem na Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową. To wiele dla Niska znaczy. Bardzo za wszystko dziękuję, a szczególnie za złożoną przez pana Ministra deklarację o finansowaniu tej inwestycji, która dzisiaj właśnie stała się faktem. To wszystko świadczy o wielkiej odpowiedzialności pana Marcina Warchoła i poważnym traktowaniu samorządów i mieszkańców naszego regionu. Dziękuję - mówi Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W budynku znajdą się pomieszczenia dla sędziów, referendarzy, adwokatów, radców prawnych i świadków. Swoje miejsce będzie miał także wydział ksiąg wieczystych. Inwestycja zostanie sfinansowana w pełni ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, bez obciążenia dla lokalnego budżetu. Wartość budowy nowych obiektów to około 56 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jaś

Budowa sądu w Nisku obchodzi każdego, bo od St Woli, gdzie jest sąd odległość 7 km. Wprowadza się tylko instytucje do karania obywateli, trwoni pieniądze, aby wystarczyło na nowe etaty dla urzędników i nagrody. Co może być ważniejsze dla mieszkańców?

~Marcin

Kogo obchodzi na Portalu Stalowe Miasto budowa Sądu w Nisku ? Czy Miasto Stalowa Wola nie ma swoich wiadomości z miasta

~ole

Cały Rzeszów śpiewa dziś ***** ***
***** ***

~rentier

Nie interesujecie się polityką. Głosujecie według sympatii partyjnych. A prawda jest taka, że tylko zwycięstwo Marcina Warchoła gwarantowało dalszy rozwój miasta. Nowy prezydent chcąc spełnić obietnice zablokuje nowe inwestycje mieszkaniowe, czyli ceny wzrosną z 10 do 15 tysięcy za metr. Brawo! Młodzi nie muszą mieszkać. Niech wynajmują pokoje w dziurach po babci i gniją tak ze współlokatorami do końca życia.

~Marek

Warchoł dokonał dzieła - tak jak obiecał Sąd w ńisku będzie. Tyle , co zdążył przed wyborami podjąć decyzję i dostał nagrodę. 100 procent głosów .

~Heheszka

A drogi w Nisku jak się zapadały tak się zapadają i na ich modernizację pieniędzy nie ma

~jasio

jak to je ze wszedzie w łokolicy sady sa nove eleganckie z marmuru prawie pozłacane i s klimatyzacjom a szpitale som stare zwlaszcza ze do sondu idom złodzieje a do szpitala ludzie

~myślący

W ślad za sądem uruchomić natychmiast ;Straż Miejską. ORMo i ZOMO. Uczyć ludzi posłuszeństwa i karać...karać, bo z kar będą wynagrodzenia dla urzędników. Reszta będzie pochodzić z "dobrego ładu"

~Do "mi"

Czy tobie ten sąd taki potrzebny?

~Janina

Taniej i sprawiedliwiej : Na plantach posadzić sołtysa i wybudować dyby. Będzie to taniej i s p r a w i e d l i w i e j.

~Jaś

Upadły już wszystkie zakłady ; Nimet, Cegielnia. Zostały; Szpital. Szkoły. Policja Zakład Energetyczny. SM. Zakład Gospodarki Komunalnej. Brakowało jeszcze sądu w odległości 7 km od Stalowej Woli. Zacznie się ucisk, stosowanie kar i sądzenie ludzi, aby opłacić tych "ciężko pracujących w klimatyzowanych warunkach" Tragedia. SOS.

~jasio

jakim cudem mozna dac plac bidowy pod sąd

~polak

Tak w tym kraju najważniejsze są sądy i prokuratura

~Mieszkaniec

Ciekawa inwestycja w Nisku. Stare opuszczone przedszkole do likwidacji. Kiedyś kryli takie budynki Eternitem i ocieplali wata szklana. Nikomu nie przeszkadzało a teraz wychodzą schorzenia typu Białaczka po latach.

~rni

Kilka lat temu przekazali działkę, a dopiero teraz rozpoczyna się budowa.
Co przez kilka lat ten wiceminister robił?
Przygotowywał się do kampanii wyborczej czy najzwyczajniej w świecie drzemał?
W takim tempie to my daleko nie zajedziemy!!!!!!!!!!!!

drobny81

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością — Prezes Zarządu: Dorota Tuszyńska — KRS: 0000650334 — Siedziba: Warszawa — Kapitał zakładowy: 5 tys. zł.

Dobre umiech Taka inwestycja z takim zabezpieczeniem.
Niech dalej cena wygrywa.

~Inek

Robbi ma rację

~Robbie

Kto ma kasę ten rozdaje karty. Kto ma władzę i dostęp do kasy też rozdaje karty.Wybory w rzeszowie dadzą odpowiedź na pytanie czy lud ciemny lub nieciemny potwierdzi tę regułę.