W SDK zaprezentowano zbiór prac wykonanych przez dzieci i młodzież

Image

Tak jak co roku Spółdzielczy Dom Kultury zorganizował wystawę podsumowującą ostatnie miesiące działalności plastycznej naszych młodych mieszkańców miasta.

Na wystawie, która zaprezentowana została w atrium, znalazło się mnóstwo prac dzieci i młodzieży z kół plastycznych działających w SDK. Dzieła były wykonane różnymi technikami. W każdą z nich artyści włożyli dużo pracy i serca.

- Bardzo się cieszymy i dziękujemy państwu, że pomimo tego, że ten okres dla nas wszystkich był bardzo ciężki, a przede wszystkim był trudny dla tych najmłodszych, bo nie można było wychodzić z domów, to jednak dzieci miały możliwość wyjścia i co prawda w takim reżimie sanitarnym, ale potrafiły się wyrwać z domu i pracować- mówił podczas otwarcia wystawy Józef Sroka, dyrektor SDK.

Zajęcia plastyczne w murach Spółdzielczego Domu Kultury odbywały się pod kierunkiem Agnieszki Dul.

- Dla mnie ten czas był bardzo przyjemny. Bardzo miło pracowało się też dzieciom, które przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy. Nawet jak była pandemia i pani miała na sobie maseczkę czy przyłbicę, to nie przeszkadzało im to. W tych pracach, które tu prezentujemy widać radość, widać jaką przyjemność sprawia im malowanie, rysowanie. Widziałam w tych dzieciach bardzo dużo zapału, dużo energii- mówiła Agnieszka Dul, prowadząca zajęcia.

I to prawda. Wrażliwość naszych młodych mieszkańców jest widoczna w każdym dziele. Wyrażanie siebie, i to w czasach pandemii, na pewno nie było łatwe, ale pozwoliło oderwać się od codzienności i zapomnieć, że za oknem tak wiele się dzieje.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ubek

a Unia Europejska miała zniszczyć naszą Kulturę!!!!!!!!!!!!!!

daniell

Coś ten Dom Kultury nie ma szczęścia do dyrektorów - poprzednia dyr. sepleniącą, trudno było ją zrozumieć, ten jakiś taki nie z miasta o wątpliwych kwalifikacjach w kierunku kultury - trzeba coś z tym zrobić

~jasio

co to za lobyczaje ze dzieci muszom pracowac di emerytury