Kiedy ruszy budowa hospicjum?

Image

W połowie 2023 roku w Stalowej Woli ma powstać hospicjum (wraz z poradnią medycyny paliatywnej). Ale zanim to nastąpi, miasto musi znaleźć wykonawcę, który najpierw przygotuje projekt, a później zajmie się rzeczową realizacją zdania.

- Został przygotowany program funkcjonalno- użytkowy, który będzie podstawą ogłoszenia przetargów w systemie Zaprojektuj i wybuduj. Przypomnę, że na realizację tego zadania uzyskaliśmy rekordowe dofinansowanie z konkursowej edycji rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych- 15 mln zł. W ramach projektu został przygotowany jednopiętrowy obiekt, częściowo podpiwniczony. Będzie on miał możliwość rozbudowy, gdyby w przyszłości zaistniała potrzeba poszerzenia zakresu usług czy ilości łóżek- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach projektu zostanie przygotowanych 30 łóżek w pokojach 1 i 2- osobowych oraz izolatki, w przypadku np. konieczności izolacji osób zakażonych chorobami zakaźnymi. W każdym z pokoi będą mieścić się łazienki. Będzie także miejsce odpoczynku dla rodzin chorego. Ponadto w obiekcie znajdzie się m.in.: stołówka, jadalnia, kaplica, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne.

- Będzie stworzona przychodnia poradni medycyny paliatywnej, która będzie się znajdowała od frontu ulicy Kwiatkowskiego. W ramach poradni będą 3 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rehabilitacyjny, oczywiście cała infrastruktura recepcji i holu. Ta poradnia będzie otwarta dla wszystkich. Będzie miała charakter poradni publicznej, powszechnej. W tym budynku będzie również siedziba hospicjum domowego. Będzie tam wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego, rehabilitacyjnego, służącego dla osób paliatywnych, chorych. To będzie również przestrzeń edukacyjna, skierowana dla wolontariatu, dla tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla osób nieuleczalnie chorych- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak przewiduje włodarz miasta, prace projektowe dotyczące hospicjum, powinny rozpocząć się jesienią. Kolejnym etapem zadania będą roboty budowlane. Największy ich zakres będzie wykonywany w roku 2022 i 2023.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rojber

Brawo EDI

~EDI

NIESTETY 50+ NO I W GÓRĘ --> TO MIĘSO ARMATNIE DO UTYLIZACJI CI CO O POLSKĘ WALCZYLI GINĘLI TRACILI ZDROWIE IDĄ W ODSTAWKĘ I ZAPOMNIENIE LICZĄ SIĘ GNIDY MENDY KANALIE CO WYPŁYNĘŁY NA ICH KARKACH KRZYWDZIE PONIŻENIU I ŚMIEJĄ SIĘ DZIŚ ŻE SĄ ŻYCIOWO ZARADNI, CHORĄGIEWKI , BEZKRĘGOWCY, KAMELEONY,JEDYNĄ ICH WARTOŚCIĄ TO BRAK WARTOŚCI I JESZCZE W IMIĘ SWOICH WARTOŚCI MAMONY ŚWIAT JEST OGŁUPIONY, A Z UST ICH MIÓD NA USZY PŁYNIE A POLSKA SPRZEDANA POLSKA CIĄGLE GINIE !!!
O KARMO GDZIE JESTEŚ NIE CZEKAJ NI CHWILI ROZLICZAJ OCZYSZCZAJ Z KANALII MEND CO POLSKĘ I NARÓD ZDRADZALI !!!!

~Emerytka

Obiecanki cacanki a głupiemu radocha.

~Stalowianka

Czekaj tatka latka.

~Marek

2023 rok wyborczy zaczynaja sie juz obiecanki, narazie projekt, pozniej korekta ktos musi z samych swoich zarobic a realizacja moze pod koniec kolejnej kadencji. Hospisjum powinno powstac na tzw. cito!!! Miasto sie starzeje nikt o starych i chorych ludziach nie pamieta, lekarze traktuja ich jak zlo konieczne, znam to z autopsji na moich dziadkach. Remontuje sie miejsce dla zdrowych emerytow to dobrze, ale nalezy tez pamietac o tych chorych, niepelnosprawnych. Inne gminy, miasta wydzielaja stolowki dofinsujac do obiadow wowczas to wszystko bylo by sprawiedliwe.

~Mieszkaniec

Szkoda że wybory (2023) nie są co roku.