Nowy parking w mieście za około 269 tysięcy

Image

Przy jednym z bloków przy ul. Żeromskiego będzie budowany parking. Miasto, z budżetu którego on powstanie, wybrało właśnie firmę wykonawczą.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Tarnobrzega. A do przetargu stanęło łącznie trzech oferentów, którzy swoją pracę wycenili brutto na: 387 774,24 zł, 269 049,68 zł i 276 427,08 zł. Termin wykonania zamówienia określono na 60 dni od dnia podpisania umowy.

Przypomnijmy: Miejsca postojowe pojawią się między przestrzenią blokową. Teraz znajdują się tam dojazdy, wiata śmietnikowa, parking z trylinki, lampa oświetlenia ulicznego. Na tym terenie ma powstać 17 stanowisk do parkowania dla samochodów osobowych, w tym 1 dla osoby niepełnosprawnej. Będą ciągnęły się one wzdłuż całej długości bloku Żeromskiego 8.

Parking będzie wykonany z 2 różnych rodzajów nawierzchni. Dojazdy do parkingu będą zrobione z kostki brukowej, zaś miejsca postojowe z płyt jomb, z kruszywa naturalnego. Zadanie obejmie także budowę kanalizacji deszczowej w drodze manewrowej, uporządkowanie zieleni w sąsiedztwie parkingu, przeniesienie stojaków rowerowych oraz przebudowę oświetlenia.

Miasto na poczet tego zadania już zabezpieczyło 280 tys. zł. Po postepowaniu przetargowym okazało się więc, że uda się nieco zaoszczędzić.

Samorząd planuje w tym roku wykonać jeszcze kilka innych zadań związanych z zagospodarowaniem terenów przyblokowych m.in. przy ulicach: Staszica 7, Wolności 2, Staszica 16- 18, Partyzantów 4, PCK 6, Metalowców 15. Planowana jest także budowa parkingu przy starostwie powiatowym. Inwestycja ta będzie wykonywana wspólnie z powiatem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kierowca

Jest napisane, że parking ma mieć 17 miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej, a według prawa jeżeli miejsc jest powyżej 15 takich kopert powinno być minimum dwie. Nie rozumiem jak ktoś projektując parking nie zajrzał do obowiązujących przepisów?

maszynista

Teraz zeby mieszkancy nie wiedzieli ze beda wyciete wszystkie drzewa przy parkingu to pisza to w takiej formie-uporządkowanie zieleni w sąsiedztwie parkingu.

~cst

Jestem za odrestaurowywaniem i modernizacją wszelkich poPRLowskich obiektów. Pytanie kto za to w ostatecznym rozrachunku zapłaci? Bo jak słyszę/czytam, że unia albo inne twory, to mam odczucie niedowierzania połączone z zażenowaniem. Przecież takich rzeczy się nie robi za darmo - zawsze czegoś się chce w zamian. To jak z dopłatami bezpośrednimi - w jakich podatkach/opłatach/akcyzach przyjdzie obywatelowi ponieść koszty na dłuższą metę? Pewnie w tym przypadku podniosą czynsz albo wprowadzą jakąś inną fikuśną opłatę. Nie mam nic przeciwko współzależnościom finansowym - chcę tylko jasno i czytelnie wiedzieć, jak się rozkładają i rozłożą opłaty za tego typu przedsięwzięcia na obywatela. Bo jak znowu z dalszego zadłużania miasta, to nie, dziękuję socjalizmowi i jego robieniu dobrze 1 grupie kosztem drugiej, a korzysta trzecia - ta która ten socjalizm wprowadza.

~Realista

Ciekawe ile miasto dostało za plac na parking przy Floriańskiej i kiedy był przetarg na sprzedaż lub dzierżawę terenu....
Chyba że Pan K... może poza kolejka...

~Adam

Jakieś drzewa wychlastają przy okazji czy już nie ma co chlastać.