Rozładowany telefon uchronił 80-letnią kobietę

Image
80-letnią mieszkankę Tarnobrzega, przed utratą oszczędności życia, uchronił szczęśliwy traf. Kobiecie rozładował się telefon, zanim zdążyła przekazać 45 tys. złotych oszustom. O tym, jak dużo miała szczęścia, uświadomił seniorkę dyżurny tarnobrzeskiej jednostki.

W miniony wtorek, do 80-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwoniła kobieta, podająca się za policjantkę. Rozmówczyni poinformowała seniorkę, że złodziej podjął próbę włamania się na jej konto bankowe, chcąc tym samym ukraść jej oszczędności. Jedynym sposobem, żeby złapać oszustów i uratować pieniądze, jest wybranie ich z banku i przekazanie „funkcjonariuszom”. Fałszywa policjantka dokładnie poinstruowała kobietę, co ma powiedzieć w banku. Miała wybrać pieniądze na zakup działki. Starsza kobieta uwierzyła i zaraz po rozmowie poszła do banku i wybrała oszczędności.

Na swoje szczęście, pieniędzy nie zdążyła przekazać złodziejom. Po wyjściu z placówki 80-latce rozładował się telefon. O tym jaki mogła popełnić błąd, zorientowała się dopiero wtedy, kiedy zadzwoniła do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz uświadomił jej, że mało brakowało, a padłaby ofiarą oszusta.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, czy wykonania przelewu, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu.

Do zdemaskowania oszusta wystarczy nieco dociekliwości. Wystarczy skontaktować się z krewnym, który rzekomo pilnie potrzebuje pieniędzy lub z najbliższą jednostką policji. Bardzo istotne jest, żeby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem i sprawdzać wiarygodność przekazanych informacji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Teresa

To jakis swojski zlodziej! wiedzial, ze starsza pani ma taka gotowke i chce zaiwestowac w jakas dzialke. Obecna "MILICJO" zacznij dzialaj skutecznie i logicznie.

maszynista

System zrobil z nas niewolnikow, kto potrafi myslec inaczej ze nikomu nic nie musimy placic?|

Maurito

Pierwsza trafne spostrzeżenie to o którym napisał ~Kos... A druga sprawa... Skoro kobieta zadzwoniła na Policję dlaczego ta nie podjęła interwencji i nie zorganizowała zasadzki na oszustów... Wie pani kasy pani nie śmignęli więc dobrze jest... Jest dobrze...

~Xiloti

Kolejny dowód że od pewnego wieku powinno się tracić możliwość brania udziału w wyborach. Takiej babci kaczyński z rydzykiem mogą każdą bzdurę wcisnąć.

ule

Dlaczego nie robi się kampanii społecznych w dziennikach tv na ten temat i nie mówią na kazaniach czarni szamani... Na reklamy co dają kasę - czas jest i to co 10-20 min! Na szerzenie ciemnoty i zbieranie kasy na tace też... Ludzie to gorsi od zwierząt bywają... Pazerne głupie mendy nami rządzą i kierują!

kabi

kos,
widać że ty też jesteś potencjalną ofiarą

~Kos

Miała rozładowany telefon to jak zadzwoniła na policję?

~pamięć

Tbg miasteczko ludzi wymarłych...