270 tys. zł na naprawy zdewastowanych placów zabaw

Image

Mówią, że życie jest ulotne, a to co mamy, kiedyś się zniszczy. Ale to „kiedyś” powinno nastąpić za kilka lub kilkanaście lat, a nie niemal od razu po pojawieniu się na świecie. Tak chyba nie myślą ci, którzy wyciągając ręce po własność wspólną, urywają, wydzierają z korzeniami, kopią, kradną, po prostu demolują czerpiąc z tego radość. Dlaczego tak robią? Na ogół odpowiadają, że nie wiedzą lub dlatego, że byli zdenerwowani. Smutny widok jest na wielu placach zabaw. Nocami odbywa się na nich pijaństwo, a dziecięce zabawki niszczone są lub uszkadzane.

- Nie ma już co dewastować na błoniach. Na plaży zostało wszystko zniszczone. To, co było tam do zdewastowania na placu zabaw, zostało zniszczone. W dzisiejszej uchwale budżetowej jest ponad 270 tys. zł. na place zabaw, właśnie na naprawienie tego, co zostało zdewastowane na błoniach i w innych częściach miasta- mówił podczas sesji Rady Miasta Lucjusz Nadbereżny.

Pojechaliśmy na błonia przyjrzeć się temu, co tam jest obecnie. Na placu zabaw przy Sanie brakuje wielu elementów, część z nich została zniszczona, a co się dało, zabrano do naprawy.

Pieniądze na naprawy szkód pochodzą także od niektórych wandali, oczywiście tych pracujących lub z podatków ich rodziców. Powinni o tym pamiętać gdy następnym razem podniosą rękę by coś urwać, wyszarpać i połamać.

Tak plac zabaw na błoniach wyglądał w 2018 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak plac zabaw na błoniach wyglądał w 2021 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Jak pijany lub na pigulkach dewastuje to raczej nikt nie podejdzie i nie bedzie gadac,bo mozna dostac po mordzie.Lepiej ominac takich wandali ,bo niszcza urzadzenia kupione za kredyt wiec wlasnosc banku .

~Socjalisci

Jestem pełna uznania dla obrotności firm które tyle biorą za robote za najniższą krajową. Brawo wy, mlodzi kapitaliści.

~Qwert

Trzeba być niespełna rozumu, zeby w mieście takim jak stalowa montować drewniane place zabaw. Gdzie wy macie oczy. Pierwszy drewniany plac zabaw w lasku przy torach nie wytrzymał roku. Ktoś na tym zarobił, a plac byl dewastowany kilkukrotnie. Inna sprawa, ze drewniane urzadzenia nie wytrzymuja roku w naszych warunkach klimatycznych

~Dominik

Pozdrawiam moją koleżankę Ole która chodzi po placach zabaw i je dewastuje

~Stwja

Kamer nie ma? Nikt przy nich nie siedzi czy jak? Albo tylko do 15? Bo co innego jest zniszczenie przez eksploatację, a co innego jak ktoś specjalnie niszczy. Reakcja powinna być natychmiastowa i wysłany patrol. A swoją drogą co to za kolor desek teraz? Źle to wygląda

~jan

.... nic sie nie zmieni, tu musi zainterweniować wicepremier d/s bezpieczeństwa, powinien wspomóc pana Nadbereżnego i przysłać łysych osiłków z bejsbolami, tych samych których wezwał do obrony kościołów, dadzą radę, mają wprawę i tradycję .....

~Dobromir

Na totalnych Stalowa zawsze może liczyć. Ryczą ale mleka nie dają.

~Helmut

Place zabaw robione po taniości pod publikę. Kiełbasa wyborcza jest bardzo długa i niebawem zacznie śmierdzieć!! Żal tylko dzieci bo robią sobie krzywdę na tych tandetnych kiczowatych potworkach ślizgawkach, stalowych sprężynach i poręczach.

~nowa

Monitoring jest , ale maszyna sama nic nie zrobi. Za każdym ekranem powinien być człowiek i on musiałby reagować , informować odpowiednie służby . Niestety , duże pieniądze wydane a efektów żadnych. Mieszkam w miejscu gdzie jest monitoring i dla przykładu wczoraj w nocy o 23:00 przez 40 minut stało dwóch z psem , który cały czas ujadał, pod oknami ludzi którzy pracują i płaca w tym mieście podatki i potrzebują odpocząć w nocy . Monitoring nie pomógł, bo człowiek zawiódł. TEMAT RZEKA. Tak samo z dziećmi itp, itd. Pozdrawiam

~Vikol

Na remonty pójdzie tyle, ile przez 3 lata kosztowała nas opozycja w Radzie Miasta.
Nic nie robią, lepiej na remonty dać

~Edi

To nie miasto tylko wieś i widać po niektórych którędy szedł ruski front.

~Szwalnia 20

Ta ryba z pierwszego zdjęcia wygląda jak typowa Seba w kaszkietce co to stoi tego pełno po socjalnych blokach.

Saturn

A może zróbcie taki specjalny park do dewastacji dla nie wyzytych

~Kobieta

A po co mieszczuchom ten plac zabaw jak zaraz psują nie szanują niech zrobią na wsiach i zobaczą jak poszanuja dzieci

~Wypad

Taka prawda, olo czy jak ci tam, synu kiepa i pojary. Ty jesteś taki głupi od urodzenia czy Ci pisia telewizja zryła Ci beret.

~aaa

Według opozycji to błonia powinny być już ze 3x zalane...
Coś słabo się modlą w tej sprawie

~WERI

PANIE PREZYDECIE JAK TO MÓWIĄ ZGRUBEJ RURY ŻEBY ZAPAMIĘTAŁ DO KOŃCA ZYCIA ,,, NIE MOJE NIE NISZCZĘ ,,,TAK MNIE RODZICE WYCHOWALI ,,,

~Rychu

Monitoring nie jest do monitorowania. On jest do mówienia, że jest.

~Jutrzrnko

A gdzie ten wielki stalowowolski monitoring? W budynku po dawnej dyrekcji miała być stacja monitorowania dzięki której żaden wandal nie będzie bez karny. Czyżby zaś pieniądze wydane w błoto? Radni opozycji - proszę sprawdzić czego stacja nie działa jak powinna.

~Iwona

Nigdy bym nie pomyslala ze tak dobrze zarabiają ci fachowcy w firemkach od stawiania tych zabawek. Pewno nie mogą opędzic się od chętnych do pracy techników. Wiecie gdzie przyjmują i jaka kasa na start?

wopin

To jest raczej konserwacja i naprawa zurzuytych elementów , ale było mówione ze nie problem dostać dotacje , problem będzie to utrzymać

~Opiekón

Powtarzasz się Krzyś. Nikt nie zapłaci podwójnie za ten sam wpis. Jutro na naradzie ostatnia szansa.

~Krzyś

Błagam trollownie stalowowolskiej opozycji. Przestańcie się tymi durnymi wpisami kompromitować.
Ludzie myśleli, że coś tam jeszcze w głowie macie, ale to trociny jak

~Masło

Za dewastację odpowiedzialni są pewnie jacyś intelektualiści głosujący na partie pokurcza I

krysz

Lawa
kopnął cię koń w głowę czy konkubent?

~???

No cóż pokolenie, które jedynie dostaje nigdy niczego nie będzie szanować im się tylko należy. Poza tym miasto to nie tylko małe dzieci i seniorzy. Plac zabaw koło każdego bloku to przegięcie. Zapomniano przy okazji, że w mieście jest masa dzieciaków które wyrosły z piaskownicy i huśtawki a dla nich nie ma tu żadnych propozycji spędzania czasu, tak samo dla młodzieży i ludzi po 30 czy 40, ludzie którzy ciężko pracują po przyjściu do domu nie mogą nawet otworzyć okien i chwilę odpocząć bo słychać darcie do wieczora. Więc nie wiem skąd to zdziwienie, że wieczorami siedzą i się nudzą starsze dzieciaki.

~Lawa

Pisi elektorat w postaci utuczonych madek i ich zżulonych konkubentów mają inne sprawy na głowie niż wychowywanie swych pociech . Im bardziej pis będzie promował swoich wyborców wkładając im do makówek że są wyjątkowi, tym szybciej wszystko będzie dewastowane.

~Wsx

Za tą kasę wybuduję sobie dom

~Wasz wòdz

Niech te psiaki policyjne jedzą wiecej kebabòw po.knajpach i spią po krzakach bedzie bez dewastacji haha

~tabaluga

to pisowa swolocz 500 + dostali darmo to niszcza