Żłobek i przedszkole- budowa wystartuje jeszcze lipcu?

Image

1 czerwca 2018 roku ogłaszaliśmy, że 1 września 2020 roku do żłobko- przedszkola, między blokami na ul. Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24, wejdą stalowowolskie dzieciaki. Mamy już rok 2021, wiele w tym temacie się zmieniło, ale obiekt nie powstał. Pomijając zawiłości prawno- społeczno- polityczne, wreszcie możemy zakomunikować, że miasto tym razem, już na poważnie, przystępuje do budowy podwójnego obiektu: żłobka i przedszkola.

- Rozpoczęcie rzeczowej realizacji zadania pn.: „Budowa integracyjnego przedszkola i żłobka w technologii pasywnej w Gminie Stalowa Wola” planowane jest nie później niż 1 sierpnia 2021 roku. Gotowy projekt jest złożony w wydziale Architektury w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli w celu uzyskania pozwolenia na budowę- informuje nas Katarzyna Tracz, Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Stalowej Woli.

Przypomnijmy:

Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zakładano, że koszty tego zadania wyniosą około 20,2 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że ceny oscylują między 17,7 a 23,6 mln zł. Wybrano firmę z miejscowości Strzelce Opolskie, która zaproponowała najniższą cenę. Całość ma być dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Budynek żłobko- przedszkola będzie obiektem dwukondygnacyjnym. Ma pomieścić w sumie 100 dzieci w oddziałach przedszkolnych i 95 w żłobkowych. Oddział przedszkolny będzie mieścił się na parterze. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, duża kuchnia, która będzie obsługiwała cały obiekt, sala polisensoryczna, sala sensoryczna i gabinet rehabilitanta. Z kolei na piętrze będzie ulokowanych 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma swoją sypialnię przynależną do jednej sali. Będzie mieścić się też tam cała administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga.

Ogromną atrakcją na pewno będzie basen o wymiarach 12,5 na 6 metrów. Przede wszystkim ma służyć do celów rehabilitacyjnych. W obiekcie zostanie zastosowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna. Odnawialne źródła energii pokrywają 46,5% całego źródła energii, natomiast ogniwa fotowoltaiczne i nowoczesne oświetlenie pokryje 50% zapotrzebowania w energię. Zainstalowane zostaną urządzenia zacieniające, system chłodzenia w porze letniej oraz automatyczne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Przy budynku powstanie również punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestycja jest dofinansowanie w 65% ze środków RPO Województwa Podkarpackiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zle&#&

Zle że powstaje przedszkole?? Jak oboje rodziców pracuje i rodzina spełnia warunki to się dostanie bez kolejki. Większość niepracujących mam wysyła dzieci do przedszkoli i nie poszukije pracy tylko siedzi w domu i glupotami zajmuje i odbiera dziecko w ostatnią minutę otwarcia placówki. Taka prawda

~kosa

~Gość
A masz jakieś wątpliwości? Każdy będzie chciał posłać tam swoje dziecko, wiec dla 3/4 miejsca nie będzie w tym obiekcie, za który zapłacimy wszyscy. Dlaczego nasze dzieci nie mogą mieć porównywalnych standardów? W jeden budynek tyle kasy, a w pozostałych stęchlizna, wilgoć itp.

~wielbiciel

@marcelina a ciebie do działu "promocji"..... pis ... tam się nadajesz ze swoja inteligencją i wpisami na temat opozycji pod różnymi nickami.

~Adan

Obiecanki jak z modernizacją basenu na mosirze. 2 lata temu mineły i po obiecankach nie ma śladu.

~Gość

Fajnie że będzie nowe przedszkole i żłobek. Zastanawiam się tylko czy do przedszkola i żłobka będą przyjmowane dzieci po znajomości nie z rejonu tylko z okolicznych wsi i miast. Swojego czasu jak chciałam posłać dziecko do przedszkola to 3 lata z rzędu nie zostało dziecko przyjęte. Dopiero dostał się do przedszkola w oddziale szkolny.

~Wypad

Marcelina. A ciebie wysłać do przybytku na Wyszyńskiego.

~jan

.... @ a c~DDreporter .....o co tu komentować skoro nic się nie dzieje, przetarg ktoś wygrał i projektuje, jak skończy to wystąpi o pozwolenie na budowę..... tylko czy wybudują to w 2 lata ?....

~Zośka

Super! Tylko szkoda że zapewnie znów wszystkie drzewa zostaną wycięte, a wiele jest naprawdę bardzo ładnych, dużych, dorodnych...

~DDreporter

Jakaś dziwna cisza, mało komentarzy.

~marcelina

Całą stalowowolską opozycję do tego przedszkola wysłać, bo tylko tam się ze swoimi problemikami nadają

~Ona 33

Bravo jeszcze nowe zakłady pracy

~Yhyyy

Hahahaha dawać trolle !