Straż miejska naprawdę może wrócić do Stalowej Woli. To nie żart!- SONDA

Image

1 kwietnia na łamach naszego portalu ukazał się artykuł na temat reaktywacji straży miejskiej w Stalowej Woli. Był to oczywiście news na prima aprilis. Jak się jednak okazuje prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny zastanawia się nad przywróceniem tej jednostki do życia. Straż miałaby działać na zupełnie innych zasadach niż to było kilkanaście lat wcześniej, zanim została zlikwidowana.

Podczas obrad Rady Miejskiej prezydent wiele mówił na temat aktów dewastacji w mieście, które w ostatnim czasie znacząco się nasiliły. W ściganiu sprawców pomaga wprawdzie monitoring, ale nie zawsze i nie do końca. Brakuje ludzi, którzy czuwaliby nad bezpieczeństwem mienia i ludzi. W związku z tym prezydent myśli nad reaktywacją straży miejskiej.

- Brak Straży Miejskiej w Stalowej Woli powoduje, że miasto Stalowa Wola, pomimo że ma monitoring wizyjny na naprawdę na bardzo wysokim poziomie, nie ma narzędzia szybkiej reakcji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Straż miejska mogłaby dyscyplinować i karać tych, którzy dopuszczają się niszczenia mienia miejskiego, zakłócają ciszę nocną itd. W przekonaniu prezydenta działanie straży miejskiej powinno być skoordynowane ze Stalowowolskim Centrum Monitoringu Wizyjnego, które to centrum funkcjonuje w magistracie. A więc straż byłaby elementem wydziału Urzędu Miasta.

Prezydent zwrócił się do radnych, aby podczas obrad poszczególnych komisji rajcy przedyskutowali kwestię reaktywacji straży miejskiej. Lucjusz Nadbereżny zdaje sobie sprawę z tego, że wznowienie działalności straży będzie wiązało się z kosztami dotyczącymi chociażby zakupu sprzętu, czy zatrudnienia pracowników.

- Straż miejska byłaby dedykowana do działań związanych z ochroną mienia, dyscyplinowaniem, przeciwdziałaniem dewastacji, zakłóceniem porządku na terenie miasta Stalowej Woli. Zgłaszam to jako temat do dyskusji na forum Rady Miejskiej, ale również czynię to publicznie, aby to była dyskusja na forum miasta Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Wielu naszych Czytelników wyraziło swoją opinię na temat pomysłu reaktywowania straży miejskiej pod artykułem, który publikowaliśmy w prima aprilis. Można go znaleźć tutaj: Będzie reaktywacja straży miejskiej - Prima aprilis.

Weź udział w naszej sondzie na temat utworzenia Straży Miejskiej w Stalowej Woli. Sonda jak zwykle została umieszczona w lewej kolumnie na stronie głównej.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bolek

Ktoś musi za "gówniarzami" ganiać i do mamy przyprowadzić, pilnować gdzie piesek s...., autko parkuje, motorower ma tłumik, hulajnoga ogranicznik prędkości, co palą pod szkołą, co robią poza domem po 22.00., co piją przy bloku, kto śmieci, dokarmia gołębie, niszczy mienie, szaleje na rowerze strasząc pieszych i tak dalej.
KTOŚ W KOŃCU MUSI NAUCZYĆ ŻE NIE WSZYSTKO WOLNO !!!

~mamamia

w kazdym wiekszym miescie jest burdel mniejszy czy wiekszy czy bedzie straz czy wojsko my jako polacy nauczeni od pokolen oszukiwac stawiac dobro swoje ponad innych , klotliwi roszczeniowi nic to nie zmieni .. kazdy robi co cche bo mu wolno bo to jego bo on tu mieszka, nie dziwie sie policji itp bo gdzie by nie popatrzyl kazdy ma znajomosci uklady , dzisiaj kara w sadzie za zaklocanie porzadku to 100 zl lub 200 po to zeby obywatela nie narazic na uszczerbek finansowy . wiec skad ma byc to posznowanie prawa ?
zacznijmy id siebie od najmlodszych a efekty przyjda ..

~Wen

I zapewne praca do godz 15, na każdym rogu radar, mandaty za złe parkowanie (to akurat jest potrzebne) a jak będą potrzebni to będzie odp.
- pracujemy do 15
-to należy do Policji
Mają racje Ci co piszą że chodzi tylko o kasę dla miasta, oczywiście pensje dla nich z Naszych podatków.

~Kobieta

Tyle pomoże co i policja

~ased

cóż się dziwić jak mylycja składa sie z lubiących spokój relax i spanie paranormalnych cietrzewi których jedynym zajęciem jest opas u araba i spanie i trawienie pod mostami i zagajnikami - tak to kur..a każdy normalny zakład by utonął no ale paranormalni opłacani kasą wyrwaną podatnikowi tańcząi śpiewają....

~EDI

REAKTYWOWAĆ JESZCZE MO ORMO ZOMO SB UB NASZE PIENIĄDZE NASZE PODATKI NA KOLEJNĄ KASTĘ NIETYKALNYCH PASOŻYTÓW Z BUDŻETÓWKI W IMIĘ NIC NIE ROBIENIA !!!

~EDI

REAKTYWOWAĆ JESZCZE ORMO ZOMO SB UB NASZE PIENIĄDZE NASZE PODATKI NA KOLEJNĄ KASTĘ NIETYKALNYCH PASOŻYTÓW Z BUDŻETÓWKI W IMIĘ NIC NIE ROBIENIA !!!

~Walezy

Dokładnie przybysz, pisze się: "coś jest nie tak"

~przybysz46

spowodowac zeby byly piesze patrole policji a nie przejada sie samochodem muzyka na cala moc i po sluzbie Tak wyglada patrolowanie miasta. Mysle ze cos nie jest tak

~dojna zmiana+

Świetny pomysł.Zrobia może wreszcie porządek z parkującymi nowobogackimi w swoich 15 letnich szrotach na na trawnikach i chodnikach pod blokami na osiedlach.

panpikuss

Szanowny panie prezydencie, skoro oblepienie kamerami całego miasta nie działa, to albo coś jest nie tak z kamerami, albo z operatorami. Rozsławione centrum monitoringu działa chyba tylko w godzinach pracy magistratu. Moze zamiast inwestować w kolejnych "śpioszków", którzy po 16 niczego nie widzą i nie słyszą, zakupić na allegro ze dwie kamerki do centrum monitoringu, i na podstawie płynącego z nich obrazu, dyscyplinować tych, którzy zamiast reagować na zdarzenia, śpią?

~sprawiedliwy

tyle milicjantów w Stw a oni jeszcze chca dobijać ludzi kasa misiu kasa

~kris35

Szpiegów i darmozjadów to ja nie lubię . I będę nienawidził jak zomo. Lucek nie baw się w komunistę bo zardzewiejesz gnojem .

~www

Świetna sonda: 3 pytania na NIE, jedno na TAK, jedno obojętnie umiech - a to się statystyk by uśmiał!

remont

O nie nie ! nie ma na to naszej zgody !!!

~Straż

Potrzebna jak majtki prostytutce

maszynista

Kolejni darmo zjadzi nam przybeda ,oby skasowali ten pomysl ,bo bedzie bidnie i strasznie.

daniell

Niech Pan Bóg broni aby stworzyć tą formację darmozjadów w naszym mieście - już raz przerabialiśmy taką powtórkę / tylko że polityczną / i na ścianach bloków, widniały napisy " komuno wróć" i co było?

~Kasa

Szkoda gadać będą walić mandaty za byle co jak leci. A narkotyki i tak się w stalowej sprzedają i to na każdym osiedlu. !

podwakroćzło

proszę państwa kasa się skończyła... a ile będzie z mandatów jak po osiedlach się przejadą, bo brak parkingów... zaprawdę powiadam wam, że od tego zaczną.

~mieszkaniec

To ja się pytam, co do cholery robi policja w nocy?
Oczywiście oprócz spania pod wiaduktem.
Nieraz jeżdżę w nocy po mieście i nie pamiętam kiedy ich widziałem.
Lucek bedzie zbieral po prostu kasę z mandatów.
Mieszkańcy ulicy Okulickiego będą się mieli z pyszna.
Brak parkingów, a te wzdłuż ulicy z zakazem parkowania..

~Orfeusz

Już była straż miejska i tylko na każdym kroku się czepiali o pierdoły. Jakoś nie mam przyjemnych wspomnień z tym "tworem" a zwłaszcza z panią strażniczką.

~tytus

Następny genialny pomysł "Lucyferiusza"

~Kobra

Głupi pomysł ,po co kolejne koszty. Miasto już wypuszcza obligacje bo brakuje pieniędzy,a chcą zrobić kilkanaście czy kilkadziesiąt etatów dla nierobów którzy do niczego się nie nadają.Jest dużo firm dla takich obiboków Karabela, Mikst itp niech tam sobie szukają zatrudnia koledzy Pana Nadbereżnego a nie z czerpać z Miejskiej kasy która i tak świeci pustkami.

~kola

Czy ten hejterski portal nie wie, że pomysł został rzucony do wolnej dyskusji?
Najlepiej napluć bo nienawidzicie Nadbereżnego.
Jakby to Darek rzucił taki pomysł to byście piali z zachwytu, może nie?

~tobyło

nie beda łapać kiboli tylko solić mandaty za parkowanie

~juchu

Jasio na prezydenta.

~Osama

Straż miejska jest do bani nigdy w niczym nie pomogli. Jeśli jest za dużo pieniędzy w kasie miasta to proszę przekazać policji na premie za wieczorne piesze patrole

Tatarek

Trzeba przecież gdzieś znajomych poupychaćumiech to raz a dwa kaska z mandatów też się przyda. Stanowcze NIE!

~Set

Panie Prezydencie nie idź tą drogą.