Obligacjami spłacą długi. Butryn: kolejny prezydent będzie tylko administratorem. Sobieraj: chciałbym być prezydentem.

Image
Fot.: screen esesja.tv

Obligacje o wartości 16 mln zł zostaną wyemitowane za zgodą radnych miejskich. Decyzja została podjęta 7 czerwca br.

10 radnych było „za” (Jerzy Augustyn, Mariusz Bajek, Maria Chojnacka, Łukasz Durek, Agata Krzek, Elżbieta Kulpa, Paulina Miśko, Karolina Paleń, Stanisław Sobieraj i Franciszek Zaborowski), 4 „przeciw” (Leszek Brzeziński, Renata Butryn, Damian Marczak, Andrzej Szymonik). Od głosu wstrzymał się Łukasz Warchoł (braku głosu: Lucjan Małek, Jan Sibiga).

Obligacje mogą być emitowane na spłatę długów. Mówi o tym art. 89 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o finansach publicznych jednostki samorządu terytorialnego. Jak zapisano w uchwale obligacje komunalne w swojej istocie spełniają funkcję kredytu, jednak są dla miasta bardziej korzystne niż tradycyjny komercyjny kredyt. Wniosek o wydanie opinii o możliwości wykupu obligacji trafi teraz do RIO w Rzeszowie.

Przychody z tytułu emisji obligacji zostały zaplanowane w budżecie Miasta Stalowej Woli na rok 2021 jako źródło finansowania rozchodów związanych ze spłatą wcześniej zaciągniętych kretów oraz wykupu wcześniej wyemitowanych obligacji. Ich wykup zaplanowano do roku 2034.

Nie wszyscy radni byli nastawieni entuzjastycznie do tego pomysłu. Obawy wyraziła chociażby Renata Butryn, która przypomniała, że kumulacja spłat nastąpi w 2028 roku. Oznacza to, że konsekwencje działalności obecnej władzy poniesie już ktoś inny. Jak podkreśliła, prezydentem nie będzie wówczas obecny włodarz Lucjusz Nadbereżny. Jego następca będzie więc musiał głównie zająć się spłatą zadłużenia, a nie nowymi inwestycjami. Pozostanie mu… administrowanie miastem.

Innego zdania był Stanisław Sobieraj, który jak zaznaczył, chętnie przejąłby stery tak dobrze zarządzanego miasta jakim jest Stalowa Wola.

- Chciałbym, jak pan prezydent skończy kadencję, być po nim prezydentem. Bardzo bym się cieszył... Takie miasto zastać, w takiej kondycji i z tym wszystkim…- powiedział przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hehe

Szok. Pożyczać na spłatę długów może tylko pisowiec. Bawmy się......................

e2rds

~He he, i jak ci w tym krzywym, niemytym kikucim łbie, zadowolony z nowej formy łba.

e2rds

~He he, kikuci łeb tylko może dużo chcieć i niech tak pozostanie.

~He he

Erdeesik mój ty mały niedowartościowany mały czlowieczku chcę ciebie

e2rds

~okej?, nie udawaj świętoszka i lepszego od innych krzywy głąbie kapuściany, inni są przynajmniej prości.

~okej?

Błagam chamstwo i trollstwo opozycyjne: jeśli jesteście burakami i prostakami, co widać w komentarzach, to na codzień nie udajcie inteligentnych, ok?

e2rds

~He he, taki głąb sobie nie może pomóc, a komuś chce, zanurz łeb w muszli i spuść wodę może otrzeźwiejesz i głupot troszeczkę spłuczesz ze łba, choć z drugiej strony po co, jeden idiota mniej, czy więcej na forum nic nie zmieni.

~to ja

Już pisałem, ze na zdjęciu do artykułu widać jaki kudłaty ucieszony, że udało się mieszkańców znów wydoić a spłata długów, które narobił i tak przypadnie komu innemu a on jeszcze bardziej będzie zadowolony.

~Toma

Znając życie obywatele wybiorą Sobieraja to wykształcony człowiek 50 lat potrzebował na zrobienie wykształcenia średniego ale jak szybko w dwa lata tacy ludzie władają takim miastem !!!!

~Yeti

Ekonomia godna Gierka?

~Mister

Niewiarygodne, jak się uśmiecha to jest piękniejszy niż Andrzej Sikorowski i papcio klej smiech2 smiech2

~He he

Chodź skarbie Erdeesku ja ci pomogę

~mieszkaniec

~APEL
A my niePiSowi mieszkańcy apelujemy do p. Butryn i p. Marczaka - w żadnym wypadku nie popuszczajcie. Jesteście dla nas bardzo ważni i życzymy Wam siły i wytrwałości. Wasz głos się liczy i to bardzo.

~Grzes

Pan Sobieraj na prezydenta masakra on nie umie zadbać o swoich ludzi w pracy !!!! Wielki mi prezydent haaaaa

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligencie, dziadem to ty jesteś i jeszcze większym będziesz, a te brednie to możesz serwować swoim dzieciom, choć wiem, że powiedzą ci "żeś głupi", już niedługo waszych rządów i twojego stołka, a to jajko to już zniosłeś, że tak piejesz z zachwytu na temat pryncypała, Palca i Sznura. A z tą racją to jest tak jak z tym tysiącami bloków w Stalowej Woli i w każdym po 6 wolnych mieszkań, jak z tymi miliardami dotacji, jak z tymi niebotycznymi zyskami ze stacji benzynowej, chory umysł wyolbrzymia wszystko, megalomania.

~maxi

Sobieraj S. na skarbnika miasta,przy jego poziomie wiedzy o ekonomii i finansach Stalowa Wola stanie się potęgą gospodarczą .

~WIZJONER

No znowu wyszło , ze to ja miałem rację komentując , że to jest hejterski portal mający na celu obrażanie naszego kochanego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO. Ale dzięki temu portalowi nasz obecny prezydent wygra przyszłe wybory na prezydenta STALOWEJ WOLI nokautując już w pierwszej turze swego oponenta bez względu kto kto z nim wystartuje. A takiemu e2rds marzy się , że PIS przera następne wybory do parlamentu. Pamiętaj dziadu co już dziś ci powiem do końca twego życia na 100 procent PIS będzie wszędzie rządził. Bo nie ma żadnej alternatywy dla ich wspaniałych rządów. Bo jeśl nie PIS to kto OTO JEST PYTANIE DLA LUDZI INTELIGENTNYCH?

e2rds

~He He, hieno cmentarna i kanalio w jednym, a do tego śmie.dzielu stalowowolski pomogę ci w tych twoich wpisach do mnie, bo widzę, że od czasu do czasu taką kanalię tylko stać na jakieś krótkie zaskowyczenie, więc doszedłem do wniosku, że nawet takiej kanalii trzeba pomóc i zacytuję tych twoich wymiocin, cyt:
"
7 Kwietnia 2021 17:54:31~He he
Erddes gamoniu ty nawet nie wiesz gdzie tiry jeżdżą kozaczku w necie
7 Kwietnia 2021 22:04:23~He he
Hej erddesku kozaczku ruchany w du.. gdzie jesteś
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
2 Czerwca 2021 19:30:13~He he
Hej erdees obciągaczu stary jak się masz
9 Czerwca 2021 05:19:01~He he
Erdeesik parówko gdzie jesteś
Pozdrawiam i życzę zdrowia, bo rozumu to już za późno.

~He he

Erdeesik parówko gdzie jesteś

~Ereksus

Totalna elyta daje głosu.
Co Ciemnemu Ludowi z takiej elyty.

~Osama

W 2028 już nie będzie prezydenta tylko nastanie nowa era burmistrza a później wójta albo sołtysa.

~lizodiup

Coś spaniałego mieć takego płezydenta

~Matołusz

No właśnie,z czego się ten kudłacz tak cieszy?

~Mazofsze

Ale look. Te brwi, ten uśmiech na napompowanej twarzy. Jak Leonid junior smiech2

~APEL

Niestety po raz kolejny radni z opozycji, a szczególnie Butryn i Marczak pokazali na tej sesji że niewiele wiedzą co się w Stalowej Woli dzieje.
Skończcie tą kadencję oddając mandaty, tak będzie uczciwie!

~marcelina

Kolejny hejterski artykulik portalu który nienawidzi prezydenta miasta.
Każdy kto widział sesję w internecie to wymiękał jak prezydent obnażył głupotę opozycji.
O tym nie piszecie jakoś

~taka prawda

Hasło na dziś ***** ***

~jasio

ja tysz sprzedam łobligacje 1000 szt po 1000zł z terminem łod 10 do 110 lat / chetnych zaptasam s gotufkom

Wódz

Do ktoś rodzaje większości
zwykła czyli więcej o 1 radnego
bezwzgledna 50 procent plus 1

maszynista

Moze i radni dobrze robia ze zadluzaja i nikt tego nie splaci ,bo jak ma byc za kilka lat wojna to te dlugi beda umorzone .Zabawa jak na titaniku dzisiaj fajnie sie bawi za kase z kredytu ,bo statek jutro idzie na dno .