Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych rozpoczął protest

Image

I stało się. W całej Polsce wielki strajk. Stalowa Wola włączyła się w ogólnopolski protest. Przed szpitalem rozdawane są ulotki, rozwieszono plakaty. To delikatna forma zwrócenia uwagi na problemy. Nie ucierpi w niej żaden pacjent.

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na posiedzeniu 9 listopada 2020 roku podjął jednogłośnie uchwałę o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych w skali ogólnopolskiej w celu poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych, a w razie konieczności podjęcia także strajku generalnego.

Głównym powodem akcji strajkowej i protestów jest procedowana obecnie w Sejmie i Senacie tzw. ustawa Niedzielskiego, tj. ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, pomimo licznych sygnałów od członków naszej organizacji związkowej dotyczących rażącego pogorszenia warunków pracy i płacy, trwającego od wielu miesięcy stresu, przemęczenia i wypalenia zawodowego- czytamy na stronie OZZPiP.

Dziś przeprowadzane są w szpitalach na terenie całej Polski strajki ostrzegawcze. W tej pierwszej fali przewidziano 2- godzinne strajki ostrzegawcze, w której zadeklarowało udział ok. 40 szpitali, które osiągnęły ten etap sporu zbiorowego. Są też akcje solidarnościowe i manifestacje przed szpitalami, w których nie można przeprowadzić procedury dwugodzinnego strajku ostrzegawczego. Ale już wiadomo, że w gotowości do drugiej fali strajków ostrzegawczych jest kilkaset szpitali.

W bardzo wielu przypadkach mamy do czynienia z przedłużaniem oraz opóźnianiem rokowań i podpisywaniem protokołów rozbieżności, co uniemożliwia przejście do etapu mediacji i przeprowadzenie dwugodzinnego strajku ostrzegawczego zgodnie z prawem- czytamy na stronie OZZPiP.

Manifestacja na większą skalę ma miejsce w Rzeszowie.

Zdjęcia: Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Szpital Stalowa Wola

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bad

Qźwa wróciłem z Anglii po roku i jestem w szoku.Ceny poszybowały średnio o 10-30% rok do roku.Mam stare rachunki z różnych sklepów,z apteki i pamiętam ile płaciłem u dentysty i porównałem.Gdzie ta inflacja 4,8% jak podaje GUS?W Wielkiej Brytanii inflacji nie widać,może 2% tylko nieruchomości poszły więcej.Walić taki kraj gdzie nie warto oszczędzać pieniądzy bo pisiory zeżrą je inflacją.Amen

~Lol

Fikcyjne normy chyba na spanie w kanciapie za mało poświęcają bo całą zmianę by chciały

bogcek

Większość z tych postulatów można odnieść do innych zawodów. Każdy kto może chce zarobić na plandemi.

~chory

Każda dziewczyna po skończeniu liceum i dwuletniego kierunku na pielęgniarstwie może być doskonałą pielęgniarką. Bo ile czasu można się uczyć pobierania krwi czy udzielania szczepienia. A reszta w tych szpitalach to proste zajęcia na poziomie szkoły podstawowej. Te baby żądają podwyżek jak by nie wiedziały , że biedni emeryci dostaną podwyżkę składki a NFZ aby on więcej mogły zarabiać. Zresztą nie tylko emeryci bo wszyscy pracujący. Według pielęgniarek wszyscy mają im płacić więcej bo one mają malutko.

~Bartko

Do roboty niech się nieroby biorą i tak za dużo doją tyle pieniędzy za nic....Przyjdą ploteczki ,kawka , rzuca pacjentowi talerz z zupa i mają" wybane..." na to czy zjadł itp

~Koles

Pandemia pokazała nam jaką mamy służbę zdrowia, moim zdaniem oni nie zasługują nawet na te zarobki które mają teraz, to jest patologia która ma gdzieś nasze zdrowie i zycie

~Abc

Jeżeli te zachłanne baby dostaną cokolwiek od państwa to był to mój ostatni głos na tą partię, wiecznie mało, wiecznie niedobrze, jaka to ciężka praca, o jakiej odpowiedzialności one mówią? Nie mają żadnej odpowiedzialności a zarabiają więcej niż niejeden wyżej wykwalifikowany człowiek. Studia mgr na tym kierunku to jakaś pomyłka, po co komu mgr pielęgniarstwa? I tylko strajk za strajkiem. Stworzyć licealne szkoły pielęgniarskie i skończyć z tymi strajkami bo na to hasło już mi się robi niedobrze

~Adam

Panie szanowne najniższa płaca w opiece zdrowia jest stworzona dla wszystkich pracowników nie tylko dla was i trzeba umieć czytać ze zrozumieniem najniższa czyli nie można pracownika zatrudnić za niższą stawkę zasadniczą.

czarus81

Katolicko pisowski motłoch się już wypowiada jaki to dobrobyt.

~Agatonek2

Jako osoba związana zawodowo z ochrona zdrowia,przyznaję ,że szanowne panie pielęgniarki zdecydowanie powinny lepiej odnosic sie do pacjentów i traktować z większym szcunkiem i empatią.Powinny lepiej odnosic się również lepiej do innych pracujacych w szpitalu.Natomiast należałoby wyłączyć pyskowanie do innych wogóle.

~RNI

Całe życie mało..

~RNI

Żałosne..

~jozek

Tak ciezko pracuja ze trudno czegos sie doprosic.Gdy lezalem na oddz.wew. to lezal obok mnie dziadek ktoremu trzeba bylo podawac basen.W nocy wolal glosno :siostro,sioostro" ale nikt nieprzychodzil.Wiec pytam sie dziadka o co chodzi.A On ze chce basen.Wiec wstalem przynioslem mu basen.Zalatwil sie i znow wola:siostro,siostro".Ale dalej siostry ani slychu ani widu.Wiec wstalem iwynioslem bo przeciez smierdzialo.Przechodze kolo dyzurki a siostra sobie spi w najlepszym.Wiec zwrocilem jej uwage a ona wielce sie na mnie oburzyla i powiedziala ze korona mi z glowy niespadla jak dziadka obsluzylem.I one chca podwyzki?Przeciez od 1 lipca najnizsza placa dla pielegniarek ma wynosic 3700 zl.To jest b.duzo w poruwnaniu do innych zawodow

~Gaga

To teraz zapraszam do strajku wszystkich kasjerow w sklepach spożywczych ciekawe co by wtedy zrobili ......

~doradca

Za nierządu peło pracowały wszystkie za najniższą krajową i cichutko siedziały. Teraz gdy mają kokosy podskakują bo mają najlepszy rząd w dziejach POLSKI.Przy[onę wszystkim , że oprócz wysokich wypłat większość z nich ma tysiące dopłat na dzieci z programów PIS. A ja się ich pytam po co wam tak dużo pieniędzy? Nikomu kto uczciwie pracuje pieniędzy nie brakuje na nic. Jeszcze bardzo ważna rzecz im więcej będziecie zarabiać tym gorzej będziecie żyć. Macie to wszyscy zagwarantowane jak pies budę.

~doradca

Za nierządu peło pracowały wszystkie za najniższą krajową i cichutko siedziały. Teraz gdy mają kokosy podskakują bo mają najlepszy rząd w dziejach POLSKI.Przy[onę wszystkim , że oprócz wysokich wypłat większość z nich ma tysiące dopłat na dzieci z programów PIS. A ja się ich pytam po co wam tak dużo pieniędzy? Nikomu kto uczciwie pracuje pieniędzy nie brakuje na nic. Jeszcze bardzo ważna rzecz im więcej będziecie zarabiać tym gorzej będziecie żyć. Macie to wszyscy zagwarantowane jak pies budę.

~Anna

Niech zaczną prawdziwie pracować a potem o podwyżki niech walczą Personel w szpitalu tragedia !!!!!!

~pacjent

Cała prawda o tych pielęgniarkach i służbie zdrowia. Bylem w szpitalu na operacji i wszystko dokładnie obserwowałem co tam dzieje. Nie widziałem tam jednej pielęgniarki która by ciężko pracowała. Wpada dzienna zmiana i pierwsze sprawdza jak łóżka chorych przed wizytą lekarzy. W czasie wizyty zapisują sobie co lekarze im wydają polecenia . Następnie po wizycie roznoszą lekarstwa , kroplówki chorym. Potem zajmują się przyjęciem n owych chorych na oddział kto a jaki trafia. Od czasu do czasu wpadną na salę chorych zapytać czy ktoś z chorych czegoś nie potrzebuje. Wszystko polega na tym aby dniówka szybko zleciała i do wypłaty było jak najbliżej. Co do ciężkiej pracy to wywiózł bym te wszystkie pielęgniarki do kopalni węgla na jeden dzień i zobaczyły jak górnicy pracują za mniejsze pieniądze niż one w kopalni. Jest jedno proste lekarstwo na te pielęgniarki , że zaczną szanować swoją pracę i cieszyć się ,że mają pracę. Otworzyć w każdym większym mieście choćby na poziomie STALOWEJ WOLI ,2 letnie szkoły pielęgniarskie a gdy pielęgniarek będzie za dużo to wszystkie nawet za najniższą krajową będą bardzo ciężko pracowały. Bo myślą , że jak ich brakuję to rząd na wszystko im ulegnie a chciały by więcej zarabiać niż lekarze specjaliści. Jeszcze nikogo pieniądze nie uszczęśliwiły a na wypalenie zawodowe na pewno nie pomogą.

~Allo

Nie kowidowe to ostatnio sie tak narobily aż ich boki bolą A innym dodatki kowidowe się urywaja to nie jest mile mniej dostawać A tak na marginesie ostatnio choruje i tym niektórym babom to bym nawet pół z tego nie zapłacił olewanie pogarda i traktowanie człowieka jak smiecia

~UBEK

A PAN CZAJKA NIE STRAJKUJE ,RAZEM ZE STAROSTĄ.!!!!!!!!!!!!!
NA NOWEGO DYREKTORA PANA SOBIERAJA SOBIE ZAMARZYŁEM.!!!!!!!!!!!

salamandra

Bardzo dobrze, niech walczą. Powinni dostawać tyle, żeby żyć godnie, żeby chciało się pracować a nie uciekać z kraju czy zmieniać robotę. Mam nadzieję że jak barany z wiejskiej na loterie mają takie fundusze to i dla medyków się znajdą.

~Paluch

Praca jak w obozach na Podkarpaciu.

~Sirr

Drodzy obywatele kiedyś każdy z was będzie potrzebował pomocy tych pań i panów l tylko ich już nie będzie. Będą na emeryturach, a wami będą zajmować się wasi czarusie od metafizyki czyli panowie i panie ministrowie ich żony i rodziny ze spółek skarbu państwa, fundacji toruńskich i innych tzw specjalistów oraz wszystkie partyjne urzędasy zarabiające po dziesiątki tysięcy miesięcznie. Bo przecież pielęgniarki dostaną po 19 zł. brutto miesięcznie podwyżki, wiec będą się pławic w luksusach i jeździć limuzynami służbowymi!

~Stalowianka

To ciężki zawòd i powinno się dobrze płacić,ale też wymagać.Pielęgniarki z chirurgii to porażka.Niemiłe i nadęte.

justyna85

Nie dla spania na nocnych dyżurach w kanciapie.

~Pielęgniarka

~Zażenowana widzisz gdzieś tłumy pielęgniarek, które odeszły od łóżek i protestują??? Tak jak napisał autor to "delikatna forma".

~Zażenowana

A zaczną pracować?