45 lat działalności. To do czegoś zobowiązuje

Image
W Spółdzielczym Domu Kultury można już podziwiać ciekawą wystawę. Przygotowało ją biuro Wystaw Artystycznych. Bez wątpienia to jedna z lepszych galerii w Polsce.

- Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu w tym roku obchodzi 45 rocznicę działalności. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować wystawę, która przybliży państwu przynajmniej część kolekcji, jaką posiadamy w naszych zbiorach. Tytuł wystawy: „Artyści Galerii- Galeria Artystów Suplement”, już troszkę jakby nakierowuje na charakter wystawy. Wystawa prezentuje pracę artystów ze środowiska sandomierskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i nie tylko. Można powiedzieć, że są to prace artystów z naszego podwórka. Szkoda, że nie możemy pokazać w całości naszych zbiorów, ale mamy ich sporo i cała wystawa na pewno tutaj by się nie zmieściła. Zaczynamy więc cykl wystaw pokazujących zbiory BWA- mówi podczas otwarcia wystarczy w Spółdzielczym Domu Kultury Katarzyna Pisarczyk, dyrektor wystawy BWA w Sandomierzu.

Wszyscy ci, którzy chcieliby podziwiać dzieła artystów, będą to mogli zrobić do końca sierpnia tego roku. Co znalazło się w galerii?

- Na wystawie są prezentowane różne techniki, różne style i charaktery artystyczne. Możemy tutaj zobaczyć prace realistyczne, impresjonistyczne, grafikę, rzeźbę, instalację, jest wszystkiego po trochu. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, że zechciał nas przyjąć- mówiła Katarzyna Pisarczyk.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wypad

Jasio. A u ciebie jak nie było rozumu tak dalej nie ma. 8

~jasio

a w swzpitalu jak nie bylo tak nie ma klimatyzacji a upaly nadchodza

~UBEK

UNIA EUROPEJSKA MIAŁA ZNISZCZYĆ NASZĄ KULTURĘ!!!!!!!!