Kolejne Boże Ciało nie takie jak pamiętamy

Image

W roku ubiegłym wyszliśmy na ulice miast w maseczkach. Po raz pierwszy było inaczej, mniej uroczyście i mniej doniośle. W tym roku znów nie ma wielkiej, międzyparafialnej procesji Bożego Ciała, ale do obostrzeń już przywykliśmy. Czy to jednak dobry pomysł i naprawdę bezpieczny, by wierni mogli iść w imię Chrystusa tylko wokół jego świątyń?

W Stalowej Woli procesje Bożego Ciała odbywają się do południa. Wierni decyzją ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza mogli wziąć udział w procesjach jedynie wokół własnych kościołów. Zakaz ten zdaje się nie obowiązywał jedynie samego pasterza, bo w uroczystościach pod jego celebrą procesja wyruszyła jednak ulicami Starego Miasta Sandomierza.

Wiele osób zastanawiało się czy zakaz organizacji dużych procesji Bożego Ciała był do końca przemyślany, bo nierzadko w ciasnych alejkach wokół świątyń ludzie musieli iść zbyt blisko siebie narażając się na wzajemny kontakt. Na ulicach ten problem zniknąłby, a wierni mogliby „rozciągnąć się” na szerokość szos i chodników. Dodatkowo wiele, zwłaszcza osób starszych uznało, że „krótsza” procesja nie będzie wymagała od nich tak dużego wysiłku, więc warto wziąć w niej udział. Celebrować Boże Ciało przyszło więc wszędzie wyjątkowo wielu parafian. Nasi kapłani dostosowali się do zaleceń biskupa diecezjalnego i zrobili co mogli.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~eeee2rdssss

nie tak powinien dawac przykład kosciół a raczej jego proboszcze i sukienkowi. Powinni edukować wiernych ,nakazywac noszenia masek i odległosci.Wszak to grzech nie dbania o zdrowie, życie.Chcą dalszych pandemi???? Nie tak to powinno być.Ale nie mylic WIARY z proboszczami i sukienkowymi.

~Michalik

Udało się w tym roku jakieś dziecko olśnić i wciągnąć?

~Ludmila K.

Nagłośnienie bez zmian...

~Ludmila K.

Nagłośnienie bez zmian...

~Ludmila K.

Nagłośnienie bez zmian...

~Glodz

złote a skromne

~Roksanna

Biskupowi to wszystko jedno ile ludzi i jakich umrze na covid bo on liczy kasę z każdego pogrzebu w diecezji.

~Małpon

Tanajno z Palikotami sie udzielają obywatelsko :-)

~Oleh

A wolne od pracy to każdy chce.

~Aamon

@ Brawo papież. A ten Skworc to nie ten co naszego pedofila w sutannie na Ukrainę wysłał a tamten i tak się nie powstrzymał... I jak zwykle pokolenie JP II pedofilią stoi?

~Aamon

Przestańmy kopać leżącego. KK to przeżytek który za to co zrobił Polsce, (wspomaganie PIS-u, zaborców jak car i współpraca z SB) już się nie podniesie. Pedofilia ich ojców bezdzietnych to tylko mały ułamek...

~SABA

MARCIN JAK ŻAD PRZECZYTA TEKST TWOJ TO NAPEWNO 4 FALA BĘDZIE

~mama

kościół to chyba robi specjalnie by się pozarażać. logiczne by było lepiej na ulicach by zachować odstępy

~ola

Pomysł z procesjami w ścisku koło kościoła to głupi pomysł. Lepiej było iść ulicami, łatwiej zachować dystans i człowiek nie potykałby się o drugiego człowieka. Teściowa mieszka w Kolbuszowej i tam żadnych ograniczeń co do procesji, przeszła normalnie ulicami.

~Student

Jest zaledwie kilku biskupów mądrych ale są takie Skwarki, Jądraszewskie, Doopy itp myślących ludzi od kościoła odpychają! Czas by Franciszek oddzielił ziarno od plew!

~Brawo papież

Niejaki bp Skworc skrytykował projekt otwarcia w niedzielę sklepów Kaufland. Ale durnego udaje i milczy na temat Żabek czynnych w niedzielę i święta. Chyba dlatego że udziałowcem ich jest łojciec Tadek z Torunia.Papież Franciszek na wrzesień wzywa polskich biskupów miejmy nadzieję, że zrobi porządek z niektórymi z nich. Czas najwyższy!!!

~Aamon

Z tym chodzeniem dookoła kościoła to kapitalny pomysł, a raczej powrót do przeszłości. Ale popieram! Aby stało się to tradycją, a nie blokowanie i zaśmiecanie ulic czy też kaleczenie drzew i zieleni przez tzw. ,, upiększanie" jakimiś fragmentami starych szmat itp. Pamiętam, jak kiedyś w Legnicy organizator takiej imprezy nie chciał po sobie posprzątać i naraził miasto na koszty...

~xhamster

Jakby Bóg chciał procesji ludzi, to by usunął wirusa z Ziemi, bo Bóg może wszystko.

mark30

mam zdjęcie co się działo pod bazyliką jaki był dystans i jak to ludzie mieli maseczki... taki to straszny wirus

~Mimi

Najważniejsze że mamy Boga w sercu.

~marcin

tylko czekać na 4 falę po tym święcie...