Dzień Dziecka w Parku Miejskim... czyli szał radości i głośności

Image

Prawdziwe tłumy zjawiły się dziś w Parku Miejskim bym świętować Dzień Dziecka. Po reakcji dzieci widać było, że nasi najmłodsi stalowowolanie naprawdę byli już spragnieni zabawy i kontaktu z rówieśnikami. Milusińskich odwiedził włodarz Stalowej Woli i aż dwóch ministrów.

A w Parku Miejskim przygotowano dla dzieciaków naprawdę wiele atrakcji. Piknik z Przygodami sprawił, że spory kawałek miasta zamieniono w kolorowy plac zabaw. Po raz pierwszy w tym roku uruchomiono też wodny plac zabaw. Na szczęście pogoda dopisała, wreszcie przestało padać, wiać, a na niebo wyszło słoneczko. Wielu więc zdecydowało się pohasać po wodzie gołymi stópkami. O radości i śmiechach nie trzeba chyba zapewniać. Wiadomo, że dzieci plus woda równa się totalna ekstaza!

Park Miejski podzielony został dziś na strefy tematyczne, gdzie dzieci mogły przeżyć niesamowite przygody. Pomyślano o zabawie, ale i przemycono wśród niej elementy edukacyjne. Było więc troszkę nauki, było sadzenie roślin, były warsztaty i zabawy ekologiczne prowadzone przez Miejski Zakład Komunalny, Muzeum Regionalne, Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, czy wspólne malowanie ogromnego obrazu na rozciągniętym między drzewami płótnie. Robiono sobie zdjęcia i podskakiwano w rytm muzyki. Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber przypomnieli, że to właśnie 1 czerwca weszły w życie nowe zasady drogowe. Teraz piesi są bardziej uprzywilejowani, bo kierowcy już przed pasami muszą zwolnić i pozwolić przejść pieszemu. Oczywiście niechronieni użytkownicy dróg, jak to się mówi o przechodniach, a zwłaszcza najmłodsi, muszą być uczuleni na to, że nowe przepisy nie zwalniają z czujności, ostrożności i przed każdorazowym przejściem przez jezdnię trzeba zachować szczególną ostrożność. I o tym przypomniano przy okazji zabawy dzieciom i ich rodzicom.

W drugiej strefie zadbano o bajkowe klimaty. Milusińskim czytano ciekawe historie. Można też było pograć w planszówki, albo wraz z ekipą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Cyrkowe sztuczki pokazywał Teatr Jednej Miny. Dla najmłodszych atrakcje i konkursy z nagrodami przygotował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Przygody w świecie zwierząt zapewnili Teddy i Kapsel, dwa chłopaki- alpaki z PSP 4. Dziś można też było pojeździć na Konikach Polskich. Były też wozy strażackie, pokazy Ratownictwa Medycznego oraz Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, prezentowane przez stalowowolskie drużyny OSP. Starsze dzieciaki miały okazję dowiedzieć się jak zmieniły się miejskie autobusy i dlaczego elektryczne są o wiele lepsze od tych, którymi jeździli ich rodzice i dziadkowie. Nie zapomniano też o czymś słodkim. Była wata cukrowa, popcorn i smakołyki. Nad głowami fruwały kolorowe balony. W końcu to Dzień Dziecka!

Organizatorami wydarzenia byli: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli i Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Partnerami: Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Żłobek Integracyjny, PSP nr 4, WORD Tarnobrzeg, Autoryzowany Serwis i Salon Skody PHU Edward Buława, OSP Charzewice, OSP Stalowa Wola, Teatr Jednej Miny i Stadnina Polonia.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Uczestniczka

Wszystko fajnie było tylko do wszystkiego godzina stania w kolejce, a jeśli chodzi o przejażdżki końmi to stalismy prawie godzinę, już dziecko było następne, miało się przejechać i Pani powiedziała nam przed nosem ze zamykają i koniec. Świetnie, nie można było 20 minut wcześniej wyznaczyć koniec kolejki? Postawić kogoś z obsługi żeby informował że więcej osób nie zdąży, tylko tak chamsko przed samym nosem dziecku które tyle stało odmówić? Przykrość niesamowita wyrządzona 4-latkowi. I chodzi o mi o ten
momemt w którym dziecko się zawiodło pomimo że grzecznie i cierpliwie oczekiwało, to jest krzywdzące dla niego, bo jeśli chodzi o mnie to wezmę dziecko do stadniny (na pewno nie do tej) i ja nie oczekuje niczego za darmo. Uważam że osoby z tej stadniny nie powinny być dopuszczane do obsługi imprez dla dzieci, skoro nie potrafią zakończyć zabawy po ludzku i kulturalnie.

~Gumka

Cenzura wraca przed białym koniem.

~ssmiech

na 1 zdjeciu te dzieci maja po 100 lat!

~Młody

W sumie masz rację, taki brud spod paznokci jaki ma ten element musi mieć też powtórzony w głowie. Inaczej by na was nie zagłosował smiech2

~Tatsu

KILOGRAMY WAZELINY PARCIE NA SZKLO PISIORKÓW WSPÓLNE ZDJĘCIA KOLEGÓW PO FACHU A WIELKIE GÓWNO BYŁO GODZINY STANIA W KOLEJKACH DO WSZYSKIEGO A GDZIE CZARNI NIC NIE ŚWIĘCILI O DZIWO

krysz

Młody, zajmij się porządną robotą. Ten element ma więcej rozumu pod paznokciem niż ty w głowie. Więc o żadnym wstydzie nie może być mowy.

~obca

mam pytanie ,,czy to był Dzień Dziecka czy Seniora ?

~Oladudek

Ech jbac te dzieci bo są głupie świnie zajbane na śmierć ja bym je wystrzelała z karabinu

~Darek

Nikogo z opozycji nie było
Oni wolą pieski i udawać że coś robią
No i hejt w internecie

~Adam

Tak kochają polskie dzieci, że 1 czerwca w Dniu Dziecka postanowili, że dzieci od 12 roku życia mogą brać udział w eksperymencie medycznym. Taka obłuda i fałsz. Rodzice pamiętajcie, że jak coś się stanie waszym pociechom firma ubezpieczeniowa nie wypłaci wam odszkodowania.

~NIN

Opozycja wyje jak opętana, dzieci jej przeszkadzają!!!
Oni by wszystkie wyskrobać chcieli!

~Młody

A co krysz wstydzicie się elementu co na was głosuje?

~drobny81

Mam kilka pytań do szczekaczy (o ile nie usunął tego komentarza)

~takaprawda

Kompromitacja hejterów pod tym artykułem sięga zenitu. Wszyscy mieszkańcy się cieszą tym otwarciem nowego sezonu w naszym parku wodnym a hejterzy jak zwykle idiotycznie gęgają. Tyle szczęśliwych dzieci i nie tylko dzieci w naszym mieście jeszcze nigdy ie widziałem w moim życiu.Może dlatego , że skończyła się pandemia koronawirusa i wszystko wróciło do tego co było przed pandemią. Nawet rodzice dzieci wszyscy szczęśliwi, uśmiechnięci jak by wygrali miliona w totolotka. Takie imprezy są nam mieszkańcom tego miasta potrzebne co tydzień w każdy weekend. Dla dobra zwłaszcza tych najmłodszych pociech. Ten park wodny to najlepsza inwestycja w dziejach naszego miasta dla dzieci. Bardzo fajnie , że był tam PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY i cała elita polityczna z PIS. Jeszcze 2 tygodnie a ten park wodny będzie codziennie otwarty dla dzieci i nie tylko dzieci. Bo przychodzi tam wielu emerytów ze swoimi wnuczkami.

~XXX

do drobny 81 - a czy słuchasz Radio Leliwa to tam też głosili. a i na słupach ogłoszeniowych też były plakaty. Ale czy te media są dla Ciebie dostępne.? Trudno wyczuć a może i można wyczuć jak widzisz jedynie CZUBEK WŁASNEGO NOSA.

krysz

drobny81, nie ośmieszaj się, tydzień temu było wiadome ale jak się jest pokomonowskim trollem to trzeba kłamać

krysz

Młody, bardziej zmanipulowanego od ciebie nie ma, pokomonowski trolu

~Młody

Na co drugim zdjęciu pisi statyści. Co do ludzi, to niezła manipulacja. Sami wyglądający na porządnych obywatele. Na mieście widziałem jednak patologiczne "rodzinki" ciągnące na ten partyjny spęd. Chyba długo trwało żeby tym porządnym robić zdjęcia i udawać że tylko tacy tam byli.

~@marcin

Ja ciebie też pedale.

~Marcin

Chciałbym was poznać przyklaskujacy władzy

~Przemo RST

Siwy weź się do roboty to będzie Cię stać na żarcie ,co za darmo chcesz wypić zapalić i zjeść

~Maniek

do ~~drobny 81 to zanim zaczniesz sie wypowiadać zaglądnołbyś własnie na oficjalną strone miasta !!!! chyba ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo internet dla ciebie to czarna magia.... na głównej stronie miasta wszytsko było opisane.....
ww w.stalowawola .

~Beata

Tu do Marcina kieruje wpis :
Pokaż mi Miasto w Polsce które nie jest zadłużone !
Ty Capie bez szkoły

drobny81

Nie mam facebooka-a nie miałem i nie będę miał. Lubię niezależność. Jak ktoś lubi być na smyczy to jego sprawa.

OD TEGO JEST KALENDARZ WYDARZEŃ NA STRONIE UM STALOWA WOLA ABY KAŻDY MIESZKANIEC MÓGŁ ZASIĘGNĄĆ INFORMACJI O PLANOWANYCH IMPREZACH.

I ktoś kto bierze wynagrodzenie za zamieszczanie tam informacji powinien to zrobić.

Jeżeli UM zamieszcza takie informacje na komercyjnych portalach a nie na własnej stronie to chyba coś nie tak.

Na SM nie widziałem takiego artykułu, chyba że przeoczyłem.

~siwy

wszyscy przyklaskujący władzy powiem wam coś zobaczcie jakie ceny są produktów w sklepach!!! inflacja- znacie takie trudne słowo?

~Kkkoo

Wreszcie coś się dzieje nie jak za opozycji

~he hee

był erdeesik woził dzieci na swym grzbiecie......pieknie wyszedł na fotkach....brawa....wyszło mu...."kopytny" jak to sam nazywa....umiech))

~Piotro

Do~Drobny81 to była impreza zorganizowana przez władze i prezydenta a takiej tubie propagandowej działającej na zlecenie but rynowej jak stalowe miasto nie na rękę bo by musieli pochwalić a jak cała oPOzycja wolą jątrzyć i dzielic dlatego zawsze obserwuj portal stalowawola lub FB stalowej woli bo tutaj tylko dowiesz się na końcu i że wszystko źle......

~Do marcina

A ja chce przypomnieć jak za Slęzaka pod MDK zabawy były bez sensu to co nie było miast zadłużone? Brawo Prezydent i Sobieraj tak dalej trzymać!

~marcin

chce tylko wam przypomnieć jakie ma miasto zadłużenie....