W tym roku zostanie połączona ul. Głowackiego z ul. Reymonta

Image

Za kilka tygodni w Nisku powinna ruszyć od dawna wyczekiwana inwestycja, która połączy ulicę Głowackiego z ul. Reymonta. Poprawi to komfort życia mieszkańców, nie tylko tych zmotoryzowanych, ale także pieszych.

Szacunkowa wartość tej inwestycji opiewa na ponad 1,76 mln zł. Gmina i Miasto Nisko pozyskała około 1,05 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ze swojej strony samorząd wyda około 700 tys. zł. Po rozstrzygnięciu przetargu na to zadanie będzie wiadomo czy uda się wykonać tę inwestycję taniej, a może będzie wręcz odwrotnie. W sytuacji, jeśli koszty okażą się niższe, wielkość dofinansowania również się pomniejszy, tak by w dalszym ciągu wynosiła 60%.

W zakres prac dotyczących tej inwestycji wchodzi budowa: drogi z pełnymi warstwami konstrukcyjnymi o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodnika jednostronnego, zjazdów na działki sąsiadujące z drogą, oświetlenia ulicznego oraz przebudowa istniejących sieci instalacyjnych elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych, kolidujących z planowanym zadaniem.

Wszystkie prace związane z połączeniem ul. Głowackiego z ul. Reymonta powinny potrwać 4 miesiące od czasu podpisania umowy z wykonawcą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Artur Golec

~Fakt To dlaczego jej wtedy nie wybudowano? Dlaczego wydano zezwolenia na budowę? Mamy rok 2021 i od 1992 troszkę się pozmieniało. Od tego czasu było kilka projektów, z czego jeden poszedł w błoto, a i obecny udało się przepchnąć za drugim podejściem. Sukces. Można już rozsyłać zaproszenia na huczne otwarcie. Nie twierdzę, że tej drogi nie powinno być, czy nie jest potrzebna. Jest, jak najbardziej, ale sposób w jaki się to robi, jest poniżej pasa.

~Fakt...

Drogę zaplanowano już w 1992 roku kiedy nie było tam jeszcze żadnych budynków.

~Artur Golec

Pozwolę sobie napisać kilka słów do tej tak niezbędnej i wyczekiwanej inwestycji – jako jeden z (nie)właścicieli nieruchomości, któremu z 21 arowej działki pozostanie niewiele- około 3 arów i droga będzie przebiegać prawie przed drzwiami domu.
Nie neguję potrzeby istnienia takiej drogi, ale to co w tej sprawie pokazuje tak gloryfikowany przez innych Internautów pod tym artykułem Pan Burmistrz a dodatkowo Pan Starosta, odbiega delikatnie mówiąc od standardów, a już na pewno nie ma nic wspólnego z obowiązującym prawem.
Strona prawna inwestycji – jak Gminie wygodniej, raz jest właścicielem, raz nie jest-wszystko zależy od potrzeby chwili.
Inwestycja powstaje na podstawie tzw „specustawy drogowej” i w oparciu o jej przepisy.
Ale nie dla Pana Burmistrza, czy Pana Starosty- wydającego zezwolenie na tą inwestycję.
Śpieszę wyjaśnić w czym rzecz.
Z dniem wydania zezwolenia na inwestycję przez Starostę z rygorem natychmiastowej wykonalności (w moim przypadku 30 listopada 2020 r) następuje wywłaszczenie i od tej pory Gmina jest właścicielem terenu – przynajmniej w/g przepisów specustawy.
Od tego czasu Starosta zobowiązany jest w ciągu 60 dni do ustalenia i ogłoszenie wysokości odszkodowania za wywłaszczenie. Nie zrobił tego do dnia dzisiejszego.
31-12-2020 (Sylwester) przyjeżdża firma chcąca wycinać drzewa – na polecenie Gminy – czyli w tym wypadku Gmina jest właścicielem, bo dysponuje terenem. Na marginesie rzeczoznawca pojawia się dopiero w lutym 2021r- ale do dziś nie wiem co i ile wycenili.
Jeżeli chodziło o odśnieżenie drogi dojazdowej do domu -około 120m (dotychczas robiłem to ze zrozumiałych względów na swój koszt) – to Gmina nie jest właścicielem.
Ogłoszenie przetargu na budowę drogi na terenie, której Gmina nie jest właścicielem– to jednak jest właścicielem
Pismo Gminy z dnia 19 maja (w odpowiedzi na moje pisma) – Gmina nie jest właścicielem, bo składałem odwołania i nie ma ostatecznej decyzji – a w specustawie drogowej czarno na białym napisane co i jak.
Ale teraz najważniejsze (przynajmniej dla mnie i mojej rodziny) – specustawa zobowiązuje w przypadku zmiany charakteru nieruchomości (w tym przypadku Gminę i Pana Burmistrza) do wykupu całości nieruchomości (pozostaje 3 arowa działeczka, dom i budynek gospodarczy). Ale nie w tym przypadku. Tniemy koszty, dzielimy działkę i bierzemy tylko to co potrzeba, bo Gminy nie stać na taki wydatek? Ale jaki? Oszacował ktoś wartość? Wiemy o jakich kwotach rozmawiamy? Nie -przynajmniej ja nie wiem. A to że tyra się na coś, pół życia, czego jeden papierek jest w stanie pozbawić- no cóż….. Priorytety.
Rozwiązań tej sytuacji było kilka, ale po co , jak można po najmniejszej linii oporu.

~Mieszkaniec

Komentarze przychylne panu burmistrzowi, są pisane przez jego ,,pupili,, , których sobie uglaskał kupując ich stołkami. Niestety z doświadczenia wiem, bo śledzę sesję rady i widzę jak obecna władza krytykuje opozycję wyzywając ich i poniżając. Nie jestem za prawicą ani za lewicą ale człowiek nie jest taki w ciemię bity. Na stronie Facebooka Gminy i Miasta Nisko wszystkie nieprzychylne komentarze są usuwane a osoby blokowane. Szczególnie te, które stwierdzają fakt prawdziwy na temat obecnej władzy. Tak też jest z portalem Rni24. Wniosek tak cudownie nie jest. Kłamstwo ma krótkie nogi i tym gubi się naszą obecna władza gminy Nisko

~Jacek

A dlaczego te komentarze, które nie są przychylne niżañskim władzom są ukrywane pod sesją rady miejskiej???? A dlaczego zdarzały się elementy wycięte z sesji w których radni opozycyjni zbklubu PiS mówili o ważnych sprawach? Czyżby coś było nie po myśli niżańskich władz? A może chodziło o to aby nie ujrzały światła dziennego?!

~Niżanin

Jestem bardzo ciekawy czy niektórzy byliby tak wylewni gdyby musieli pisać faktycznym imieniem i nazwiskiem a nie pseudonimem....mogłoby się okazać, że większość tych komentarzy napisały osoby z bliskiego otoczenia Burmistrza....

~Do Jacko

Piszesz o tej 3 a czasami mniej niż 2 metrowej asfaltowej ścieżce ,,dobre połączenie,,? Dobra droga ? Miałeś toaletę za domem? Wymagań jak czytam nie masz wogóle.

~Wanda

Ta droga która powstanie nie tylko umożliwi dojazd do wybudowanych do niej domów wiele lat temu ale umożliwi sprzedaż przylegających do niej działek i zagospodarowanie hektarów terenów pod budownictwo jednorodzinne. To jedne z najatrakcyjniejszych terenów budowlanych w Nisku. Dzięki obecnemu burmistrzowi, jego zdecydowanej postawie i stanowczości my właściciele działek będziemy mieli drogę

~Alojzy

Stalowe miasto = Stalowa Wola a piszecie o jakimś Nizgu. Gdzie to ?

~Jacko

Istnieje przecież bardzo dobre połączenie ulic. Reymonta z Głowackiego, tuż za przejazdem kolejowym

~polek

-do ted1- Ma pan zupełną rację. Dzięki obecnemu Panu Burmistrzowi Ślusarczykowi powstanie ta inwestycja. Dziękujemy i prosimy o jeszcze wiele innych, fajnych i potrzebnych dla Niska inwestycji. Jeszce raz dziękujemy, życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do osiągania sukcesów. Jednocześnie zachęcam Radnych Rady Miejskiej, którzy "czasem nie zgadzają" się z Panem Burmistrzem o podejmowanie wspólnych decyzji, które wyjdą tylko na zdrowie mieszkańcom naszej gminy. Waśnie, spory, kłótnie nic nie dają. A już uprawianie polityki przez niektórych na poziomie gminy jest komiczne. Pozdrawiam.

~Tomasz

Podobno po 30 latach oczekiwania znaleźli się ludzie, którzy naprawdę zechcieli to zrobić dla mieszkanców. Dobrze że jesteście

~ted1

Bardzo długo wyczekiwana inwestycja. To dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg
( czytaj obecnie sprawującym władzę) ta inwestycja będzie zrealizowana.