Dziś egzamin ósmoklasisty

Image

Ponad 360 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 12,7 tysiąca szkół w kraju zasiadło dziś do egzaminu z języka polskiego. W Stalowej Woli ósmoklasiści piszą test w 11 podstawówkach. W ławach szkolnych za długopisy chwyciło 492 uczniów, czyli wszyscy ci, którzy rozpoczynali rok szkolny we wrześniu.

Wtorkowy, pisemny sprawdzian rozpoczął trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Jutro matematyka, w środę język obcy nowożytni. Jak poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, egzaminu nie przygotowano jak w latach ubiegłych zgodnie z podstawą programową, a w oparciu o wymagania egzaminacyjne. Co to oznacza dla młodego człowieka? Pytań jest mniej, ale czasu na odpowiedzenie na nie, tyle samo co rok wcześniej, czyli 2 godziny. Egzamin jest prostszy. Zrezygnowano w nim z części lektur, jak np. z „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, utworów Melchiora Wańkowicza, „Żony modnej” Ignacego Krasickiego. Kształcenie niestacjonarne wymogło też inne zmiany, które mają być korzystne dla absolwentów szkół podstawowych.

Egzamin ośmioklasisty jest obowiązkowy. Bez niego uczeń nie będzie mógł ubiegać się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Wyniki mają być znane 2 lipca br.

Drugi termin dla tych, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów teraz wyznaczono na 16-18 czerwca. Powodzenia!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =