Premier przywiózł na Podkarpacie i Lubelszczyznę nowy ład

Image

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ruszył w trasę po Polsce, by promować zaprezentowany w sobotę „Polski Ład”. Odwiedził również Stalową Wolę.

Stalowa Wola na trasie „Polskiego Ładu”

Wcześniej Prezes Rady Ministrów zajechał do Szpitala Powiatowego w Rykach, a także wizytował jedną z firm w miejscowości Stężyca, a jeszcze później miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Miał też postój w Nowej Wsi, a następnie chciał się spotkać z inwestorami z Korei w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli. Lokalni dziennikarze zostali zaproszeni do Charzewic, gdzie premier promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Briefing prasowy nieopodal placu budowy nowych bloków, trwał nieco ponad 17 minut. Na scenie stanął prezydent Lucjusz Nadbereżny, który wiele mówił o budowie osiedla, a także o programie Prawa i Sprawiedliwości.

O co chodzi w „Polskim Ładzie”?

Covid-19 wywrócił cały świat do góry nogami, również, a może i zwłaszcza, ten gospodarczy. Podnoszenie się po pandemii zajmie wiele czasu. W programie mowa o inwestycjach, rozwoju firm i dobrej płacy za pracę. Rząd przekonuje, że Polska może konkurować kwalifikacjami swoich obywateli, infrastrukturą, lokalizacją ale także - a może i przede wszystkim - atrakcyjnymi warunkami rozwoju dla firm. Ministerstwo Finansów przygotowało kompleksowy program zachęt podatkowych skierowany do branż przyszłości.

Jego wdrożenie odbędzie się w 4 etapach:

- wsparcie dla inwestycji finansowych i biznesów rodzinnych,

- uproszczenia i zachęty dla inwestorów,

- inwestycje w nowe technologie i w pracowników,

- wsparcie dla firm w ekspansji na nowe rynki.

Smerfy – Marudy polskiej samorządności

Bardzo optymistycznie do nowego programu nastawiony jest prezydent Stalowej woli Lucjusz Nadbereżny.

- Dzisiaj śledząc to, co możemy usłyszeć w „Polskim Ładzie”, widząc te wszystkie nowe strategie, programy, widzimy nową nadzieję, która może odmienić takie miasto jak Stalowa Wola. Jako samorząd widzimy tutaj olbrzymią szansę. W ostatnich godzinach zapoznałem się z opiniami samorządowców, którzy w tym czasie chcą się zachowywać jak takie Smerfy- Marudy, którzy ciągle mówią, że czegoś się nie da, że jest źle, że nie można. Nie, szanowni państwo, czas kryzysu nie jest czasem żeby stać z założonymi rękoma, narzekać i mówić, że się nie da. Samorządy są gotowe do tego, żeby ten wielki, „Polski Ład” realizować- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Przypomniał, że miasto rozwijało się na przestrzeni lat i teraz potrzeba nowych mieszkań dla mieszkańców miasta. Wcześniej odbyło się spotkanie z koreańskim inwestorem, który chce na naszym terenie prowadzić interesy. Żeby zatrzymać tu osoby pracujące, trzeba im zapewnić własne M. W Charzewicach tych mieszkań ma powstać około 1250. Prezydent chce sięgnąć do programu „Polski Ład”.

Morawiecki: Przyjeżdżajcie tutaj, bo tutaj jest wasz dom

Premier Mateusz Mazowiecki podkreślił, że „Polski Ład” to głównie program odbudowy po pandemii, ale nie tylko. Ma niwelować różne bolączki Polaków, również te mieszkaniowe. I to właśnie dlatego programy mieszkaniowe są bardzo istotne. Jeśli nie chce się doprowadzić do wyludniania miast małych i średnich, trzeba postawić na budownictwo.

- Rok 2020 to rok rekordowy w ostatnich dziesięcioleciach, kiedy oddanych zostało 220 tysięcy mieszkań. Łącznie przez całą 5- latkę to blisko milion mieszkań oddanych do użytku, budowanych na różne sposoby: spółdzielczych, TBS- ów, oczywiście na wolnym rynku. W czasach naszych poprzedników było to mniej więcej o ćwierć miliona mniej. Ale nie mówię tego po to, aby jakoś strasznie chwalić ten program, bo jestem przekonany, że stać nas na więcej. Potrzebujemy dużo więcej mieszkań po to, by nie tylko młodzi Polacy mogli mieszkać, ale też żeby ci, którzy wyjechali za granicę żeby wracali, przyjeżdżali tutaj. Przyjeżdżajcie tutaj, bo tutaj jest wasz dom, tutaj tworzymy nowe perspektywy zawodowe!- zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

Premier omówił też sposoby „dojścia” do własnego mieszkania i rodzajów wsparcia przy staraniu się o przydział lokalu lub przy budowie domu. Kredytowanie ma być korzystne finansowo, a za postaranie się o potomków, ma być nawet częściowo umarzany. Pomóc ma w tym gmina przy współudziale państwa.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~EDI

DRODZY POLACY OGLĄDAJCIE NA YOU TUBE MARSZ DLA WOLNOŚCI KATOWICE 7.08.2021 !!!
MARSZ W KATOWICACH!!! NIE ZAMKNĄ NAM UST!!!

~Morał

Dzieci Morawieckiego to do polskiej szkoły chodzą? W izraelskiej prasie piszą że ma żydowskie korzenie.

~Sorbet

Sprawdzam na jakie słowa działa cenzura

maszynista

Banksterka rzadzi w kraju.

e2rds

~Mieszkaniec, a ty to w ogóle wyjeżdżasz, czy tylko jeździsz palcem po mapie, a kiedyś był na wakacjach 20 czy 30 lat temu, może jeszcze za nieboszczki Ludowej. Ty możesz się chwalić, ważne są fakty, a nie przechwałki, taki głąb tylko może, a że niewiele może to tylko pisze siedząc na czterech literach, przecież w tym artykule tylko na jednej stronie to pisałeś o 21:58 - 19 maj, o 16:29 - 20 maj, o 7:21 i 9:24 dzisiaj, to co głąbie mnie się czepiasz. Ja ci nie wytykam kiedy i gdzie piszesz bo to nie moja strawa, ale tobie du.ę ściska, że nie możesz wyjechać i ten robak tak drąży, że czepiasz się byle bzdury by tylko się czepić. Wiesz co pies robi jak nie ma co robić, rób to samo głąbie. Jak ty pojedziesz na wakacje to możesz całe na kiblu przesiedzieć, co mnie to obchodzi, takiemu wrednemu typowi to wszystko przeszkadza, puknij się w ten głupi łeb i zastanów czy warto być takim wrednym typem.

platinet

Po prostu śmiechu warte

~Mieszkaniec

Ja jak wyjeżdżam na wakacje to nie siedzę erddes błaźnie 24 godziny na dobe na internecie.Jakim trzeba być nieszczęśliwym człowiekiem , sfrustrowanym ale to wszyscy widzą takiego śmiecia erdeesa nie mającego co ze sobą zrobić na wakacjach...

e2rds

~Mieszkaniec. a mnie wcale cię nie żal, takiej miernoty i nieudacznika, ale sam wybrałeś taki los, ty siedź na d...pie, ja wychodzę na ryby do godz. 13. Pozdrawiam, a wiesz jakie smaczne są świeże smażone śledzie, które można tylko tu zjeść jak je własnoręcznie złowisz, ale taki gamoń nie ma okazji i nie będzie jej miał. A wiesz dlaczego, bo to muszą być świeżo złowione, nawet te kupione surowe z kutra to już nie mają tego smaku.

~Mieszkaniec

Żal mi takiej miernoty zwanej erddes nie mającej swojego życia i udzielającej się tylko na Internecie.Taki kozaczek w necie i pi.....w świecie.

e2rds

~hwwd, a pewnie, że łyknę z kielonkiem i jeszcze pomoczę nogi, a ty gnij w stalowowolskich murach i telep się w bezsilności, a złość potrafi uczynić wiele zła w głupiej głowie, a będzie coraz gorzej i tak ma być. Pozdrawiam ze słonecznej Łeby, jeszcze dzień i może jednak do Kołobrzegu, ponoć bardzo wypiękniał, a dawno nie byłem, napisze jak wygląda, tobie też napisze by ci podnieść ciśnienie.

~hwwd

jeszcze jednego śledzia łyknij ..daj jednego nura w Bałtyk i w kufajki pod namiot.....umiech)))

e2rds

Powtarzam ten wpis bo nieprezyzyjnie został napisany jeden wyraz i może być źle zrozumiany.
~Mieszkaniec, jeszcze raz cyt fragment twojego wpisu, cyt:"kto zrobił i niedorobił takiego gamonia" .Widzisz ja nie mam zwyczaju tykać przodków, bo nie jestem hieną cmentarną i taką kanalią jak ty, by obciążać takim łajnem niewinnych rodziców, którzy na pewno by nie chcieli by ich potomstwo tak nisko upadło i otrzymało ocenę hieny cmentarnej i kanalii. Nie znałem tego kto cie zrobił i kto wychował i nie mogę nic złego o tym kimś powiedzieć. Mimo wszystko pozdrawiam taką kanalie i hienę cmentarna licząc, że ten wpis da mu cos do myślenia.

e2rds

~Mieszkaniec, jeszcze raz cyt fragment twojego wpisu, cyt:"kto zrobił i niedorobił takiego gamonia" .Widzisz ja nie mam zwyczaju tykać przodków, bo nie jestem hieną cmentarną i taką kanalią jak ty by obciążać takim łajno rodziców, którzy na pewno by nie chcieli by ich potomstwo tak nisko upadło i otrzymało ocenę hieny cmentarnej i kanalii. Nie znałem tego kto cie zrobił i kto wychował i nie mogę nic złego o tym kimś powiedzieć. Mimo wszystko pozdrawiam taką kanalie i hienę cmentarna licząc, że ten wpis da mu cos do myślenia.

e2rds

WIZJONER vel takaprawda vel taka prawda, już ci pisałem byś się opamiętał, a ty nadal robisz za użytecznego idiotę i ciemnotę próbujesz manipulancie wciskać. Wiesz c na czym można opierać wartość płac, bo głąbie podajesz wartości bezwzględne, a to niewiele znaczy. Płacę należy porównywać do jej siły nabywczej, co mogłeś kupić i opłacić i na ile ci starczało ówczesne 1600 zł i co teraz możesz za 2200 zł i to jest prawidłowe porównanie.

e2rds

~Mieszkaniec, cyt: "Tu się pół stalowej już zastanawia skąd się wziął taki niedorozwój zwany erddesem ,kto zrobił i niedorobił takiego gamonia" koniec cytatu. I widzisz ty jesteś mniej wart ze swoim rozumkiem niż produkty przemiany materii wydalane przez tegoż o którym piszesz. Pozdrawiam głąba, chcesz jeszcze produkcie, to dalej mnie zaczepiaj.

~Mieszkaniec

Tu się pół stalowej już zastanawia skąd się wziął taki niedorozwój zwany erddesem ,kto zrobił i niedorobił takiego gamonia

maszynista

Morawiecki boi sie ludzi dlatego nie bylo spotkania z mieszkancami.Wszyscy pamietaja klamstwa jego -Wirus korony jest w odwrocie przed wyborami a po wyborach znowu wypuscili wirusa.Mielismy nasza premier Szydlo ,ale banksterom nie podobala sie i wymienili ja na Morawieckiego.

~taka prawda

PAN PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI odwiedza nasze miasto bo bardzo szanuje mieszkańców STALOWEJ WOLI. A dzięki temu nasz miasto ma piękną promocję na cały świat. Usługa to ty jesteś hejterem i menelem który próbuje z tego portalu zrobić szambo. Nie pozwolę na to .

~Usługa

Jesteś zje bem organicznym edek. Us rywasz tu ciągle płatne hejty. Jesteś zerem jak wasza koalicja. Piss ci w dupsko intelektualny menelu

~kibic

Ten morgan, ola i żal, to ten sam hejter produkujący tu wypociny za 50 groszy od bredni.

~taka prawda

Do morgan , oszołomie ciemniaku największy w naszym mieście. Jak takie brednie może ktoś z minimum rozumu wypocić? Chcesz tanie mieszkania na wolnym rynku to buduj bloki i sprzedawaj te mieszkania nawet po 100 złotych za metr kwadratowy kto ci broni? Na cenę mieszkań wnikają koszty materiałów, wynagrodzenia tych co te bloki budują a także podatki jakie muszą płacić deweloperzy do budżetu państwa. Jak to wszystko policzysz to się okaże , że mam bardzo tanie mieszkania w POLSCE. Nie porównując do cen za zachodzie EUROPY gdzie za takie mieszkania płaci się 4 razy tyle. Tylko komu ja to tłumaczę i kogo uczę.Żaden hejter nic nie rozumie bo jest idiotą.

~takaprawda

Do żal, hejterze powtarzasz te zmyślone wypociny licząc na to , że ktokolwiek w twoje wypociny uwierzy. Tak wspaniale jak obecnie żyjemy wszyscy to jeszcze nigdy tak wspaniale się nam nie żyło.Dlatego PIS będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej. Za pełowczyków pracowałeś za 1600 zlotyh miesięcznie [ maksymalnie] a dziś pracujesz za 2200 złotych na rękę minimalnie. Taki dobrobyt mają POLACY obecnie dzięki tym którzy głosowali na PIS. Za pełowczyków pracowałeś za 3 złote na godzinę i ci nie bakowalo a dziś możesz pracować za minimum 20 zlotych na godzinę i ci brakuje. Ja mam rentę groszową a i tak mi co miesiąc pieniądze zostają bo umie się swoimi dochodami zarządzać. A może odstaw alkohol i papierosy to zostanie ci tysiąc złotych miesięcznie na dobre życie.

~WIZJONER

Do ola , najgłupszy hejterze w tym mieście takich idiotyzmów już dawno tu ikt nie wypocił. Takie pieniądze z programów PIS to istnieją we wszystkich krajach unijnych. W NIEMCZECH każde dziecko w przeliczeniu na złotówki dostaje 1000 złotych co miesiąc. Co ciekawe dostają najwięcej muzułmanki z TURCJI bo mają po 10 dzieci i więcej. A NIEMIEC na te muzułmańskie dzieci musi zasuwać przez całe życie . Teraz Merkelowa jeszcze nasprowadzała tą hołotę z AFRYKI północnej to NIEMCY jeszcze na nich muszą zap...pieprzać. Bo każdy co miesiąc tysiąc Euro bierze za darmo. Gdyby nie PIS to ty byś na ciapatych zapier... dzielała do końca twego życia. Tak , że podziękuj najmądrzejszym POLAKOM, że tak mądrze glosowali bo byś hejterze dziś z domu bał się wyjść na zewnątrz.

~Morgan

PRL wraca. I ludzie jeszcze tego nie widzą. Albo są tak autystyczni, że nie reagują na to co się w PL dzieje, albo naprawdę nadają się tylko na chłostę i robotę w polu. Mieszkania mają być drogie tylko po to by państwo dawało socjalne - tak jak kiedyś.

Przecież od początku pis mówił jak ma być, te hasła wszystkie nawet na ostatnim przemówieniu kara kona, to typowe hasła z PRL'u, wszystko partia załatwi, naprawi, zorganizuję, Ty nie musisz się rozwijać, nic drobiowy nie powiedział o rozwijaniu osobistym, tylko o rozwijaniu Polski, ale czyim kosztem? Waszym, dzięki baranom pracującym na socjal i na wydatki rządu niezwiązanymi z polepszeniem Waszego życia, tylko ich życia, tak jak to teraz robią.

Taki uważający się za cywilizowany kraj pełen cwaniaków daje się robić kilku pajacom w rządzie. Wstyd.

A dlaczego sądzę, że będzie źle? Bardzo prosty przykład - maski - kiedy pisowcy uwierzyli rządowi, że muszą nosić wszędzie, to teraz kiedy rząd powiedział, że nie muszą w pewnych miejscach, to nie ufają i noszą mimo to nadal.
Gdzie tu logika? Tak samo podejście plebsu, że dobrze, że doj.bią bogaczom powyżej 7k, a później płacze Grażynka z Januszkiem, że chleb ze spulchniaczami i nie na zakwasie 20zł w sklepie i harnaś podrożał. Jak w tak prostych sprawach ludzie nie ogarniają życia, to nie liczę na lepsze jutro w Polsce.

e2rds

~Mieszkaniec, takich gnojków jak ty to olewam przed snem ciepłym m... . Dobranoc głąbie.
Czasem zastanawiam się dlaczego jesteście tacy głupi, już tyle razy oberwaliście po tych głupich łbach i ciągle wam mało i któryś musi nie zaczepić i dać mi możliwość znów mu przyłożyć, kiedy wy zmądrzejecie głąby.

~Ola

Suweren mówi: "Posłuchaj kacza łachudro
Bezdzietny, niepracujący opierzony leniu mam dość !
Nie będę robić na twój elektorat, nie będę utrzymywać tabunów Karyn i Sebów łącznie z dzieciakami które narobią by mieć dolce vita na koszt uczciwych pracowitych ludzi.
Dość
Do wszystkiego w życiu dochodziliśmy sami pracą, nie wyciągałam ręki po kasę zarobioną przez innych bo to ma nazwę to PASOŻYTNICTWO.
Uczciwie po kolei się dorabialiśmy, wychowaliśmy dziecko sami na własny rachunek, bez plusów bez wyciągania leniwego łapska po państwowe.
Tak doszliśmy do pierwszego mieszkania, samochodu ... itp.
Braliśmy kredyty które należało spłacić, robiliśmy to. Dziś z dumą możemy powiedzieć mamy to na co zapracowaliśmy.
Nie pozwolę okradać siebie i innych ciężko pracujących na chleb przez bandę oszustów hodującą sobie elektorat złożony z nierobów żyjących na koszt państwa czyli tych pracujących.
Karyny i Seby niech podwiną rękawy i zasuwają do pracy by utrzymać dzieci. Dzieci niech mają z miłości i na własny rachunek.
Jako matka wiem, że wychowanie dzieci kosztuje zatem pomoc tylko dla rodziców pracujących.
Niech nawet będzie 500 czy 700+ dla mamy która pracuje na pół etatu by zapewnić opiekę ale mąż niech pracuje na cały etat (to podstawowy warunek) wtedy to jest pomoc, przy nieróbstwie rodziców to już pasożytnictwo i patologia.
Nie można karać przedsiębiorców za to , że pracują, oni pracują dla siebie i rodzin, mają na utrzymaniu pracowników, płacą uczciwe podatki, nie są dojną krową dla rządu leni, dla elektoratu tego rządu."
DOŚĆ
Proponuję jeszcze nowszy ład pod nazwą
TERAZ KU*WA MY ŁOTRY patologia do roboty a dziad i pis wypierd*l*ją !!! Amen
#NieładPiS

~Mieszkaniec

Erddes skończ się już głąbie kompromitować

~Żal

Nie przejął się. Ale jak już będzie rozliczany, to przejmie się jego rodzina. I będą płakać tak jak inni dzisiaj. Poczekamy.

~Bogdaf

Do zal, ale się łucjusz przejął . Może cię poklepie po ramieniu w obwoźnym namiocie przed wyborami smiech2
Temu w piniach to widać że można ufać smiech2

e2rds

~mitolog, wiesz co, już po tym twoim nicku widać co prezentujesz, miej ty swoje mity, a ja rzeczywistość. Głąby tak mają, jak same nic nie mają i nie mogą, to innych pouczają. Ja tylko z takich śmieję się.