Milena Lange XXIX Ambasadorem Stalowej Woli

Image
Fot.: facebook Milena Lange

Milena Lange (Siembida) pochodzi pierwsze lekcje śpiewu pobierała pod opieką Ewy Woynarowskiej. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rybnickiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną „Impressione”. Współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Krzesimirem Dębskim, Maciejem Niesiołowskim, Sławomirem Chrzanowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem czy Andrzejem Knapem. Występowała również obok znamienitych osobistości polskiej sceny: Zbigniewa Wodeckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera, Krzysztofa Jasińskiego, Anny Szałapak, Jana Nowickiego, Jacka Borkowskiego, Beaty Rybotyckiej, Laury Łącz, Jacka Zielińskiego… Koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej.

- Dzisiejszy dzień był dla mnie szczególny. Zagrałam pierwszy koncert w tym roku i to jeszcze w moim rodzinnym mieście - Stalowej Woli. Dodatkowo otrzymałam tytuł honorowy Ambasadora Stalowej Woli. Nie jestem w stanie zbyt wiele napisać, ponieważ jest we mnie mnóstwo emocji. Dziękuję za to ogromne wyróżnienie. Dziękuję za muzyczne spotkanie- mówiła artystka.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~www

Szczere gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych i szczęścia w życiu osobistym!
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele pracy wymaga osiągnięcie takich sukcesów!

~MottodlaElyty

Motto dla Pani artystki:
-- Konik polny i mrówka --
Niepomny jutra, płochy i swawolny, Przez całe lato śpiewał konik polny.
Lecz przyszła zima, śniegi, zawieruchy – Gorzko zapłakał biedaczek.
”Gdybyż choć jaki robaczek. Gdyby choć skrzydełko muchy Wpadło mi w łapki… miałbym bal nie lada!”
To myśląc, głodny, zbiera sił ostatki, Idzie do mrówki sąsiadki I tak powiada:
“Pożycz mi, proszę, kilka ziarn żyta;
Da Bóg doczekać przyszłego zbioru, Oddam z procentem – słowo honoru!”
Lecz mrówka skąpa i nieużyta (Jest to najmniejsza jej wada)
Pyta sąsiada: “Cóżeś porabiał przez lato, Gdy żebrzesz w zimowej porze?” “Śpiewałem sobie.” – “Więc za to Tańcujże teraz, nieboże!”