Gdzie powstaną nowe parkingi?

Image

Przy jednym z bloków przy ul. Żeromskiego powstanie nowy parking. Zadanie jest realizowane z budżetu miasta.

Miejsca postojowe pojawią się między przestrzenią blokową. Teraz znajdują się tam dojazdy, wiata śmietnikowa, parking z trylinki, lampa oświetlenia ulicznego. Na tym terenie ma powstać 17 stanowisk do parkowania dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Będą ciągnęły się one wzdłuż całej długości bloku Żeromskiego 8.

Parking będzie wykonany z 2 różnych rodzajów nawierzchni. Dojazdy do parkingu będą zrobione z kostki brukowej, zaś miejsca postojowe z płyt jomb, z kruszywa naturalnego. Zadanie obejmie także budowę kanalizacji deszczowej w drodze manewrowej, uporządkowanie zieleni w sąsiedztwie parkingu, przeniesienie stojaków rowerowych oraz przebudowę oświetlenia.

Miasto na poczet tego zadania już zabezpieczyło 280 tys. zł. Wszystkie prace mają potrwać 90 dni. Ostateczna cena tej inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Samorząd planuje w tym roku wykonać jeszcze kilka innych zadań związanych z zagospodarowaniem terenów przyblokowych m.in. przy ulicach: Staszica 7, Wolności 2, Staszica 16- 18, Partyzantów 4, PCK 6, Metalowców 15. Planowana jest także budowa parkingu przy starostwie powiatowym. Inwestycja ta będzie wykonywana wspólnie z powiatem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Jak widać nie ma pomysłu na miasto, więc zostaje jedynie budowa parkingu. Żadnych ambitnych projektów, jedynie modernizacje parkingów kosztem resztek zieleni. Czyli jeszcze więcej betonu i jeszcze większy problem z zalewaniem ulic.

maszynista

Dobrze prawisz borsuk,pisiory maja umysl prosty to i parking bedzie w lesie.

~Borsuk

Znając mentalność pisowców to jest duża szansa że finalnie wyharatają kawał lasu i tam zaleją betonem wsadzając dookoła liche patyki udające nasadzenia.

~takaprawda

To ja już dawno postulowałem aby wszystkie parkingi przyblokowe powiększyć na całą długość tych bloków. Czeka nas w nadchodzących 10 latach rewolucja na parkingach przyblokowych.

~Ktoś....

Wow!!! Na prawde szacun wydać 280.000 na parking żeby miał 17 miejsc. Ponieważ obecny jest za mały i posiada tylko 17 miejsc. Takie rzeczy tylko w Polsce ;-D

~Bobsonek

Westerplatte 3/5/7 nie mają żadnego parkingu. Jedna wykostkowana zatoczka na kilka aut co jeszcze ludzie częściowo swoją prywatną inicjatywą ogarnęli, reszta parkuje na dziko w błocie, przy smietnikach i na drogach dojazdowych, a terenów pustych tam urodzaj. Pozostaje czasem stawianie na Okulickiego, ale zaraz remont tej drogi i trzeba będzie nauczyć się sztuczek Copperfielda, zeby auto wsadzić do kieszeni i zanieść do domu.

maszynista

precz z parkingami.Debile wymieniali krawezniki na osiedlach i zalozyli wysokie ze auto rysuje po krawezniku jak chce zaparkowac.Duzo miejsc parkingowych zniklo przez krawzeniki.

~TERI

ZAPOMNIAŁEM NAPISAĆ PCK 10

~WERI

KOCHANY SAMORZĄDZIE PARKIN ROWEROWY OD STRONY STADIONU JAK MY SE ZROBILI TAK MAMY PRZYDAŁ BY SIĘ NOWY

~WIZJONER

Bylem ostatnio zobaczyć to osiedle Metalowców od naszego wspaniałego CENTRUM SPORTOWEGO do ulicy ORZESZKOWEJ. Całe te osiedle przez ostatnie 6 lat tak wypiękniało , że ciężko tam to wszystko rozpoznać. Zostało chyba jeszcze dwa parkingi tam odnowić i ewentualnie powiększyć bo się tam ciasno robi z samochodami.

~żeromskiego

Dziękuję bardzo, bo naprawde nie ma gdzie parkować auta. Powinno się poprawić!

~jasio

wynajon bym se miejsce na tym parku ale niw eiem czy bedzie mi stac